Mám za sebou týden ve škole. Týden bez obědů, protože menza zavírá zrovna když já končím. Doma si dělám celozrnný chléb do kterého si dám šunku, tvrdý sýr a list čínského zelí a beru si s sebou tak 2 jablka. K tomu si koupím ještě nějaké vícezrnné bochánky. Prostě se snažím jíst každé 3 hodiny, ale bohužel nemám oběd. Myslela jsem si, kdo ví jak za týden nezhubnu aspoň půl kila, dneska jsem vlezla na váhu a mám zase o kilo víc... a přitom 2-3 krát týdně cvičím aerobic, vypiju tak 3 litry vody..... Je to tím, že nejím oběd? Jak důležitý je oběd pro hubnutí.... je mi 22 a při výšce 175 cm mám 79 kg a velmi mě to trápí.

Janicek
Asi,každé jídlo je v průběhu diety důležité a tvá váha možná vystoupla kvůli cvičení,tvoří se svaly a nebo také tím pečivem i,když je celozrné a zdravé,ale kaloricky hodnotné stejně jako rohlík.

Cituji Janicek: snažím jíst každé 3 hodiny, ale bohužel nemám oběd.

já jsem přesně stejný typ jako ty, 165 cm a 65 kg, a musím říct, že když vynechávám oběd, mám pak nepřekonatelnou chuť večer něco sežrat, a to ať jím po malých porcích nebo ne, opravdu se mi osvědčilo oběd nevynechávat, alespoň něco malého, teplého do sebe dostaň. Pokud jíš opravdu jen to co píšeš, tak si myslím, že to naní to "pravé ořechové", navíc celozrné rohlíky jsou opravdu, jak píše vanilinka, stejné jako normální rohlíky, neli horší, většina se barví karamelem a nevím, čím dalším ještě, zkus si předvařit zeleninové rizotko, nebo nějakou zeleninou mňamku, na oběd si to ohřeješ a je to

arrow
profile_image
Kerulka
od 4. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Janicek
Myslím, že celozrnné pečivo by vadit nemělo, v případě že ho není moc. Samozřejmě, že je lepší strava, ale vím jak je někdy těžké nahradit pečivo něčím jiným
A s hubnutím jsi začala až teď ve škole, nebo se snažíš už déle? Tělo může stávkovat, to se mi taky stává. Také vždy před menstruací vážím o něco víc.
Každopádně držím palce ať jdou kilečka dolu

arrow
profile_image
Helisek
od 12. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Janicek
Podle mě jíš moc sacharidů (samé pečivo) což pro tebe znamená cukr, v jablku jsou taky cukry, takže ovoce jez zásadně jen dopoledne. Zkus jíst víc masa a zeleniny a držím palečky v hubnutí

Já už hubnu strašně dlouho. Loni se mi podařilo dát dolů 8 kilo, které jsem nabrala, když jsem měla sádru, ale to jsem zrovna měla "vzdělávací" přestávku, byla jsem doma a mohla jsem si všechno vařit a tak.....každej řiká, že já nikdy nezhubnu a chtěla bych to dokázat, ale vůbec se mi to nevede.....

Cituji Helisek: Podle mě jíš moc sacharidů (samé pečivo) což pro tebe znamená cukr, v jablku jsou taky cukry, takže ovoce jez zásadně jen dopoledne. Zkus jíst víc masa a zeleniny a držím palečky v hubnutí

zeleninu si do mističky nakrájet můžu, ale maso asi ne.... já jako nejím to pečivo celý den... jen dopoledne... a s jablky asi problém mám, protože máme sklizeno a řikám si, že večer lepší než chipsy jablka.....

Cituji Cecilia: A to je problém mít v tašce banán? Přestávky jsou nedobré.

Jo, když je, tak si ho vezmu.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co se myslí tím obědem? Klasické teplé jídlo? Tak to skutečně tak nutné není a dá se bez toho hubnout dobře.
Zkus si místo celozrnného chleba a bochánků udělat zeleninový salát. Dej si do něj kvalitní šunku nebo tvrdý sýr, nebo vařené vejce. Zeleniny si tam můžeš dát kolik chceš a přidej k tomu trochu olivového oleje.

Cituji Janicek: vůbec se mi to nevede.....

To může mít spoustu příčin. Prostuduj si zdejší diskuze a jistě na něco přijdeš.

Celozrnné tmavé pečivo je určitě dobré, při dietě rozhodně není jedno, které se konzumuje, jestli bílé nebo tmavé. Osobně vždy když začnu zaměňovat tmavé za bílé, tak přiberu.

Ale asi bych odbourala ty vícezrnné bochánky...(mě se jakékoliv housky, rohlíky, bochánky...při dietě nikdy neosvědčily, raději tedy kvalitní balenný celozrnný chléb s velkým podílem vlákniny) a taky doporučuju zařadit větší množství bílkovin.

Hodně se mi osvědčilo: přes den - sacharidy, večer - bílkoviny. Ale blbě se to dodržuje

Taky myslím, že klasický teplý oběd bys mít nemusela (tedy určitě ne každý den), ale je nutné to něčím nahradit a ne v tu dobu hladovět. Ta pravidelnost je důležitá, mě se to osvědčilo mockrát.

Cituji linn: Celozrnné tmavé pečivo je určitě dobré, při dietě rozhodně není jedno, které se konzumuje, jestli bílé nebo tmavé. Osobně vždy když začnu zaměňovat tmavé za bílé, tak přiberu.

Ale asi bych odbourala ty vícezrnné bochánky...(mě se jakékoliv housky, rohlíky, bochánky...při dietě nikdy neosvědčily, raději tedy kvalitní balenný celozrnný chléb s velkým podílem vlákniny) a taky doporučuju zařadit větší množství bílkovin.

Hodně se mi osvědčilo: přes den - sacharidy, večer - bílkoviny. Ale blbě se to dodržuje

Tak já nevím, chodím do Billy a koupím si nějaký vícezrnný bochánek nebo co, protože když vstávám kolem půl sedmý, v 9, když se dostanu do Prahy tak mám zase hlad...jinak jím nějaký celozrnný chléb, který má na 100 g 900 kj a 1 plátek má zhruba 50-60 g. K sváče si třeba koupím acidofilní mléko nebo nějaký jiný mléčný nápoj, kde nějaký bílkoviny asi budou....

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ahoj: Takže když budu papkat jen vařená vejce, tak zeštíhlím?

Pokud budeš jíst jenom vařená vejce tak hubnout zcela jistě hubnout začneš, ale zdraví ti to rozhodně moc nepřidá. Vejce si klidně dej, ale ne pořád. Tak čtyři pět vajec týdně. pokud chceš více, tak jenom bílky. Pokud je tvoje krevní skupina A tak vejcí opravdu minimum.

Cituji Janicek: Tak já nevím, chodím do Billy a koupím si nějaký vícezrnný bochánek nebo co, protože když vstávám kolem půl sedmý, v 9, když se dostanu do Prahy tak mám zase hlad...jinak jím nějaký celozrnný chléb, který má na 100 g 900 kj a 1 plátek má zhruba 50-60 g. K sváče si třeba koupím acidofilní mléko nebo nějaký jiný mléčný nápoj, kde nějaký bílkoviny asi budou....

Já bych opravdu odbourala ty vícezrnné bochánky a vůbec si myslím, že je nejlepší si kupovat balené pečivo, kde na obalu můžeš zkontrolovat, kolik to má vlákniny. A zkus si třeba na druhý den udělat nějaký ten salátek, jak píše PardGalen.

arrow
Neprodává v Bazaru

Janicek
Já také nemám obědy, mé hlavní jídlo dne je až večeře, kterou vařím pro sebe a přítele. také se snažím zhubnout.
Snídám: různé ovesné kaše, musli s napůl ředěným sójovým nebo ovesným mlíkem, celozrnný chléb s povidli nebo máslem a medem.
Dopoledne svačím ovoce.
"Obědvám": když toho mám víc ten den tak větší tmavý rohlík s máslem a šunkou, když míň tak polomáčené rýžové chlebíčky nebo rýžové chlebíčky s příchutí.
Odpoledne svačím:když přijdu pozdě tak bílý jogurt, když dřív a je dost času do večeře tak cottage sýr.
Naše škola jídelnu nemá.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené