arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Můžou ti strhnout peníze pouze do výše 3 měsíčních platů Pokud jsi vedoucí, tak do výše 6ti měsíčního platu.

Ovšem pokud dokážeš, že manko není zaviněné tvou vinou, tak neplatíš nic. Ale to se dokazuje těžko.

arrow
profile_image
Christiania
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moňas: Můžou ti strhnout peníze pouze do výše 3 měsíčních platů Pokud jsi vedoucí, tak do výše 6ti měsíčního platu.

Nemáš pravdu, pokud podepsala hmotku, odpovídá v plné výši. Pokud podepsali společnou hmotku, pak vedoucí a zástupce vedoucího má vyšší. Navíc netuším, odkud si vzala 3 a 6 měsíční plat, protože bez dohody je to 4,5 násobek průměrného měsíčního výdělku.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Christiania: Kde jsem to vzala? Léta dělám v obchodě a zatím všude to bylo tak, jak jsem psala Hmotku jsem samozřejmě měla všude. Nikde nemůžou chtít celou částku. Je to protizákonné

arrow
profile_image
Christiania
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moňas: Kde jsem to vzala?

Já to vzala ze zákona, odkud ty?

Cituji Moňas: Nikde nemůžou chtít celou částku. Je to protizákonné

Nemáš pravdu, viz níže.

arrow
profile_image
Christiania
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moňas: Mimochodem, od toho se uzavírá dohoda, jinak totiž zaměstnanec odpovídá do 4,5 násobku průměrného měsíčního výdělku.

§ 259
[Plná výše náhrady škody]

Zaměstnanec, který odpovídá za schodek na svěřených hodnotách nebo za ztrátu svěřených věcí , je povinen nahradit schodek na svěřených hodnotách nebo ztrátu svěřených věcí v plné výši.

§ 260
[Společná odpovědnost za schodek]

(1) Při společné odpovědnosti za schodek se jednotlivým zaměstnancům určí podíl náhrady podle poměru jejich dosažených hrubých výdělků, přičemž výdělek jejich vedoucího a jeho zástupce se započítává ve dvojnásobné výši.

(2) Podíl náhrady stanovený podle odstavce 1 nesmí u jednotlivých zaměstnanců, s výjimkou vedoucího a jeho zástupce, přesáhnout částku rovnající se jejich průměrnému měsíčnímu výdělku před vznikem škody. Neuhradí-li se takto určenými podíly celá škoda, jsou povinni uhradit zbytek vedoucí a jeho zástupce podle poměru svých dosažených hrubých výdělků.

§ 257
[Náhrada škody v penězích; uvedení v předešlý stav]

(1) Zaměstnanec, který odpovídá za škodu podle § 250 je povinen nahradit zaměstnavateli skutečnou škodu, a to v penězích, jestliže neodčiní škodu uvedením v předešlý stav.

(2) Výše požadované náhrady škody způsobené z nedbalosti nesmí přesáhnout u jednotlivého zaměstnance částku rovnající se čtyřapůlnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku před porušením povinnosti, kterým způsobil škodu.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Christiania: No tak my to máme jinak, no

To mi chceš jako říct, že když bude manko milion, tak budeš makat několik let zadarmo?

Já píšu, jak jsme to měli my. Když jsem byla zástup, tak to bylo 4,5 násobek platu.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Christiania: Já to vzala ze zákona, odkud ty?

Já se neptala a odpověď máš hned pod tvojí otázkou

A v zákoně je napsáno (jak jsi sama uvedla)

Cituji Christiania: do 4,5 násobku průměrného měsíčního výdělku.

Je tam podstatné slovíčko a to do
A vedoucí platí víc, čož se taky shoduje tak nevím, co řešíš. Píšu své zkušenosti a ne jak je to dle zákona, protože on se i ten zákon mnohdy liší od reality. Viz můj případ

arrow
profile_image
Christiania
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moňas: Já píšu, jak je to podle zákona Klidně si mysli, že s hmotkou odpovídáš do trojnásobku, mně je to jedno jen ti doporučuju se do tý hmotky pro sichr podívat, abys jednou nebyla překvapená a přeju ti, ať to nikdy nemusíš řešit, já bych na "kšeftě" nechtěla dělat ani omylem. Prodávat a zároveň hlídat zboží, když lidi kradou jak straky :-/

Cituji Moňas: To mi chceš jako říct, že když bude manko milion, tak budeš makat několik let zadarmo?

Ses trefila, manko na milion zrovna řeším a není to "makat zadarmo". Jednoduše to budou splácet, holt poněkud déle než kdyby to byla třeba desítka.

Jak psala Laky, snad víte, co podepisujete, ne? Bohužel to ale často je tak, že když nepodepíšete, za Vás je deset dalších.

arrow
profile_image
Christiania
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moňas: Je tam podstatné slovíčko a to do

Prosím tě, snad víš, že je rozdíl, když ty napíšeš, že je to trojnásobek a u vedoucích šestinásobek (to je naprostá kravina; "více" není totéž jako tvůj šestinásobek). Není to "jenom" trojnásobek, je to do 4,5 násobku. Takže ano, může to někdy být trojnásobek, ale může to být více. A znova: pouze v případě, že není hmotka a jedná se o nedbalost.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Christiania: Já píšu, jak je to podle zákona

To je mi jasné. Proto jsem ti odpověděla tohle:

Cituji Moňas: Píšu své zkušenosti a ne jak je to dle zákona, protože on se i ten zákon mnohdy liší od reality.

Cituji Christiania: Ses trefila, manko na milion zrovna řeším a není to "makat zadarmo". Jednoduše to budou splácet, holt poněkud déle než kdyby to byla třeba desítka.

To je přece hloupost. Jak říkám...to, že je to tak v zákoně někde v knize neznamená, že nejsou vyjímky U n ás tedy nikdo mega nesplácel Ale asi záleží na zaměstnavateli...

Cituji Christiania: Prosím tě, snad víš, že je rozdíl, když ty napíšeš, že je to trojnásobek.

Nevím, proč se se mnou snažíš dohadovat... Já píšu vlastní zkušenost. Mám HPP včetně dohody o hmotce.

Cituji Christiania: Klidně si mysli, že s hmotkou odpovídáš do trojnásobku, mně je to jedno

Nemyslím, vím to

Cituji Christiania: jen ti doporučuju se do tý hmotky pro sichr podívat, abys jednou nebyla překvapená

Neboj se. Dělám to už deset let a nepotřebuji rady Vím, co podepisuju A když to někdo neví, tak holt za hloupost se platí. Co jiného na to říct...

Cituji Christiania: Takže ano, může to být trojnásobek, ale může to být více.

To nepopírám. Vždyť o tom píšu

Cituji Christiania: A znova: pouze v případě, že není hmotka a jedná se o nedbalost.

Ale my se tu bavíme právě o hmotce. A já píšu vlastní zkušenost. Snad není třeba to furt opakovat.

arrow
profile_image
Christiania
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moňas: To je přece hloupost. Jak říkám...to, že je to tak v zákoně někde v knize neznamená, že nejsou vyjímky U n ás tedy nikdo mega nesplácel Ale asi záleží na zaměstnavateli

To je argument Netřeba dál pokračovat.

Cituji Moňas: Ale my se tu bavíme právě o hmotce.

Ano a s hmotkou je to v plné výši.

Cituji Moňas: To nepopírám. Vždyť o tom píšu

Když napíšeš "trojnásobek a vedoucí šestinásobek", tak to opravdu neznamená do 4,5 násobku

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Christiania: Jééé.....

Cituji Christiania: To je argument

Co je na něm špatného?

Cituji Christiania: Ano a s hmotkou je to v plné výši.

Ano, dle zákona ano, však já ti to neberu

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Christiania: Když napíšeš "trojnásobek a vedoucí šestinásobek", tak to opravdu neznamená do 4,5 násobku

Píšu že to tak máme my. Tak čti pořádně

Ty děláš, jako bych s tebou nesouhlasila...

Už mě to nebaví

arrow
profile_image
Christiania
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moňas: Píšu že to tak máme my. Tak čti pořádně

Cituji Moňas: Můžou ti strhnout peníze pouze do výše 3 měsíčních platů Pokud jsi vedoucí, tak do výše 6ti měsíčního platu.

Pokud děláte ve stejném obchodě, tak to jsem pochopitelně nemohla vědět. Jestli ale ne, tak v té větě o 3 platech opravdu není, že to je tak u vás. Tak si to zas neupravuj k obrazu svému Ještě to slovo "pouze"

Cituji Moňas: Už mě to nebaví

Tak nějak, nikomu to nepomůže.

Pěknej večír

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Christiania: Pokud děláte ve stejném obchodě, tak to jsem pochopitelně nemohla vědět. Jestli ale ne, tak v té větě o 3 platech opravdu není, že to je tak u vás. Tak si to zas neupravuj k obrazu svému Ještě to slovo "pouze"

Psala jsem, že jsem byla na několika pracovištích a všude to bylo tak, jak jsem psala. Takže si nic nepřetvářím, jen píšu svoji zkušenost a to jsem taky uvedla. A to, že to uvádí zákon neznamená, že se to všude dodržuje, protože dle zkušeností mě a všech mých známých je to v obchodech tak, jak píšu. Kdo by pak v těch obchodech dělal, že? Sama jsi psala, že bys do kšeftu nešla.

Cituji Christiania: Pěknej večír

Tobě též

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené