Koupila jsem si chlupatou vestu z umělé kožešiny, ráda bych ji vyprala, máte někdo zkušenost s praním v pračce, třeba na jemný program se sníženými otáčkami? Celá chlupatá není, jen svrchní část, ta část, která je na těle, je z polyesteru.

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

umělou kožešinu v žádnym případě do pračky dát nesmíš... Co já jsem navrhovala a šila z umělý kožešiny, tak vždycky výrobci kožešiny uvádí, že prát jedině v ruce a pak nechat uschnout, nesmí se žehlit - ani z rubu... Jinak zničíš ty chlupy

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám softshellovou bundu s umělou kožešinou, když peru, tak v jádrovém mýdle - vločky, na 30 stupňů, s troškou octa v zásobníku na aviváž, 15-i minut. program, ždímání na 400 ot./min. a nechávám schnout na vzduchu, rozložené na sušáku ve vodorovné poloze na balkoně i když není pěkně, schne to dlouho, ale stojí to za to. Kožešina je měkká a chloupky nejsou ztvrdlé a každý jiným směrem, když uschne normálně ji učešu - já Tanglem a je jako nová, softshellu to taky neublíží. Tento způsob praní a sušení se mi osvědčil i na chlupaté deky a mikiny. Akorát celokožešinovou vestičku bych dala určitě do ochranné síťky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené