Ahoj děvčata,
chtěla bych se poradit. Je nutné před malováním pokaždé škrábat zeď, když není nijak zničená? Konkrétně v jednom pokoji se nemalovalo cca 7 let , ale jsou tam jen dvě vrstvy bílé barvy, nyní bych chtěla zelenou. A ve druhém pokoji je sice jen jeden nátěr, žlutý, a já bych chtěla pokoj přemalovat do modro-béžova. Tak jestli je nutné tu malbu seškrábnout.
A ještě bych se chtěla zeptat - máte zkušenosti s vliesovými tapetami? Všude píšou, jak je to jednoduché, pouze natřít lepidlem zeď a vesele lepit. Tak jestli je tomu opravdu tak. A také - myslíte, že bych zvládla vytapetovat sama? Chtěla bych pouze jednu stěnu, ale přece jen má 3 metry na šířku a 2,5 na výšku.
Moc díky za vaše rady a zkušenosti.

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli se ta zeď neolupuje a jsou tam jen dva nátěry tak si myslím že je zbytečné škrabat. Ale asi by bylo lepší použít jako podklad pro novou barvu takzvaný penetrační nátěr aby ta barva pak lépe držela. Když se na to zeptáš v obchodě s barvami tak ti určitě poradí. A co si pamatuji tak to ani není moc drahé a stačí toho koupit trochu protože se to hodně ředí vodou.

arrow
profile_image
flea
od 2. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přesně tak, pokud se ti zeď neloupe, tak není třeba.

S vliesovými tapetami jsme tapetovali taky poprvé, shodou okolností jsme "dekorovali" jen jednu stěnu přibližně stejně velkou, drželi jsme se návodu a v pohodě, jde to dobře, je to tak rok a tapety drží
Ale přece jen doporučuji ve dvou!! Sama bys měla honičku...

Penetraci doporučuji nejen pod tu malbu, ale i tapety!

Holky, moc díky za rady.

A můžu poprosit o radu ohledně barev? Dětský pokoj pro prvňáčka (kluk), nábytek světlý (buk se světle modrými doplňky), koberec jsem zatím mínila ponechat - má takový ten barevný jakože silnice, město atd. Na dvě protilehlé zdi bych chtěla dát tapetu a na ostatní malbu. Poradíte? Nebo můžete vkládat fotky dětských pokojů, jak máte zařízeno, pro inspiraci. Děkuji.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V tvém příadě asi ještě není potřeba škrabat, ale nejdřív bych to protáhla penetrákem, jak už tu někdo psal . A jednu zeď vliesovými tapetami lze udělat i doma, bez řemeslníka, ale ve dvou, samé ti to moc nepůjde
Hezké tapety všemožných vzorů jsou třeba zde

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené