arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jak by jste se cítila,kdyby vám mamka chtěla odhlásit trvalí pobyt z bytu kde sice nebydlíte,ale nemáte kam jinam si ho přihlásit.Bydlím s přítelem a máme už dítě on má trvalí pobyt u rodičů.Já se svým dítětem jsem přihlášená u mamky v bytě kde jsem bydlela jako dítě.Jenže mamka nemá práci a chce jít na sociálku,ale já se jí počítám do rozpočtu,tak mi chce trvalí pobyt odhlásit,ale já nemám kam jinam si ho dát je to od ní fér nebo je to normální.Mě to jako fér nepříjde

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já nevím, neznám vaší situaci, ale podle toho co píšeš už jsi dospělá. Žijete s přítelem a dítětem bez rodičů, tak proč si nemůžeš přihlásit pobyt tam kde bydlíš ?
Možná trošku je to zvláštní, ale zas nevím jak moc ji tohle může komplikovat život a o jaké finance může přicházet.... Každopádně, to zas není tak velké překvapení když už tam nežiješ ne ?

Reaguji na Nikicoko:
Jsi dospělá ženská a máma, tak si musíš holt poradit. Někde snad bydlíte.
Od tvé mámy je to naprosto pochopitelné a já se jí nedivím.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak pro ni je to komplikace - pokud bude žádat o dávky, tak se posuzuje celkový příjem lidí v bytě hlášených - tudíž i tvůj a nemusela by na ty dávky dosáhnout

Tak žiješ s přítelem, máte dítě, doma nežiješ...mě to jako nefér nepřijde, si dospělá, máš svůj život, bydlíš jinde...nechápu - proč si nemůžeš dát trvalý pobyt tam kde bydlíte s přítelem? Proč ho tam nemá i přítel?

arrow
profile_image
Teresita
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co je na tom nefér, proboha .

Jak správně píšeš (nemyslím tím ale rozhodně gramatiku), "počítáš se jí do rozpočtu" a nedostala by třeba příspěvek na bydlení, nebo by jí ho vypočítali nižší. Doplatíš jí ten rozdíl? Asi ne, že...

Trvalý pobyt si můžeš nahlásit na magistrátu města, pokud se nemýlím.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Midlinkaaa: Žijete s přítelem a dítětem bez rodičů, tak proč si nemůžeš přihlásit pobyt tam kde bydlíš ?

No to ano žiji s přítelem ve velkém baráku kde jeho rodiče mají dole firmu a nikdo tady pobyt nemá ani můj přítel ten ho má také u svých rodičů.No moje mamka to má tak na půl roku a za půl roku chce jít do práce.

Mimochodem, v dnešní době, kde má spousta lidí na krku exekutora, je to risk, mít u sebe nahlášeného někoho, kdo tam nebydlí.

arrow
profile_image
monicina
od 20. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já chápu, že Vám to od mamky nepřijde fér, ale pokud ona sama má nějaké problémy tak je třeba jí chápat. Má kamarádka to má taky tak. Mamka jí už asi před třemi roky odhlásila ze svého bytu a ona je teď hlášená na magistrátě města a bydlí také u přítele. Bylo to také proto, že nesplácela nějaké zboží a její máma samozřejmě nechtěla mít exekučně zabavený majetek. Ale ona s tím nemá žádný problém, akorát pošta jí chodí pořád do P.O Boxu k mamce. A tam kde bydlíte je to nějaké zakázané?nebo proč se tam nemůžete přihlásit?

Cituji Nikicoko: No moje mamka to má tak na půl roku a za půl roku chce jít do práce.

A budeš ji po tu dobu přispívat něco?

No mě to jako nefér přijde od tebe...mamka to teď bez práce určitě nemá lehké....

Navíc, když se dostaneš do problému - kam myslíš, že zamíří exekutor?

arrow
profile_image
hakatoo
od 25. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Souhlasím s holkama, s tím se dalo počítat, přeci někde bydlíš. A nebo proč neplatíš mamce ty peníze, které platí ona za tebe? ... Třeba by pak nebyl problém.

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Nikicoko: No to ano žiji s přítelem ve velkém baráku kde jeho rodiče mají dole firmu a nikdo tady pobyt nemá ani můj přítel

A to je problém si ho tam udělat? To chceš mít celý život pobyt jinde?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji hakatoo: . A nebo proč neplatíš mamce ty peníze, které platí ona za tebe?

Jaké peníze ona platí za mě to jsem nepochopila.

myslím, jestli je v tíživé situaci, tak se není čemu divit? kdyby šla na soc. tak by počítali i tovoje příjmy, takže by na nic neměla nárok..! tak se nahlas na radnici nic jiného ti nezbyde Ona za tebe pořád platí třeba popelnice, když tam máš trv. pobyt!

arrow
profile_image
JeansG mojeid
od 9. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

Mně to přijde jako logický krok, neřeknu, kdyby tě vyhazovala z domu nebo tak něco, ale pokud bydlí sama a nemůže najít práci, tak si myslím, že pro tebe nebude taková rána přehlásit se, když jí to pomůže... Tohle bych jí za zlé neměla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené