Můžete mi, prosím, poradit, co si počít s těmito škůdci? Co jsou zač?
Drží se mi v domě už přes rok a nejraděj mají bylinky v kuchyni a ibišky.
Na žluté lepivé desky se jich chytne jen část, ale rostlinky jsou jimi pořád stejně obalené.

Někde jsem četla, že pomáhá dát na povrch substrátu vrstvu ostrého písku (kvůli larvám) nebo trochu koření hřebíčku. Pomohlo něco Vám?
Napadené rostlinky asi budu muset vyhodit a okolí řádně vydezinfikovat.

Cituji foinikia: co si počít s těmito škůdci? Co jsou zač?

To bych také ráda věděla. Minulé léto mi zničili všechny mé bylinky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, měly by to být molice. Táta je ve skleníku hubil nějakým chemickým postřikem, který by neměl být škodlivý pro lidi...Já jsem je měla doma na bylinkách taky, teda chutnala jim jenom máta a postupně mi začala schnout až uschla úplně. Musela jsem jí vyhodit, abych se těch potvor zbavila Na ty bylinky jsem se docela bála postřiku, prý pomáhá popel z cigret, naházet vajgly do kelímku z vodou a dát to hned vedle květináčů, ale nezkoušela jsem.

arrow
profile_image
leneczka
od 15. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, měly by to být molice, jak píše Noren. Měly by se vyskytovat převážně na spodní straně listů, tyto listy se pak kroutí a žloutnou. Jsou to docela potvůrky, mají na sobě voskovou vrstvičku, díky níž jsou odolné vůči postřikům. Z chemie můžeš zkusit postříkat přípravky Karate se Zeon nebo Mospilan.

arrow
profile_image
leneczka
od 15. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

aha teď se dívám, že se ptáš i na bylinky...v tom případě Biool.

arrow
profile_image
DastyX
od 10. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, už je to delší doba, ale toto téma si určitě přečtou i další. Měla jsem s molicema na bylinkách taky problémy. Molice mi obsypaly hlavně stévii, mátu a bazalku. Mátu jsem odnesla do karantény do koupeny a pravidelně omývala od mušek, což nakonec pomohlo, ale bylo to pracné.
Měla jsem šalvěj zvlášť v květináči a z nedostatku místa jsem ji položila k ostatním bylinkám. Nějak jsem byla líná ji tam zasadit, tak jsem jen položila květináč vedle. A podívejte co se stalo. Bazalka je od molic od výšky šalvějového květináče dolů (ale jejich vajíčka zčernaly, což moc nechápu - nebo už to nejsou molicí vajíčka?) Každopádně od výšky květináče se šalvějí je bazalka čistá, semtam na ní nějakou molici objevím, ale proti předchozímu stavu je to paráda.

A na stévii jsem vyzkoušela levandulový éterický olej. Dala jsem do 100ml rozprašovače 8kapek levandulového oleje a napadené kytičky tím stříkám. Pomohlo taky skvěle. Druhý den zmizelo asi 60% molic, po týdnu každodenního stříkání mám od molic na stévii pokoj. (Když tak koukám na ten účinek šalvěje, možná by pomohl i místo levandulového, šalvějový éterický olej, vyzkoušejte někdo )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené