arrow
profile_image
Aimee
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobrý den Vám všem,
ráda bych oslovila především maminky, požádala je o jejich názory a pohled na věc. Jsem opravdu bezradná.
Mám skoro tříletou dceru, s jejím tatínkem jsem už dva roky rozvedená. Ovšem vztah otec-dcera jsem se snažila vždy maximálně podporovat, protože jsem přesvědčená, že pro dítě jsou důležití oba rodiče..
Je to asi 4 měsíce zpět, kdy moje dcera začala odmítat k tatínkovi jezdit, bývala často nemocná, ale pokud bylo vše v pořádku, trávila u něj i celý víkend a bez problémů, měla jsem pocit, že je šťastná. Pak ovšem nastala chvíle, kdy řekla, že k tatínkovi nechce, že chce jenom maminku. Domluvila jsem nám schůzku s psycholožkou, která nám poradila, ať s ní tedy trávíme čas oba. Tak se i stalo a dcera pokud cítí mou přítomnost, je v pohodě a tatínka přijímá, když se ale snažil jí odvézt, propukla v hysterický pláč.
Dodnes jsme to tedy praktikovali tímto způsobem..Tatínek mi ale dnes oznámil, že už je to na jeho vkus moc dlouhé a že to nenese očekávané výsledky a že si jí tedy bude brát násilím...že třeba bude plakat, ale že jí to časem jistě přejde...
Jsem máma a tohle řešení se mi vážně nelíbí, nevím co mám dělat.
Napište mi prosím svůj názor. Děkuju moc.

To je složitá situace. V první řadě zkus nějak zjistit, jestli se u taťky něco nezměnilo, co by ji mohlo od návštěv zrazovat (napadají mě takové věci, jako nová partnerka, příchod nevlastního sourozence apod., ale může to být i něco mnohem méně nápadného). A dál, dokáže se jí otec věnovat tak, aby se tam třeba nenudila? Jak tam fungují prarodiče? Co tedy skutečně stojí za tou větou, že chce jenom maminku?
Jinak je to věk, kdy se dítě začíná vymezovat, období vzdoru, je tedy možné, že zkouší, samozřejmě intuitivně, jak prosadit svoji vůli, je to takový ten zážitek, "aha, může být i po mém." Tahle situace je pro to jako stvořená. I to je tedy jedna z variant.
Samozřejmě že také může lpět na místě, kde se cítí víc doma, v tomhle věku je důležité někde zakořenit. Také je na tebe zřejmě hodně fixovaná, tak se brání odloučení.
Brát si ji násilím není dobré, co zkusit ten pobyt u otce nějak celkově zatraktivnit? Nemohla by tam mít třeba nějakého domácího mazlíčka? Nebo s tátou mít nějakou oblíbenou činnost, koníčka, to obvykle funguje...

arrow
profile_image
mareolka
od 1. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsme také s otcem mé dcery(3,5) odloučeni,holčička tam klidně zůstane celé odpoledne, ale běda, když bych pro ni večer nepřišla. Spát tam prostě nebude ani za nic. Asi taky proto, že se o ni otec až tak nezajímá, navštěvuje ji tak 1x za 14dní. A všechny moje snahy o častější kontakt vešly v niveč

arrow
profile_image
Paula01
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Musím pochválit Tvého býv. manžela, za to, že respektuje radu paní psycholožky, aby jste trávili čas společně s dcerkou.....né každý chlap na to přistoupí! Jinak souhlasím s Hašlerkou - 3 roky - období vzdoru!! No ale já mám taky dítě, 5ti leté, žijeme v úplné rodině a když někam jdeme společně, malý se hned ptá jestli maminka jde taky!! Závislost na mě to nebude, spíš jistota, kterou chce mít i Tvá dcerka......

arrow
profile_image
Aimee
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji moc za názory a omlouvám se, že nemohu reagovat víc. Večer se trochu rozepíšu, až budou děti v postýlkách.
Jen bych ráda napsala, že jsem dnes mluvila s psycholožkou i sociální pracovnicí. Obě se dá se říct shodly..rozhodně ne žádná násilné bytí u tatínka, mám mu znovu vysvětlit, že je nutná motivace, vymyslet třeba tři hodinky v ZOO a pak třeba následný program, pokud ona bude chtít, pokud ne, tak mi jí přivézt zpět, říct, to bylo super, viď a už jsi zase u maminky a zítra bychom mohli zase na chvilku na hřiště.. Prostě jí vytvářet hodně zábavný program a ukázat jí, že pokud bude potřebovat maminku, tak že není problém a že se k ní vždycky může bez problémů vrátit, pokud bude chtít. Jednoznačný názor je- žádné násilí-tady teď prostě musíš být. Sociální pracovnice mi sdělila, ať se snažím mu to vysvětlit a pokud to nebude chtít přijmout, ať mu řeknu,ať si tedy zažádá o styk s dítětem soudně a ubezpečila mě, že pokud dcera k němu odmítá chodit, že mu určí stejně styk za přítomnosti 3. osoby.
Hezký den Vám všem a ještě jednou velké díky.

Pokud si otec vynucuje dceru násilím a chce být jen s matkou a dceřiny pocity jsou víceméně brány jen jako bezdůvodné dětské náladičky, bude pak otce v pubertě a dospělosti nenávidět a s matkou, která v dětství svolila k tomu, aby dceru vídal, přestože dcera očividně nechce, bude mít v budoucnu složitý vztah. Bohužel to se bude odvíjet i na vztazích s muži i ženami, budou stejné jako tenkrát v dětství s rodiči. Dětství ovlivní člověka navždy, nikdy bych to na svých dětech nepodceňovala!
Že otce nechce, má svůj důvod, co může ještě pomoct, je např.animovaný film v multikině, výlet do zoo, výlet do aquaparku, výlet kamkoli, prostě zábavné akce, kde ji otec nestresuje.

arrow
profile_image
Paula01
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aimee
Nechci malovat čerta na zeď, ale otcové teď mají velká práva a soud jim v tom přihrává!! Zvlášť pokud otec platí alimenty a má zájem o děti. Mluvím ze zkušenosti kterou mám v rodině...není to tak, že hned bude styk v přítomnosti 3 osoby. První bude slyšení u soc. pracovnice, pak u dětské psycholožky, ta zjistí příčinu proč nechce být s otcem /agrese, zneužívání, týrání atd/ A neboj, i Tebe si proklepnou zda nejsi Ty ten rušivý element ... A je pravda, že pokud se Vy dva nedohodnete na styku, určí exmanželovi soud od kdy do kdy se bude vídat! Poplatek se neplatí u soudu, je to zdarma. Zkrátka otec má svá práva a pro dítě je to povinnost - stejně jako chodit do školy. Soudkyně dala otázku: " Co budete dělat, až Vám dítě v 7 letech řekne, že nebude chodit do školy? "Školní docházka je povinná, ať se mu tam líbí nebo ne. Proto se říká, že rozvodem, vždy trpí děti!! Holky, držím Vám palečky ať vše zvládnete

Cituji Paula01: Co budete dělat, až Vám dítě v 7 letech řekne, že nebude chodit do školy? "Školní docházka je povinná, ať se mu tam líbí nebo ne.

Jenomže v mnoha případech školní docházka dá dítěti mnohem víc než styk s otcem. Nemyslím tím ale případy, kdy je otec svéprávný a milující chlap. My jsme takové štěstí s prvním dítkem neměli =o(

arrow
profile_image
Aimee
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já vím. Děkuju. Jenže já nemám nejmenší problém s tím, aby se s otcem stýkala, mám problém s tím, že mu nestačí být s ní na pískovišti, na procházce poblíž našeho bydliště, kde ona ví, že maminka je nedaleko a je úplně v pohodě..neměla bych ani problém, aby si jí kamkoliv odvezl a formou nějaké zábavy se snažil, aby po mamince tolik netesknila..tohle všechno fungovalo perfektně až doteď, kdy se rozhodl, že mu tohle nestačí, že prostě u něj bude každý víkend přes noc a nářky že ho nezajímají, že to v ní prostě musí zlomit. Tohle prostě je pro mě nepřípustná varianta-dobrovolně. Pokud mi to nařídí soud s tím, že je to pro dítě nejlepší, budu to respektovat. Věřím tomu, že to bude mít zcela opačný účinek-přestane se na něj těšit.
My soudem zřejmě nemáme co ztratit i kdyby mu přiznal každý víkend, tak to bude max takové, jaké to chce mít teď on a pak s tím nic nenadělám, ale pokud vidím spoustu jiných možností, tak tohle já sama za sebe nedovolím. Nabízím mu jakýkoliv čas, klidně všechny dny, ale jemu to prostě nestačí.
Jinak kdyby se mě soudce zeptal, co budu dělat, až moje sedmileté dítě nebude chtít chodit do školy, tak mu odpovím, že to budu řešit, zjistím důvod, změním školu, cokoliv. Tatínek se vyměnit nedá, proto tuhle jeho otázku vážně nechápu a nepříjde mi úplně vhodná.

arrow
profile_image
Paula01
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aimee
Tou školou neměla na mysli určitou školu, ale jako systém vzdělávání - kde se musí učit a poslouchtat učitelku - přirozená autorita atd..
Píšeš, že dcera bude mít 3 roky...je malinká a myslím si, že tak malé děti se lépe formují a lépe příjmají změny, když jsou správně motivovány. Ale pro to se musí snažit oba dva, otec i matka...
Nevím asi bych zkusila tu 1 noc ať tam přespí a budete chytřejší..a pokud má exmanžel přítelkyni věř, že mu s malou pomůže..a pokud to nezvládne, máš vyhráno, vše bude při starém - pískoviště u baráku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené