Ahoj, narazila jsem na VŠ Masarykův ústav vyšších studií. Konkrétně se mi líbí obor Personální management v průmyslových podnicích. Tak jsem se chtěla zeptat jestli někdo z vás tu školu/obor studuje, jaká je úroveň vyučování jazyků přesněji angličtiny a jestli je možné při studiu chodit do práce. Jaké jsou plusy a mínusy prostě cokoliv co by mi pomohlo při rozhodování. Děkuji

PS: jiné diskuze ohledně této školy jsem už na omlazení četla

Já tam studuji něco jiného, tak jenom poznatek, který možná někomu, kdo na VŠ teprve nastuduje a nemá tudíž zkušenosti s tím,jak to chodí jinde, nepřijde až tak důležitý.
Na to, že je to ČVUT jako moje mateřská fakulta elektrotechniky, funguje mnohem zmatečněji. Změna požadavků po přijímacím řízení a neupozornění na to při zápisu, nepřehledný web, rozvrhy a změny místností na poslední chvíli (možná se to týká jenom mého oboru, ale nevím nevím), prostě chaos. I ochota studijního oddělení se liší, na MUVS, kde je mnohem méně studentů se chodí jen v nouzi nejvyšší (pokud se člověk vůbec trefí do úředních hodin), z FELu sem zvyklá na to, že i když nás tam je mnohem víc, tak studijní referentka je něco jako naše třídní učitelka a můžem s ní řešit všelijaké potíže ve škole.

Jazyky - asi jako všude na ČVUT, když se zajímáš a vybereš si dobrou učitelku, tak se naučíš. Na FELu jsme povinně skládali zkoušku na úrovni něco mezi B1 a B2 a podle toho, jak je v tebou vybraném oboru dotace angličtiny, tak to bude asi podobné.

Ahoj, asi už jsi četla tuto, že? Obor.
Víceméně souhlasím s tím, že je to zajímavý obor, ale bakaláři na Masarykově ústavu jsou strašně nedotažení. Celá organizace je šitá horkou jehlou, studijní oddělení je největší nepřítel studentů. Magisterské je trochu lepší.

Jo a hlavní nevýhoda při kombinaci s prací, nemůžeš si volit rozvrh.

Cituji Fluffy: nemůžeš si volit rozvrh

to je sice pravda, nicméně těch hodin v týdnu moc není... já práci stíhám úplně v pohodě.

Cituji Fluffy: Celá organizace je šitá horkou jehlou, studijní oddělení je největší nepřítel studentů.

s tímto bohužel musím souhlasit... je to katastrofa.
stejně tak volitelné předměty - na začátku semestru dají do nabídky x předmětů a pak z nich vyleze, že si stejně musíme zvolit jen ten, který nám určí oni.

jinak ale ten obor špatný není, vedení se snaží nám poskytovat na vyučování odborníky z praxe, různé semináře, takže myslím, že je to rozhodně lepší než tento obor studovat třeba na Karlovce, kde je to jen samá teorie. A těžký to taky není, je tam pár zabijáckých předmětů a učitelů, jako asi všude... ale obecně musím říct, že tolik volného času, jako na MÚVSu, jsem ještě nikdy neměla a asi už ani nikdy mít nebudu

Reaguji na Fluffy: Ano četla, děkuji

Všem děkuji za odpovědi. Asi nikdo z vás nemá zkušenost s PEF na Suchdole. Chtěla bych vědět která je lepší...

Cituji Violett.ka: nicméně těch hodin v týdnu moc není

Ano, to zase musím souhlasit já.
Promiň, nechtěla jsem tě vystrašit. Jen například při práci, kde si nemůžeš volit pracovní dobu by mohl být problém. Jinak samozřejmě také pracuji a jde to zvládnout.

A ještě ať nejsem tak negativní Přesně jak píše Violett.ka. Dobré je, že hodně přednášejících jsou lidé z praxe. Nejen učitelé, ale opravdu ví, jak to v podniku chodí atd... s tím jsem spokojená.

arrow
profile_image
Lanyska
od 31. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,
tak sem dnes přišla ze zápisu na MUVS a velmi by mě zajímalo, jak je to s výukou angličtiny? Samozřejmě je jasné, že musíme udělat vstupní rozřazovací test. Každopádně, nevíte jaké jsou možné úrovně? (A1, A2,B1,atd.), popřípadě jestli musím začínat například na nějaké minimální hranici?
Děkuji

Reaguji na Lanyska:
Ahoj, pokud se to nezměnilo, tak na angličtinu existuje 5 skupin, pátá jsou úplní začátečníci. Test se vyplňuje na internetu a podle bodů jsi zařazená do skupiny. Takže začátečníků může být klidně 20 a nejpokročilejších 5. Takže pokud nejpokročilejší umí C1, bude nejvyšší úroveň C1.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené