arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dívali jste se včera na Čt2 na dokument Made in China? Jak se vám líbil, co na to říkáte?

Ty jo, tak to mi nějak uniklo. Doufám, že se to dá někde v archivu ČT dohledat.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

http://www.ceskatelevize.cz/program/21038254611-ma de-in-china.html

"Jejich děti je léta postrádají. Oni zatím za 100 EUR měsíčně vyrábějí nezbytné zbytečnosti pro šťastnější část světa.
Made in ChinaMade in ChinaMade in China

Kdo z nás se někdy nenechal zlákat úžasnou nabídkou výloh, hlásajících například "Vše za 39,-"? Najdeme tu neuvěřitelné množství drobných zbytečností, které koupíme třeba s tím, že je věnujeme tetě k narozeninám nebo neteři k vánocům. Asi málokterý kupující si uvědomí, že za každou z těch maličkostí stojí lidská práce. Drtivá většina takového zboží pochází z lidnaté Číny. Mezi ty, kteří v těžkých podmínkách, dlouhých směnách, daleko od rodiny vyrábějí něco, co vlastně vůbec nikdo nepotřebuje, patří i manželský pár, který si vybrali francouzští dokumentaristé. Doma na dalekém venkově nechali manželé babičce a dědovi dvě malé děti, které vídají zhruba jednou za tři roky. Jinak je jejich život mrazivě jednotvárný: dvanáctihodinová směna v továrně, jídlo a spánek ve stísněném pokojíku ubytovny. Po zaplacení všech závazků jim zbyde v přepočtu 100 EUR. Je pravděpodobné, že až ušetří dost peněz na zaplacení dluhů z podnikání a také na lepší život svým dětem, budou právě pro ně úplně cizími lidmi..."

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no jo, jenže dnes je z Číny skoro vše, i to co si myslíme, že není - nedávno jsem si objednala přímo z webu V. Secret podprdu - že zrovna nejsou z nejlevnějších není třeba dodávat, přišla přímo z USA a na rubu podprsenky kromě loga napsáno - made in China

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To není ani tak o tom, co je nebo není vyrobeno v Číně, ale spíš o tom, v jakých podmínkách ti lidé pracují.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lentilkah: v jakých podmínkách ti lidé pracují.

přesně to jsem myslela

Po shlédnutí jsem si řekla, že už si nikdy nic nekoupím... (i když vím, že koupím).

Nebo jak jejich dcera přemlouvá maminku a tatínka, ať přijedou domů alespoň 1x za rok, ale bohužel to nejde.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Kdysi dávno jsem viděla dokument, kde se Americká rodina rozhodla, že rok nebudou kupovat žádné takové výrobky a pouze vyrobené v USA.
Nepamatuju si po jak dlouhé době, ale nedali to, protože to prostě nešlo. Výrobky byli jednoduše nesmírně drahé a spoustu jich ani nebylo k sehnání..

Myslím, že většina lidí ví v jakých podmínkách lidi ( a děti ) pracují a i tak výrobky kupují. Bohužel dokud nebudou embarga a regulovaná cla atd. s těmito zeměmi, asi se toho moc nezmění...

A to, už nemluvíme o důsledcích ekonomických - prakticky zlikvidované odvětví jako např. textilní atd...

Dokument jsem neviděla, ale podívám se ...

Dokument jsem neviděla, ale už dávno vím o tom, že pracovní podmínky jsou strašné. Ovšem stejně musím kupovat výroby made in China, protože prostě ostatní nejsou buď k sehnání, nebo jsou šíleně drahé a na to já nemám.

No a proč je zlikvidovaný textilní průmysl? Třeba proto, že z Číny stál výrobek např. 150,- Kč, zatímco náš výrobek stál 500,- Kč.

arrow
profile_image
luxinka mojeid
od 5. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Po shlédnutí tohoto dokumentu, jsem v duchu děkovala za vše, co mám a kde žiju...
A komunistická ideologie- co na to říct, snad jen, jakoby oživnul starý film, ale bohužel je tohle realita a lidé v tom pořád žijí.
Obrovská beznaděj , pokora, smířenost, ale zároveň i víra v lepší život...

arrow
Neprodává v Bazaru

Dívala jsem se a běhal mi přitom mráz po zádech

Myslím,že takovej dokument by měli vidět všichni lidi, hl.ti,kteří mají hubu plnou keců a pořád na všechno nadávají.... Makat v továrně za 3eura na den je šílený!!

Nejvíc mi bylo líto těch dětí.. nedokážu si představit, že bych 3 roky neviděla svoji dceru!

arrow
profile_image
madzup
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já ho taky viděla. Je to strašný. Bylo mi líto těch dětiček.....3roky nevidět vlastní rodiče, hrůza. Ty rodiče obdivuju, jak to zvládají a snažej se, všichni si pomáhaj.
Je to rozporuplný...kupovat jejich výrobky, nebo nekupovat?! Když nekupovat tak nebudou mít žádnou práci ani tu za 300euro..je jich tam strašně moc. A když kupovat, a to celé podporovat, zničit průmysl v ostatních zemích....nevím těžko říct.
Souhlasím ,že by to měl každej vidět.....Pořád chci víc a víc, po shlédnutí jsem ráda za to co mám a jaká životní úroveň tu je.

Cituji aurecon: Dokument jsem neviděla, ale už dávno vím o tom, že pracovní podmínky jsou strašné. Ovšem stejně musím kupovat výroby made in China, protože prostě ostatní nejsou buď k sehnání, nebo jsou šíleně drahé a na to já nemám.

taky tak

Jinak stačí se podívat na yourube a zadat heslo "child labor", jedno odpoledne jsem strávila koukáním na tyhle dokumenty a je to fakt strašný , chtělo se mi z toho brečet,ale bohužel taky nemám na to kupovat drahé věci, takže co s tím?

Holky, dá se ten včereší pořad dohledat někde na webu ČT, ráda bych to viděla v češtině.

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Opakují ho na čt2, ale nějak po jedné v noci

arrow
profile_image
Muffy
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já se nekoukala,dávali to pozdě.Jenom jsem předtím sledovala Pianistu.Takoví lidé jsou ve všech chudých zemích světa,můžeme prostě děkovat za to,kde žijeme a ne si pořád stěžovat.Jednou jsem na ČT2 viděla dokument o potravinách,jejich výrobě,dovozu atd.No a potom jsem byla děsně naštvaná na to,že na světě je každý rok 2x víc jídla,než lidi potřebují,obilí radši pálí v elekrárnách,prošlý zboží se vyhazuje,ale v Africe každý 2 minuty umírá dítě na podvýživu.Nakonec tam říkali,že tohle už není jako úmrtí,ale vražda...Hrozný!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené