arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem studentka VŠ.

Od února do června mám vystavenou dohodu o provedení práce, na kterou mám podepsaný i ´´růžový papír´´. Na stejném pracovišti bude nejspíš smlouva obnovena, a to od září do prosince.

Do toho jsem měla za březen a duben další dohodu, na každý měsíc zvlášť (ale na tomto pracovišti to bylo udělané nějak pochybně, dohodu jsem podepisovala až zpětně) + mi tam vystavili dohodu od června do prosince - už tam ale nejspíš nebudu chodit, takže ta je nevyužitá (a asi tam zajdu, jestli nejde nějak zrušit, že?)

Nyní mě čeká podepsání další prac. smlouvy, ještě nevím jaké, ale asi také dohoda o prov. práce. Ta bude buď na měsíc, nebo na dva.

K tomuto bych si ještě ráda založila živnostenský list (na výrobu a prodej různých doplňků)...co to pro mě bude obnášet? Vím, že budu muset dělat daňové přiznání, ale bude to znamenat ještě něco? Nějaké nevýhody, co se týká daní? Na co bych si měla dát pozor?

Doufám, že jsem to popsala srozumitelně, sama se v těch brigádách už skoro nevyznám Jsem v této oblasti nezkušená, vždycky jsem měla podepsanou jen 1 smlouvu, tudíž jsem vůbec nic nemusela řešit.

Předem děkuji za rady

arrow
Neprodává v Bazaru

Doufám, že mě kdyžtak někdo opraví, jestli napíšu něco nepřesně. Když máš ŽL, budeš si každý rok (do konce března) podávat daňové přiznání, kam uvedeš všechny svoje příjmy, včetně dohod. Od zaměstnavatelů, u kterých máš dohodu, si vyžádáš Potvrzení o zdanitelných příjmech, která přiložíš k DP. Doporučuju, pokud se v tom neorientuješ, poprosit někoho známého, kdo pracuje jako účetní, aby ti s DP aspoň první rok pomohl.

Když si založíš ŽL, musíš se také registrovat jako OSVČ na zdravotní pojišťovně a České správě sociálního zabezpečení. Pokud studuješ a ještě ti nebylo 26, budeš mít OSVČ jako vedlejší činnost, tudíž ti stanoví nulové zálohy. Každý rok ale kromě DP musíš odevzdat i přehledy příjmů na socku a pojišťovnu, na to nezapomeň.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda, ty to máš složitý. Řekla bych, že půjde hlavně o to přiznání a přehledy pro CSSZ a VZP... Jinak mě nic nenapadá, ale zas tak do toho nevidím. Tady se případně dá zeptat v "odborné" poradně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené