Ne že bych byla ženuška či se hrnula do svatby, ale kamarádka je ten typ. Mají ale s partnerem problémy ohledně domu.

Věc se má tak, že přítel má nějaký pozemek...na tom by postavili společně dům. Jelikož ale je z bohaté rodiny, opět by prý do toho vrazil více peněz. On chce, aby byl dům jeho (přece neožebračí rodiče, neboť peníze dali JEMU, ne jí). Jí se to ale moc nezdá, bojí se, že až by jednou měla děti, že by je mohl jen tak vyhodit na ulici,

Tak se ptám: Žijete nějaká v domě/bytě, který patří vašemu muži, a máte s ním děti? Jak to řešíte? Nebojíte se, co se jednou stane? Je nějaké ideální řešení téhle situace?

Nemusím říkat, že to přípravy na svatbu dost pošramotilo, protože se okolo toho docela dohadují

pokud jsou manželé a dům postaví během manžlství, tak bude jedna polovina domu každého z nich. Pokud on chce, aby zůstal dům jemu, musí si to dát třeba do smlouvy. Pokud manželé ještě nejsou a začnou stavět, ať sepíšou předmanželksou smlouvu, kde určí, komu by co připadlo, třeba že dům bude jeho, ale musí jí najít náhradní bydlení (i zde bych upřesňovala, protože on by pak mohl přijít hele našel jsem ti byt v Ostravě, ač jsou třeba z Prahy ), nebo že by ji musel vyplatit nebo něco podobného.

Také nejsme manželé, dům z hodně větší části financuje přítel, je vlastníkem a máme to ošetřené. I kdybychom do domu dávali stejné peníze napůl, tak bych byla pro aby i tak měl dům jednoho majitele.

Jinak podobných témat je tu spoustu, zkus projít starší témata

Cituji lucinkaf: I kdybychom do domu dávali stejné peníze napůl, tak bych byla pro aby i tak měl dům jednoho majitele

Tomu nerozumím.

arrow
profile_image
fuzzy
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky řeším tenhle problém, ale opačně...pozemek jsem dostala já a asi i stavbu budou více financovat moji rodiče....bojím se ale přítelovi naznačit, že bych chtěla,aby byl dům můj, navíc během manželství určitě opravy a tak bude financovat spíše on, část bude na hypotéku, která bude asi na něj, když já budu na mateřské, takže nevím, jak to vyřešit....ale taky se bojím, že kdyby něco, tak přece větší část do toho dali rodiče mě, měla bych právo tam zůstat...

Cituji prskafka: Tomu nerozumím.

byla jsem svědem situaci, kdy se dva rozvádějící se lidé měli rozdělit o jeden dům, stačilo mi to...

arrow
Neprodává v Bazaru

Jas myslim ze je vždy nejlepší - jde li to, aby byl dum jen jednoho majitele, přesně jak psala lucinkaF. já to s bývalým měla tak, že dům i zařízení platil on a já pak platila veškeré jídlo, domacnost a kupovala jsem dekoraci, menší elektrospotřebiče....vlastně jakoby takový nájem.. pak jsme se rozešli, já se odstěhovala a nikdo se necítí že by někdo někomu něco dlužil nebo tak... Kamarádka má byt ve kterém bydlí s jejím přítelem a on jí prostě dává 6 tis měsíčně jakoby nájem.

Cituji Janice28: já to s bývalým měla tak, že dům i zařízení platil on a já pak platila veškeré jídlo, domacnost a kupovala jsem dekoraci, menší elektrospotřebiče....vlastně jakoby takový nájem

nedovedu si představit, že bych takto měla fungovat s manželem. To by mi měl jako měsíčně dávat nájem ? Dům byl můj, on vložil peníze na rekonstrukci, já jsem momentálně na MD a vše je nás obou. Nikdy jsme neřešili to je moje, tvoje- někdy vydělával víc on, někdy já.

Cituji lucinkaf: byla jsem svědem situaci, kdy se dva rozvádějící se lidé měli rozdělit o jeden dům, stačilo mi to...

Pokud se neumí domluvit, tak je přece řešení prodat a rozdělit si peníze.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji rover: To by mi měl jako měsíčně dávat nájem ?

proč by ne? stejně jako chlap dává ženě peníze měsíčně na domacnost tak by dával navíc i na bydlení....to je asi normální, že když někde bydlím že to něco stojí... barák potřebuje udržovat a to něco stojí... a ja bych třeba můj dům nikdy prodat nechtěla...to radši na něm budu vše platit ze svého ale dum mi v nejhorším zůstane...než si pak brát půjčku a vyplácet manžela že zaplatil před x lety střechu

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji rover: Nikdy jsme neřešili to je moje, tvoje-

neřešili jste to protože jste se ještě nerozváděli.... můj kamarád se rozvádí už 2 roky protože se nemohou dohodnout na majetku...měli všechno dohromady a měli toho hodně...nepřeju nikomu !

Cituji lucinkaf: prskafkaTomu nerozumím.
byla jsem svědem situaci, kdy se dva rozvádějící se lidé měli rozdělit o jeden dům, stačilo mi to..

No právě. Všechno bude napsané na něj a ty budeš při rozchodu čekat, jestli se uráčí ti něco dát? A umíš si představit, že ten dům naoko prodá aby pak mohl říct, já nic nemám=nemám tě z čeho vyplácet, dům už není můj?
Když dva nesezdaní kupují nebo financují dům, měli by to mít adekvátním podílem ošetřeno na katasrtu. Nikdy nevíš co se stane, tomu druhému může "rupnout v bedně" a oškube tě o poslední ponožky, takových případů už bylo. Nebo zemře a budeš se tahat s jeho rodinou o celý dům, takhle bys měla jistou asp.půlku.

Cituji Janice28: já to s bývalým měla tak, že dům i zařízení platil on a já pak platila veškeré jídlo, domacnost a kupovala jsem dekoraci, menší elektrospotřebiče.

Takže ty jsi svoje peníze "investovala" do jídla jiných věcí, ze kterých ti po letech nezůstalo nic a přítel zatím zhodnocovat svoje peníze v nemovitosti? Chytře si to panáček zařídil. Jsem vdaná už podruhý a jsou věci, který bych už nikdy neudělala.
Dobře si rozmyslete, do čeho během vztahu svoje peníze strkáte. Kamarádka koupila auto a dovolenou a její přítel byt, ona ho zařídila a byli finančně srovnáni. Po letech si našel jinou, jí zůstaly fotky z dovolené, ojetý křáp a záclony. On se nyní v bytě, který má jednou takovou hodnotu roztahuje s novou přítelkyní. A když jsem jí to před lety říkala, byla jsem ta špatná. Teď bydlí u rodičů.

Když jsem s 1.manželem kupovala 1.dům , stál 2mil.
Já měla 500tis. a manžel 1,5mil. Chtěl si na zbytek vzít půjčku a mít ho napsaný celý na sebe. Já bych tak svůj půl maga rozfofrovala za blbosti jako moje kamarádka (drobné zařizovací předměty, dovolená, auto-které prudce ztrácí na hodnotě...)
Řekla jsem mu, že mám taky právo svoje peníze zhodnocovat a že pokud spolu plánujeme společný život, jistě nebude mít nic proti, aby na mne byla napsaná 1/4 podílu. Hodně se tenkrát kroutil. Kdybych povolila, odcházela bych po 10ti letech vztahu z jeho domu, s pár krámama a musela začínat od nuly.
Dům jsme prodali (stěhoval se do jiného města) za 4.mil a já tudíž odešla s milionem, což je pořád lepší než dva kufry.

Já osobně si na to nedokážu vytvořit názor. Nikdy jsem podobné věci nemusela řešit, netuším, jak to funguje.

Já jako chápu toho chlapa, že když do toho dají většinu peněz jeho rodiče, asi by mu byli blbé, kdyby se něco stalo, že jeho rodiče financují jakoby jeho manželku.

Na druhou stranu manželství je manželství. Dle kámošky nepřipadá v úvahu ani předmanželská smlouva, kterou jsem jí narvhovala. Podle ní prostě věci mají být obou bez ohledu na to, co kdo do čeho vložil.

Argumentuje tím, že ona přece bude s dětma na mateřský, bude je rodit...pak sotva najde práci...a kdo jí "zaplatí" tohle? Nakonec se jí stane, že manžel jí vyhodí kvůli milence i s děckama na ulici

Cituji Janice28: ...to radši na něm budu vše platit ze svého ale dum mi v nejhorším zůstane..

To by mě zajímalo, jak to budeš dělat až budeš na mateřské a nebudeš vydělávat?

rover
Copak ta matěřská je aspoň něco, ale co po dětech nedej bože neseženeš práci, protože zaměstnavatelé po matce věčně na paragrafu moc netoužej a jsi uplně bez koruny.
Kdepak, jak jde o prachy musí nějaká láska stranou.

prskafka
To ano, souhlasím s tebou, ale přijde mi nefér, když např. dům byl můj- on ho opravil, máme spolu děti, jsme manželé, já na MD a on nás všechny už nějaký pátek živí. To mu mám podleJanice28
ještě říkat ať mi platí nájem? To mi přijde směšné. Ať si to každý zařídí, jak chce. Dům máme prostě dohromady, hypotéku teď platí manžel a pokud budu přemýšlet co když...., tak se barák prostě prodá a peníze půjdou na 2 díly.

Cituji Janice28: neřešili jste to protože jste se ještě nerozváděli

už jednou jsem se rozváděla- byt se prodal a peníze jsme si rozdělili.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené