arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stalo se minulý týden. Šéf je absolutně nespolehlivý, organizačně neschopný a vše lehce zapomene. Pracuju co nejlépe umím, občas něco zapomenu, popletu, ale nikdy nic neodbydu a chyby uznám.
Stalo se něco, za co jsem vůbec nemohla - udělala jsem vše, co bylo v mých silách, informovala šéfa, který měl zbytek věcí zařídit. On na to zapomněl a osočil mě z toho, že jsem mu nic neřekla, že kvůli mně prý přicházíme o zákazníky. Řval na mne sprosté nadávky. Přitom naprostou většinu nespokojených klientů má na svědomí on. Téměř tu není - ve vyšších kruzích pánů podnikatelů se kasá tím, že na všechno má lidi.
Nestojím o rady ať odejdu na jiné místo apod. Nemůžu si vybírat a v tomhle oboru lze těžko nalézt normálního šéfa - během 3 let jsem vystřídala 3. Všude to bylo podobné, křičeli na mne, deptali, strhávali peníze z platu. Mám vztek a nejraději bych na něj příště poslala policii.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji lemurka: Všude to bylo podobné, křičeli na mne, deptali, strhávali peníze z platu.

nenech si to líbit.
myslím že policie ani žaloba nic nevyřeší.
Oni vidí, že si to k tobě můžou dovolit

arrow
profile_image
debbie
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To asi nee..to, že na Tebe "pouze" řve v práci - od toho tu policie není a už vůbec né soudy. To by se muselo, nedejbože, stát něco víc.
Pokud nijak neporušuje své prac. povinnosti (včas Ti přiděluje mzdu, etc.) nedovoláš se ani na ispekci či ÚP.
Toto bude především o domluvě mezi Tebou a jím, což je zřejmě nemožné, ale neumím poradit jinou cestu.
Jen dodám: strhávání peněz z platu/mzdy ve formě nějaké "smluvní pokuty" je v našem pracovním právu ZAKÁZÁNO (s výjimkou konkurenční doložky). Takže pokud to dělá i současný šéf, můžeš si na něj u inspekce stěžovat - zaručeně úspěšně, pokuta ho nemine a třeba se poučí..a třeba taky ne..

já jsem se naučila z minulého zaměstnání, že vše poslám e-mailem. Tudíž máš důkaz, že ty jsi svoje udělala. I když si to říkáme osobně, vždycky ještě pošlu e-mail popř. dám to dotyčnému do kalendáře.

arrow
profile_image
Barbecue
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Leni86: já jsem se naučila z minulého zaměstnání, že vše poslám e-mailem. Tudíž máš důkaz, že ty jsi svoje udělala. I když si to říkáme osobně, vždycky ještě pošlu e-mail popř. dám to dotyčnému do kalendáře.

Výborná rada, být tebou to zkusím taky použít

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Leni86: V kalendáři to bylo napsáno, telefonicky jsem mu to oznamovala. Jinak řadu věcí mu posílám taky emailem, on však chce, abych ho na každý email upozornila sms nebo telefonicky. Někdy si emaily za celý víkend nepřečte a zase mám na talíři proč jsem mu o tom neřekla atd.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moc to teda nechápu..ty ho chceš žalovat (nebo do toho zatahovat jinou třetí stranu) a zároveň zůstávat v práci? to mi přijde jako trošku naivní představa, že by se měly vztahy mezi vámi zlepšit, když to budeš řešit tímhle stylem...

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lemurka:
žalovať ho nelze, radšej si nenechaj od neho nadávať, keď on bude kričať, s kľudným hlasom mu povedz, nech na teba nezvyšuje hlas,zachovaj si svoju dôstojnosť a nervy nenechaj sa vyprovokovať a dokáž mu svoju pravdu.

....každou kravinu psát mailem a nebo přes SMS. Jinak máš smůlu a on je přece boss a může si na Tebe řvát, jak chce a kdy chce (nebo si to aspoň on myslí - bohužel). Tohle je ošemetná věc a pokud tam chceš i nadále pracovat, tak nic jiného nezbyde. Nejspíš je to hooodně sebevědomý pán a řešit něco přes policii, nebo do toho zatahovat kohokoliv jiného, to Ti fakt nepomůže.

Nesouhlasím, žalovat samozřejmě lze. Otázkou je, jak bys dokazovala svá tvrzení. Máš ho nahraného, máš svědky, který ti to dosvědčí?

Také si uvědom jednu věc - pán s nejvyšší pravděpodobností vyvázne, max. se ti bude muset omluvit nebo dát směšnou částku, ty ale přijdeš o práci. Nedovedu si teda představit pracovat pod někým, na koho podám žalobu....Takže si to důkladně promysli, zvláště pokud, jak píšeš, práci měnit nechceš.

Podobné ústrky se mi taky děly, třeba ze strany kolegyně, ale nic moc nenaděláš...

Cituji lemurka: Nemůžu si vybírat a v tomhle oboru lze těžko nalézt normálního šéfa - během 3 let jsem vystřídala 3. Všude to bylo podobné, křičeli na mne, deptali, strhávali peníze z platu. Mám vztek a nejraději bych na něj příště poslala policii.

Zajímavé,že na třech místech byl podobný scénář.......hledala bych spíš chybu u sebe,nějak nevěřím,že by byl šéf 3x stejný magor.
Každopádně žalovat šéfa za to,že neplníš svou práci dle jeho představ dost dobře nejde.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: Zajímavé,že na třech místech byl podobný scénář.......hledala bych spíš chybu u sebe,nějak nevěřím,že by byl šéf 3x stejný magor.

Jo, to mě taky napadlo. Chápu, párkrát za život člověk na nějakého blbce narazí, ale 3x během 3 let? Hledala bych chybu jinde než u šéfů.

Jinak jak už bylo řečeno každou hloupost posílat e-mailem, případně vložit do programu, který používáte jako vzkaz nebo do kalendáře dotyčného.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji debbie: strhávání peněz z platu/mzdy ve formě nějaké "smluvní pokuty" je v našem pracovním právu ZAKÁZÁNO

což není až tak pravda, může se jednat o nějaké tabulky plnění - provizní pohyblivá složka, se kterou se dá v tomto případě manipulovat - prostě nedostane žádné prémie, a přitom já základní plat zůstane zachovaný
a pak je tu ještě druhá zákonná možnost, dát zaměsntanci k náhradě škodu, která zaměstnavateli vznikla (což by v tomto případě teoreticky mohla být výše provize, kterou by mohli dostat za danou zakázku a nedostali, bo to dotyčná zaměstnankyně nepřipravila)

takže žalovat nemůže, může maximálně rozvázat pracovní poměr a dožadovat se plné výše podpory, případně nějaký ušlý zist, protože pracovní poměr byl rozvázán z důvodu šikany zaměstnavatele - nebo jak se doslovně v zákoně píše

otázka je, jak by to dokazovala

a druhá věc, jak jednou někdo uvidí, že jsi měkká a snaživá tak toho začně dost dobře využívat - jak se říká, taková ta slepice, co si nechá na hlavu . . ., a pokud vidí, že jsi v tísni ( matka samoživitelka, děti, poplatky, . . ) o to hůř pro tebe a líp pro takové typy šéfů

nemyslím konktétně na tebe, to je jen fakt, kterého hodně šéfu zneužívá

Cituji Laky: Zajímavé,že na třech místech byl podobný scénář.......hledala bych spíš chybu u sebe,nějak nevěřím,že by byl šéf 3x stejný magor.

To mě také napadlo.

A žalovat šéfa za psychický nátlak skutečně nejde.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Laky: Díky za povzbuzení! Tak pro zajímavost - u prvního šéfa se během roku vystřídá cca 8 zaměstnanců. U druhého se během 1,5 roku vystřídalo 6 zaměstnanců. A ten současný v minulosti propustil minimálně dvě zaměstnankyně ze dne na den (pracujeme u něj jako osvč). Takže pokud je chyba ve mně, tak asi jsem moc hodná a jsem typ, ke kterému si lidé moc dovolí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené