arrow
profile_image
Delphine
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje kamarádka se dostala do velmi nepříjemné situace. Letěla z Tanzanie přes Dubaj do ČR, ale hned před prvním letem nastal problém. Letadlo africké letecké společnosti mělo v Tanzanii několik hodin zpoždění, nikdo je pořádně neinformoval, nevěděli na čem jsou. V důsledku zpoždění nestihla druhý let, a jelikož se jednalo o jinou společnosti, tak si musela na místě sehnat novou letenku.
Otázka tedy zní - má nárok na finanční kompenzaci od dané africké společnosti?
Vím, že existují evropské směrnice, které tyto problémy zaštiťují v rámci Evropy, ale je to něco platné pro Afriku?
Uvědomujeme si, že v této situaci je nejlepší obrátit se přímo na danou společnost, nicméně ti nekomunikovali ani na letišti v Tanzánii, ani nyní.
Dostal se někdy někdo do podobné situace? Jak jste to řešily?

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Samozřejmě, že má nárok na finanční kompenzaci. Mně se něco podobného stalo na letu Phoenix-Paříž-Praha, kde jsme měli o několik hodin posunutý let - v USA nám ale oznámili, že pokud máme navazující lety, které bychom nestihli, tak se máme při check-inu v jiné zemi nahlásit a že dojde k finanční úhradě. Let v Paříži jsem stihla, tak jsem to pak nijak neřešila.
Nicméně je otázkou, s jakou společností letěla Tanzánie-Dubaj. Pokud to byla nějaká menší aerolinka, tak bych se ani nedivila, kdyby od všeho dala ruce pryč - nikdo ji ani nedonutí nic zaplatit. Co jsem teď tak pročítala diskuze ohledně zpožděných/odložených letů z Afriky, tak je to třeba v případě South African Airlines vcelku častý problém a nijak ho nekompenzují.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No určitě jí nevykompenzují ten navazující let...

arrow
Neprodává v Bazaru

Určitě nárok má.Asi před dvěma dny jsem někde četla,že zpoždění letu je jako zrušení letu.Ale musí to být alespoň dvě hodiny min.

arrow
profile_image
lively.
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím si, že bohužel nárok nemá. Zmiňované kompenzace se týkají jen EU a USA. Jinde to legislativa většinou neupravuje, takže pak záleží na podmínkách konkrétní letecké společnosti. Větší mimoevropské mezinárodní aerolinie zpožděné a zrušené lety odškodňují. Pokud ta africká letecká společnost nekomunikuje, tak tomu moc šance nedávám.

Ještě by kamarádka mohla zkusit kontaktovat jednu z agentur, které se specializují na vymáhání finančních kompenzací za dohodnutou provizi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené