Ahojky..Rozhodla jsem se znovu otevřít tohle téma, protože poprvé se moc nechytlo a je to téma, co mě hodně zajímá!! Ráda bych si totiž nechala žíly odstranit ještě tedˇ v zimě..Snad teda tentokrát najdu někoho, kdo se podělí o své zkušenosti..Už delší dobu uvažuji o odstranění (operaci) křečových žil..Křečově žíly jsem měla vždycky (máme to v rodině), ale ted´ po porodu mi hodně vystouply a jdou dost vidět. Takže když mám jít třeba k vodě nebo si vzít kratší kalhoty, tak mám nepříjemný pocit..Kdo má nebo měl stejný problém, asi ví, o čem mluvím..Pak samozdřejmě to přináší i zdravotní rizika..Chtěla jsem oslovit a poprosit vás, které jste už nějaké odstranění podstoupily, jakou metodou, jak jste spokojené a hlavně, jestli se vám žíly nevrací! Předem moc děkuji za vložené příspěvky..

arrow
profile_image
makula
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
mám stejný problém, křečáky mám jako dědictví po babičce, mamka ani ségry je nemají,jen já to vyhrála , je mi 37let, mám po 2 porodech, po prvním porodu jsem byla na sklerotizaci, ta je na nic, ale zdarma a žádné omezení po operaci, pak následovala celková operace obou končetin v částečné narkoze, nařízly mi to u kotníků a v tříslech a tzv. vytáhly, zůstaly mi jen malé jizvičky u kotníku a v tříslech, nicméně po pár letech jsou milé křečáky jsou zpět. Teď uvažuju o laserové operaci, ale problém je v ceně, záleží na rozsahu, ale je to v rozmezí od 9 do 17 000,- kč mi bylo řečeno na jedné brněnské klinice. Pojišťovny nic neplatí. Tak asi napíšu Ježíškovi .

Hele v tomhle mi to neporadíme, nejlepší bude když si zajdeš na nějakou dobrou kliniku. Protože každej pacient potřebuje něco jinýho. Protože někdo je může mít vystouplejší, někdo zase menší.. atd. Držím palce

Reaguji na makula: mě právě říkala doktorka taky o nějaké operaci, že jedna noha stojí tak 10 tisíc, že po té operaci nemáš žádné omezení..jenže, to jsem byla ještě těhotná, tak jsem se nijak nevyptávala..takže vlastně o tom vím prd..taky se mi nechce za to platit, pokud nevím, jestli se mi pak ty křečáky zase nevrátí..makul, nevíš, jestli se po té laserové ty žíly vrací?

Reaguji na Lilinka34: ja vím, že každá ty žíly nemáme stejné..na nějakou konzultaci samozdřejmě půjdu, ale první přece jenom chci zjistit nějaké zkušenosti tady a děkuju

arrow
profile_image
citeria
od 4. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, ségře je 20, hraje závodně floorbal a má s žílama velké problémy. Byla u jednoho doktora v Motole, ten jí řekl, že okej, ať to neřeší. Když už jí to často bolelo, pulsovalo, tak šla asi po půl roce k jinýmu doktorovi a ten se docela zhrozil. Poslal jí k odborníkovi a už je objednaná na operaci. K tvému problému chci říct, že každá ta žíla je jiná, záleží na hodně aspektech, je to individuální. Ale bacha na to, nech si říct víc názorů, než se rozhodneš

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji reela.79: jestli se mi pak ty křečáky zase nevrátí

Chci jen napsat, že kdo už jednou varixy má, ať se snaží jak se snaží, je vždy riziko, že se jednou vrátí. Jde o to, že při operaci se odstraní jen ty žíly, na kterých už varixy jsou. Takže žíly, které se samozřejmě zdravé ponechají se jednou v křečové mohou změnit. Já nevím, zdali laserová operace je zas taková výhra. Ano... je kratší neschopnost, po operaci menší bolesti a modřiny. Ale asi bych hodně rozmýšlela, zda do toho ty prachy vrazit právě s tím vědomím, že se to možná zase vrátí.

Reaguji na wmichaela: no právě, nebyla by škoda peněz, kdyby se to nevrátilo..ale tak, vyhodit přes dvacet a možná i více tisíc..to se mi teda nechce

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na reela.79:
Já pracuju jako sestra ve zdrav. zařízení, kde se mimojiné operujou i varixy. A sama za sebe můžu říct, že byl šla na klasickou operaci. Za svého nynějšího finančního stavu. U laserové operace nesporně výhody jsou. Ale prakticky si nedokážu představit, jak by mohla zabránit zrovna recidívám. Říkává se, že je menší riziko návratu varixů. Ale pořád tam není to slovíčko "nikdy" se to nevrátí.

arrow
profile_image
makula
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na reela.79:
Ahojky, ještě něco málo ke křečákům, byla jsem na několika konzultacích u odborníků, mám prý být ráda, že nemám ty vnitřní, které sice nejsou vidět, ale jsou bolestivější a horší a u těch našich vnějších je riziko recidivy 95% prý, takže ať už podstoupíme jakoukoliv operaci, zcela určitě se nám to po pár letech vrátí a je prý úplně jedno, zda máme sedavé zaměstnání, nebo to běhavé. Já konkrétně pracuji jako kuchařka, má kamarádka pracuje jako účetní a jsme na tom úplně stejně. Já křečáky řeším hlavně v létě, to mi docela vadí, jinak naštěstí problémy nemám, třeba otoky a tak, je to vyloženě to esthetikum a teď jde o to, zda do toho potřetí jít a za spoustu peněz, nebo to nějak rozchodit. Sama váhám a hlavně jsem si na to ještě nenašetřila, i když by se prý dala tato operace pořídit i na splátky. Cena je dost vysoká, na těch pár let klidu.

Reaguji na wmichaela: můžeš mi napsat něco o té klasické operaci, prosím? jaká jsou tam rizika a jak vlastně to vypadá po operaci..děkuju

Reaguji na makula: no právě, já taky nemám žádné otoky a ani mě nic nebolí, jde spíš o to, když je léto , at´ už si mám vzít třeba kraťasy nebo jít k vodě..necítím se..ted´ v létě, jak jsem byla u moře, tak mi přišlo, že jsme tam křečáky měla snad jen já..

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na reela.79:
Rizika... tak samozřejmě jsou taková ta klasická, jakože můžeš umřít během operace Ale to je takové všeobecné riziko, které se vždycky uvádí. Tak napadá mě třeba záněty v místě, kde se trhala žíla, různé nerovnosti, jakoby zatvrdliny, změna pigmentace. Náš doktor vždycky říká, že to vyléčí čas, což se pacientům moc nelíbí a v 90% je to pravda. Může taky vzniknout změněná citlivost kůže, která je způsobená přetětím něajkého nervíku. Že tě třeba nějakou dobu jakoby svrbí kousek kůže na noze. Nebo ho naopak necítíš. Tahle rizika jsou ale minimální, před operací dostaneš papír, na kterém je vše popsáno a musíš ho podepsat.
K nám pacient jeden den nastoupí, během dne jde na operaci a k večeru domů když je vše OK, což v 99% je. Elastické punčochy je potřeba nosit několik týdnů. Pár dnů po operaci k nám jde pacient na kontrolu, za 10 dnů pak na stehy. Ty bývají u kotníků a pak podle toho, o jaké žíly šlo, např. pod koleny, nebo v tříslech. Pak ještě na jednu kontrolu, při které se provede kontrolní sono, zda je vše tak, jak být mělo.
Někdy, když si hlavně dámy sundají prvně punčochy, jsou zděšené tím, jak mají nohy vybarvené od modřin. Ale pro tenhle typ operace jsou modřiny v podstatě typické a během nějaké doby se prostě ztratí.
No... kdyby Tě ještě něco zajímalo, klidně napiš.

Reaguji na miri82: ahoj, děkuji za příspěvek..můžu se zeptat, jak dlouho jsi po operaci? nevrací se? a jestli se můžu zeptat,kolik tě to stálo?

arrow
profile_image
adell.k
od 24. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky jsem měla křečové žíly ( máme to dědičný), byla jsem před 4 lety na laserové operaci v Hradci...za tím se mi nic nevrátilo, nemám žádný jizvy, jezdím 1x za rok na kontrolu...stojí to sice dost, ale vyplatí se to ! ráno přijedeš a odpoledne jedeš domu, neprovádí se to v celkový narkoze...u klasické operace si ještě pár dní poležíš v nemocnici a je to prý i více bolestivý...mě noha po operaci nebolela vubec, jen jsem se musela každý 2 - 3 hodiny 10 minut procházet a nosit tu super stahovací punčošku asi tak týden v kuse....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené