Cituji Noemi: Máte někde nějakého většího psa za plotem? Asi na něj štěká taky... Zkoušela bych tudy co nejvíce chodit a snažit se odlákat jeho pozornost třeba pamlskem nebo právě třeba tím, že dáš povel "k noze" (to už je ale právě zase o výcviku). Až by začal plně věnovat pozornost tobě a ne psovi, tak bych začala "kamarádit" live s nějakým větším pejsou třeba od kamarádů, jestli máte možnost (nebo zkusit zajet na cvičák - tam se většinou ochotný neagresivní a vycvičený jedinec dá najít).
Když začne na dálku štěkat na nějakého psa a ty mu dáš nějaký povel (cokoliv - lehni, buď tiše etc.) reaguje nebo na tebe absolutně kašle?

Izolace na vodítku nic nevyřeší. Může se stát, že ti někde uteče nebo tak a budeš mít zaděláno na problém...

zna jen čekej,jinak nic moc a nekdy ani to nezabira hafana za plotem nemame,jsme ze sidláku ale vyzkouším odlakat pri setkani nejakym pamlskem a uvidim.I kdyz jak nekoho vidí,je jako smaslu zbaveny.Koukam,ze chodis s hafanem na cvičak.Myslíš že není hloupe ukazat se tam s malym nahacem??

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji ronnie79: jen když byl na blízku puštěny fakt velky hafan,ale je to spíš instinkt a docela pochopitelne

Já nevím, ale mám pejsu cca 50 kg. Malé psy zbožňuje (a to doslova), je k nim nesmírně ohleduplný, ale bohužel z téhle váhové kategorie máme málo známých, protože mají všichni pocit, že ho musí při první příležitosti zakousnout....

Cituji ronnie79: zna jen čekej,jinak nic moc a nekdy ani to nezabira

Takže nevychované malé roztomilé plemeno
Nauč ho aspoň základní,jinak ti nezbyde nic jiného,než ho do smrti ( jeho) vodit na vodítkuMám malého psa....umí klasiku...sedni,lehni,k noze,čekej,zůstaň,reaguje i na "klikátko" takže mi stačí povel a když "neslyší" cvaknu...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji ronnie79: Myslíš že není hloupe ukazat se tam s malym nahacem?

A nebylo by spíš hloupé nechat si raději psa zakousnout kvůli tomu, že se stydíš vyrazit na cvičák?

Vzhledem k tomu, že tam budou hlavně velcí psi, tak to bude naprosto ideální místo ke cvičení.
Já teda výcvik neberu jako nutnou buzeraci, ale naopak je to velice příjemně a plnohodnotně strávený čas a Médiho to ohromě baví.

Psa bych měla na vodítku, pokud bude ok na vodítku, můžete přejít na stopovačku. Jakmile vystartuje, říct NE (nesmíš, co používáte) a přivolat. Předpokládám, že asi pes neposlouchá, takže na cvičák s ním a cvičit, zvláště přivolání. Pes musí přijít hafan nehafan, pokud nepřijde, přitáhnout si ho na vodítku, stopovačce (a u sebe odměnit)

arrow
profile_image
scoopy
od 27. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám podobný problém, ale ten náš prcek štěká jen na pejsky, velké fenky naopak zbožňuje, což je druhý problém, jelikož jeho váhová kategorie mu nic neříká a takový vlčák to je něco jiného, no ale to jsem mimo téma. U nás to začalo tak, že štěkal jen na velké psy, ale v poslední době je agresivní i na menší, prostě jak je to stejné pohlaví, je oheň na střeše a když dostane vyhubována právě s oním zvednutím za kůži na krku, tak je uražený, ale jen do příštího setkání se s nějakým psem. Jo a u nás na vesnici (co se tváří jako město) cvičák nemáme.

arrow
Neprodává v Bazaru

ronnie79
Já to myslím našla.
http://mazlicci.nova.cz/clanek/epizody/12-epizoda- corra.html

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji scoopy: Jo a u nás na vesnici (co se tváří jako město) cvičák nemáme

Já jezdím cca 13 km do vedlejšího města....

arrow
profile_image
scoopy
od 27. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Noemi
Ještě, že tak zbožňuje cestu autem. Jak to tak pročítám, tak je to jediné řešení. Jinak pes poslouchá (sedni, lehni, ... i neštěkej), ale nesmí u toho být jiný, pak je problém. Ještě dám dotaz, není již pozdě, máme 4 roky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Obecně bych řekla,že platí: Čím menší,tím drzejší...máme yorky a ta nejmenší si dovoluje i na koně.
Takže nám nezbývá,než hlídat a dohlížet na to,aby se jí nic nestalo.Je opravdu drobouká,nemá aní 2kg a i když si hraje s vetšíma psama,tak dáváme pozor.U ní by stačilo,jen aby jí vzal blbě packou a je po psovi.

Cituji Romi1: ronnie79
Já to myslím našla.
http://mazlicci.nova.cz/clanek/epizody/12-epizoda- corra.html

..jojo,to je ono.Akorád my jsme v malem provedení )))

Pořad jsem sledovala a musím varovat před "radami", které tam zaznívají (a nejen já, ale mnoho kynologů s tím nesouhlasí)

Paní doktorka je možná dobrá veterinářka, ale o výcviku a chování psa podle mě neví skoro nic a co ví, to podává hodně povrchně.Za nejvíc šokující považuju předepsání léků na neexistující duševní poruchu (!)

V díle byl typický představitel dobrmana-puberťáka, obranáře a holt živějšího psa, který opravdu reaguje na kde co. Samozřejmě, výcvik je potřeba jako sůl skoro u každého psa v těchto pořadech. "Útoky" fenečky na cizí psy rozhodně nevidím jako skutečný agresivní útok. Bezradná doktorka potom zkoušela zákaz vyvýšených míst, stejně jako u každého jiného psa ve všech dílech - až jsem se musela smát.

Doporučuji si přečíst i reakci samotné majitelky na "polepšovu" a na Corru a také kdo ji doopravdy "polepšil" Nova ani paní doktorka to rozhodně nebyla http://www.psiskolafalco.cz/versus.htm

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Při sledování rad doktorky Žertové jsem taky kroutila hlavou,nicméně s každým "nepejskařem" ze svého okolí jsem se setkala s názorem, jak je pořad výborný a výchovný.Majitelé,kteří nejsou zapálení pejskaři (a je jich tolik) a pejska mají jen tak,to stejně nepochopí.No na pana Dostála je na netu taky plno stížností,stejně jako na Desenského,najít radu pro problém se svým psem musí člověk s rozumem.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To samé se děje u nás, jak jsme se vrátili z dovolené, tak naši čivaví puberťačce trochu stouplo do hlavy, že tam byla za horského psa - teď jí ten celodenní pohyb asi chybí a dohání to startováním na velké psy, akorát že neštěká . U sousedů mají německou dogu a ta se od ní nechá flegmaticky okusovat a oskakovat třeba půl hodiny, naše malá se může vzteky pominout, že si ji nevšímá ... ale horší je, že se chce kontaktovat pomaly s každým velkým psem a když se na ni ten otočí, zdrhá - velký pes samozřejmě za ní, minule ji málem přišlápl rotvajler. Už ji mám jenom na vodítku, ať se jí to líbí nebo ne. Umí jakž takž poslouchat, ale když je nablízku velký pes, všechno jde stranou.

Cituji Lisa: zákaz vyvýšených míst

A to je k čemu ? Ta naše mrška leze i na opěrky v autě, na záhlavky navrchu na sedačce .... pochybovala bych, že když ji je seberu, dostane rozum .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené