arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny milovníky pejsků. Jsem novopečená majitelka 2,5 měsíčního štěněte Flat coated retrievera a tuto diskuzi zakládám proto, abychom si tu předávali informace, zkušenosti, zážitky a řešili problémy o flatících.
I když jsem si toho o tomto plemenu načetla řekla bych hodně, není nic lepšího než čerpat z praxe a zkušeností ostatních.
Já mám černou fenečku s PP. Je zlátá, strašně hyperaktivní, velmi učenlivá a velmi jí chutná. Samozřejmě, že existují i určité věci, které jí ještě moc nejdou. Moc se nám nechce chodit na vodítku a ráno vstáváme před pátou hodinou. To se dalo u štěňátka ale čekat.
Je spoustu věcí, které by mě ohledně flatíků ještě zajímaly, např. dělat něco proto, aby se dobře vyvíjely klouby, co je potřeba k uchovnění a co to všechno obnáší, stejně tak výstavy?? Jak správně flatíky cvičit? Jak s něma trávit čas v zimě. No je toho prostě spoustu, tak doufám, že to nějak postupem času rozjedem v diskuzi.
Takže majitelé flatíků, čekám na vás….. 

Ahoj, ani nevíš, jak jsem nadšená, že jsem objevila tuhle diskuzi. Flatíka doma máme, byly mu nedávno dva roky a já ho prostě miluju. Od malička vyrůstám se psy, žila jsem se sheltií, vlčáky, zlatými retrievry, brazilskou filou, rodiče měli husky, všichni naši přátelé jsou pejskaři..
A musím říct, že náš flat je ten nejúžasnější pes, kterého jsem kdy měla a poznala.
Na jeho bezprostřednosti jsem doslova závislá, je to nesmírně dobrosrdečný a milující, inteligenstní pes. Miluje naše děti i nás a dává nám to neustále najevo. Máme dům s velkou zahradou, přesto chodíme na dlouhé procházky, kdykoli je to možné. Je to vodní pes, takže kaluž, rybník, moře, všechno vyhledává.
Pořád nám ještě vytrhává keře na záhonech, občas rozkouše závlahy, ale stačí přijít mezi vrata a změnit barvu hlasu (naštvaně), okamžitě lehá na zem, hlavu mezi packy a háže oči, jakože fakt se nudil a můžeme si za to sami...
Rozmnožovat ho zatím nehodláme, na bonitaci jsme zatím nebyli, ve výchově máme jisté ehm... "rezervy", takže se obávám, že by nám sice aportoval, ale na zem nepoložil, strašně rád se přetahuje
Řekla bych, že se nám tak nějak vycvičil sám, sedne, lehne, dá pac, přiběhne na zavolání, zůstane, zaštěká.
Je to úžasnej pes, naprosto nekonfliktní, přátelský, bystrý, veselý. Budeš z něj ví c a víc nadšená!

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jeee, tak to jsem ráda, že se našel alespoň někdo. Moc nás asi nebude. Ale aspoň něco. No píšu až teď neboť mě má princezna tak zamestnava, že vůbec nestíhám dělat ostatní věci. My se ji teda snažíme cvičit, a teď ve dvou a půl měsíci už umí sedni, lehni, pac, zůstaň, ke mně - je velice učenlivá. Překvapilo mě jak moc je žravá. Nejradši by sežrala na co příjde. Na procházkách jí musím vytrhávat nalezené odpadky z pusy a když jí něco opravdu šmakuje, tak přede mnou utíká abych jí to nevzala Opravdu humorné... Teď procházíme i takovým kousavým obdobím - několikrát už jsem schytala i kousanec do nosu a za to se ji snažíme kárat, ale je to štěně no...Fyzickým trestům se snažím vyhýbat, neboť jsem se dočetla, že flatíci jsou na to velmi citlivý, ale někdy mám pocit, že jsem na ni krátká, snad to bude časem jen lepšííí. Jooo a taky bojujeme s vodítkem - jakmile připnu vodítko, sedne si a nejde a nejde. Jakmile ji odepnu někde v trávě nebo na poli, tak to je ve svém živlu!! Myslíš, že se postupem času rozchodí i na vodítku? Dál vždycky přemýšlím, jestli pro ni nevybírám příliš dlouhé trasy, když má teprve pár měsíců - ale příjde mi že energie má na rozdávání pořád. Snad se tím nic nedá pokazit - třeba vývin kloubů nebo něco podobného?? Když si uvědomím jaké ale kolikrát dělá kotrmelce, tak se tím radši nebudu trápit...

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jooo a ještě jedna pro mě důležitá otázečka?? Jak moc času trávíte se svým flatíkem?? Všude se dočítám jak je to velmi společenské plemeno, a že v nepřítomnosti svého páníka v podstatě trpí. Já se jí snažím momentálně dát 100% svého volného času a moc mě to baví, ale bohužel práce v domácnosti stojí a hromadí se. Asi to moc hrotím, ale chci dát hafíkovi všechno a s tím jsem si ho i pořizovala, takže to budu muset zvládat i s povinnostmi chca nechca.
Nebo třeba jak to máte v zimě?? Bývá celoročně venku? Teď jsme přeci jenom pořád na zahradě a ona je s náma. Ale v zimě nevím kde s ní budu trávit čas mimo procházky?

Vím, že tě zahlcuji otázkami, ale příjde mi že rada z praxe je to nejlepší co může být Klidně se taky ptej..

Ahoj, tak my se samozřejmě taky snažíme učit ho od malička, ale já asi nejsem ten správný člověk na výcvik psů, ze mě mají všichni psi spíš srandu Ale většinou mě mají moc rádi.
No a vodítko... To je kapitola sama pro sebe. My se naštěstí nacházíme v oblasti, kde si můžeme dovolit psa vypustit do polí a lesů a kde je nejšťastnější. Máme v okolí samé nehysterické obyvatele, kteří neomdlívají, když náhodou potkají psa navolno, on je s radostí očichá, nechá se pohladit a jde si dál po svém. Jakmile dáme vodítko, pochopitelně jde, s každým jiným dokonce i docela slušně (chvílemi je i prověšené vodítko ), ale mně by urval ruku.
Opravdu je to velmi učenlivé plemeno, běžně ho vycvičí i děti, za pamlsek udělá téměř cokoli, ale já jsem na něj asi až moc měkká. Nijak ho netrestáme, neřveme na něj, přesně jak píšeš, on se potom hned stáhne a chvíli je "uražen"..
Taky chodíme všichni do práce, takže jsme s ním chvíli ráno a potom hned, jak se děti vrátí ze školy a my z práce. Většinou po úkolech vyrážíme na procházku a potom jsme stejně pořád na zahradě, takže je až do večera s námi. V domě není, je celoročně venku, i když má více méně stálý přístup do garáže. V zimě to bylo horší, přijížděli jsme domů téměř za tmy a opravdu na něj toho času bylo míň. Takže teď na něm vidím, jak si nastávající jaro náležitě užívá a bude líp, protože před sebou máme celé dva letní měsíce volna

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jeee ten je krásnej, taky vidím, že má asi hnědé předky Myslím, že to budeme mít podobně anebo i úplně stejně jako vy. Zahrada + přístup do garaže místy i do domu. Jak popisuješ ten čas, který mu věnujete, tak myslím, že je to v pohodě, takové rozumné a dá se to zvládnout - to jsem ráda.
A v zimě i spí venku v boudě? My máme pořádnou vyteplenou boudu, tak jsem s tím v podstatě počítala, ale nevím jestli nebudu moc měkká a nepustím ji dovnitř.
My zatím děti nemáme. Plánujeme tak za tři roky. Mám z toho celkem obavy, jelikož v žádném případě nechci aby šel pes bokem - to jsem se zařekla, že nikdy nedopustím, tak snad to nějak půjde zkombinovat. Přece jen už bude starší a rozumnější, snad i pěkně vychovaná. Teď jsme se vrátili z procházky a byli jsme úplně mokří. Tak jsem zapla féén a nestíhala jsem koukat, jak na něj štěkala a útočila. No sranda. Taky posílám fotečku.

No ta je nááádherná!! Až je mi líto, že ten naš tak brzy vyrostl. Co se týká boudy, máme ji v kryté zahradní budově a máme vypozorováno, že v zimě s ním spává kočka, chodí se za ním hřát
Každopádně je dost hustě osrstěný, takže mírnou českou zimu zvládne venku v pohodě.
S dětma se vůbec neobávej, pes velkou rodinu miluje a malé děti zvlášť, nebude na ně žárlit, bude šťastnej, že je vás víc. Navíc flatíci jak stárnou, velmi se mírní a klidní, už to nebude takovej poděs.
Jinak trochu nahnědlé má uši, jinak je černočernej, má nádherně lesklou srst, každý nám ho obdivuje
Úžasná je ta jeho samočistící schopnost, venku se vyválí v pilinách a vodě a do hodiny je naprosto čistej a hladkej, nechápu
Krmíme ho Purinou Pro planem, i když by sežral všechno, přesně, jak jsi psala...

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím po delší odmlce, nějak jsem nestíhala
No tak to je náhodička. My taky krmíme Purina ProPlan pro štěňata - krmila tím i paní chovatelka, tak jsme nic neměnili. Navíc pro atletická plemena. Jinak roste jako z vody, každý den mi přijde o něco větší. Takže věříím, že to uteče jako nic. Momentálně dává pěkně zabrat zahrádce a když se jí něco nelíbí nebo jí něco zakazujeme, tak to bere jako hru a dostane úplný kousací amok, takže doufám, že jí to nezůstane. Včera jsme přesto, že má káplou pipetku vytahovali miniaturní klíště a bohužel se mi nepodařilo vytáhnout celé, takže hned zítra volám veterináři, jestli to nějak řešit. Nemá to nijak oteklé ani začervenalé, ale jelikož je ještě štěně, tak se bojím aby nebyla nějak více citlivá. Tyto dny kdy není hezky nebo prší jsou na nic. Nechce se nám vůbec ven a já mam pak špatné svědomí, že s ní nejsem dostatek času.
Co u Vás nového?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené