arrow
profile_image
pandula
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky , jsem zaměstnaná od 1.10 což je už 5 měsícu .
Našla jsem nové zaměstnání , ve kterém mám daleko lepší pracovní podmínky , ale problém je , nechtějí mě v dosavadním zaměstnání pustit dohodou , sice ano pustili mě dohodou , ale až na konci února , potřebují mě ještě na měsíc . Zcela to chápu májí na to nárok , ale problém je , že v nové práci mi boužel měsíc nepočkají .
Jediná možnost je , zdali mám nárok po 5 měsících dovolené a ještě ve výpovědní lhůtě . Nikdy mi nedali výplatní pásku , jen mi poslali peníze , tak vůbec nemám přehled a nevím . Dovolená je jediný způsob jak to trošku urychlit a být v nové práci dříve. Vůbec nevím zdali mám nárok , vím je od 72 pracovních dnech , ale jestli to platí i ve výpovědní lhůtě . Děkuju moc

i ve výpovědní lhůtě máš nárok na svou nevybranou dovolenou...což je 5x 1.5dne. Ale asi bych šla za vedením a řešila bych to s nima.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nárok samozřejmě máš, můžeš ji čerpat i ve výpovědní lhůtě, oni jsou dokonce povinni ti umožnit, abys ji vyčerpala, ale co se moc neví, že dobu čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, nikoli zaměstnanec. V praxi to samozřejmě bývá tak, že si zaměstnanec řekne, kdy chce dovču, a zaměstnavatel to jen podepíše, ale ve tvé situaci hrozí, že se zaměstnavatel bude chtít držet zákona a může ti nařídit, že si máš dovolenou vyčerpat třeba hned teď, a ne až těsně před skončením pracovního poměru. Závisí to na tom, jaké mezi sebou máte vztahy, a taky třeba na tom, jestli tě ke konci výpovědní lhůty nebude potřebovat v práci, abys zaškolila někoho, kdo přijde po tobě.

arrow
profile_image
princezna.consuela
od 14. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano, pokud ti nějaká dovolená ještě zbývá, můžeš si ji vybrat před tím, než z práce odejdeš...Dokonce se to tak téměř všude dělá, že tě nechají dovolenou vybrat s tím, že odejdeš prostě dřív...

arrow
profile_image
pandula
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano , nemám vybraný ještě ani jeden den Tak já to zkusím nějak na ně vybalit , bojím se , že mi ustoupili už tím , jak tam budu 1 měsíc místo 2 a ted ještě na ně vyhrknu tohle . Tak snad to pochopí .

Ale pozor i když čerpáš dovolenou tak jsi stále zaměstnaná...takže nový zaměstnavatel Ti musí novou smlouvu sepsat až po vypršení výpovědní lhůty u stávajícího zaměstnavatele.

zaměstnavatel musí zaměstnanci čerpání dovolené umožnit, nebrání-li mu v tom důležité provozní překážky....to tady říkala např. Jully - potřebuje zaškolit nového pracovníka? Nebo by neměl nikoho jiného na dané pozici a ohrozilo by to tak jeho běžný provoz? Pak ti čerpání dovolení neumožnit nemusí.....pokud ti zaměstnavatel dovolenou do konce pracovního poměru neposkytne, musí ti ji proplatit, proto často raději zaměstnavatele nechávají čerpat dovolenou, platit nechtějí.

Reaguji na pita.klingerka:
to vůbec není pravda, může mít podepsané klidně dvě pracovní smlouvy najednou

Reaguji na Fashion victim:

Ou tak to je pro mě novinka...to jsem netušila..Beru tedy zpět...
měla jsem za to že smlouva na HPP může mít člověk jen jednu...

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji pita.klingerka: měla jsem za to že smlouva na HPP může mít člověk jen jednu...

On už totiž není HPP a VPP. V novém zákoníku práce z roku 2006 se rozlišuje "pracovní poměr" a "dohody mimo pracovní poměr" - o provedení práce a o pracovní činnosti.

arrow
profile_image
pandula
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky , tak jsem jim to ještě neřekla . Ale děkuju všem . Boužel výpověd mám do 28.2 Tak mi v nové práci nepočkají . Kamarádka byla dnes naposledy v práci , dali jsme výpověd ve stejný den , ale ona byla ve zkušební době , jak se dalo počítat dali jí nejméně peněz co šlo , a než nám řekli . Jsem z toho vytočená , v práci po mě šlapou , je tam strašná atmosféra , dělám tu nejhorší práci co můžu . Vůbec netuším , jak to tam vydržím ještě bez ní a ještě k tomu bez té kamarádky , která mě tam držela nad vodou . Jde o to ve smlouvě mám napsáno 40 pracovních hodin týdně , což máme těch klasicky 8 hodin denně , ale já tam jsem denně 9 hodin , ano 30 minut máme na pauzu ,ale 30 minut jsem tam přeci navíc než mám být . Také chodím soboty na 5 hodin , které také nejsou zapsány ve smlouvě . Můžu se teda tím nějak bránit ? Když totiž oni jedou podle smlouvy tak chci taky hezky podle smlouvy , je jasné , že mi dají tu směšnou výplatu taky , když už nás nemusejí motivovat nic . Chci se jen bránit a být tam už nejméně co to jde

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Tak bránit se můžeš... Předpokládám, že máte ofiko minim.mzdu a peníze bokem... Pokud už je atmosféra narušená a jsou na tebe naštvaní a dávají ti nejhorší práci. A kamarádce dali méně peněz než měli. Možná je na čase přitvrdit... Na rovinu říct jaké jsou možnosti - jako poaslat kontrolu a nahlásit, že ti dali méně peněz a nutili tě k tomu, abys přijala peníze neoficiálně ( pozor za to je hodně vysoká pokuta a může být pro zaměstnavatele likvidační ) tad.. těch možností je spousta a říct, že by ses raději v klidu rozloučila okamžitě... Po tom jak se zachovali ke kolegyni, že od nich nic dobrého nečekáš... Tohle jsou věci, které se slušnému zaměstnavateli nedělají, ale pokud se někdo chová jako prevít, musí čekat, že se najde někdo kdo mu vrátí stejnou mincí...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené