tyweee
Tak já jsem z Moravy (malého městečka) . Před 8 lety jsme se přestěhovali do Prahy (manžel šel za prací) a tym byli 2 roky. Já neskutečně trpěla, tak jsme našli malou zříceninku 30km od Prahy a 3roky stavěli a budovali. Dnes máme krásný malý domeček, zahradu, bazén, krb, klid, ptáci, bažanti, srnky.....Já i děti jsme šťastní.....Ráno vstaneš a koukneš z okna v podkroví a vidíš srnky a koně....co víc si přát

Cituji Silvie OK: Samota u lesa... to je můj sen... (28 let)

Můj sen to byl taky a nikdy bych nevěřila, že se mi splní.....a splnil.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

máš šikovného manžela.

Ale nejvíc práce mi ted přidělávají ta 3 kotata, to jsou vážně "tryskomyši", podíváš se jsou v jednom pokoji, za vteřinu letí po schodech do kuchyně, pak štěkne pes a sviští nahoru....

ostatní zvířata je v pohoda. Jsou stále na zahradě a jenom večer dojdou domů.

Holky vždyt je to tak jednoduché, nic na tom není. Divím se, že jsem o kočkách dřív nic nevěděla. Ale k tomu musí člověk dospět.
Ted vyhlašuji každou chvíli STOP STAV a doma se mi smějí, že stejně to není konečný počet.

Cituji eva60: Ted vyhlašuji každou chvíli STOP STAV a doma se mi smějí, že stejně to není konečný počet

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

JaneGucci
Předpokládám, že mají domek na vesnici, nějaký statek a stodoly. To opravdu není takový problém, jak se mnoha lidem zdá....
Jeden nezvladatelný pes může být větší problém než 30 přizpůsobivých koček

arrow
profile_image
Piňa Colada
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tyweee

Probůh, proč dáváš potkanům salám? Osobně krmím Arden grande, Acana, Almo Nature a pod., ale chápu, pokud někdo na tyhle krmiva nemá a prostě musí krmit levnějšíma, zvláště velcí psy toho sežerou hafo. Ale co nechápu je, když se zvířatům dávají salámy, sladkosti a podobně.

My máme psy, koně, kočku, potkany, morčata. Dříve jsme měli občas jiný hlodavce, ptáky či rybičky. Náročné to je, ne že ne. Zvířata patří různým členům rodiny, takže si je navzájem obstaráváme, když je třeba. Ale stejně si nemůžu odjet kdy se mi zachce, ale jen když mám domluvené hlídání a pak stejně trnu, jestli jsou v pořádku, nehladoví nebo z nich naopak nebudou koule až přijedu. Z toho důvodu už si asi další zvířata pořizovat nebudu. Možná leda zase andulku, ta snad bude schopná přežít víkend bez krmení 3x denně a nebude mít každou chvíli nádory, jejichž odoperování výjde na 1500.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Piňa Colada
A proč bych jim salám nemohla dávat?? Psům taky koupím buřta.
Myslíš, že potkani v přírodě dostávají kvalitní krmiva, či co?? Mají svý zrní, co kupuji v obchodě a prostě sem tam dostanou salám, protože to jsou všežravci. Jako dostavaji tvrdý chleba, aby si mohli brousit zuby, jelikož jim neustále dorůstají.

Jinak myslím, že tohle nebyla diskuze o hodnocení druhých, co komu dávají za jídlo.
Mě by to tedy fakt nenapadlo.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

děvčata držte se prosím tématu, jak zvládáte péči, čím si ji můžete usnadnit... At nám to zase nějaká nezavře.
Jinak Salma dneska na převazu. Zvládá to.

Ahoj, tak mi máme doma 2 ovčáky. K tomu 2 dospělé cotonky. 2 štěňátka cotonků- další jsou na cestě. 1 štěně biewera, 2 korely a 2 koně - rybičky v akvárku nepočítám. Chodím do práce a po práci ještě stříhám ostatním psy. A protože se mi pořád zdálo, že mám málo psů, tak jsem si ještě zařídila hotel pro psy. Minulý týden jsem tedy do hromady měla 13 psů. Je teda pravda, že když je všechny obstarám tak padnu do postele a nevzbudí mě ani kdyby bourali barák. A abych nezapoměla přešla jsem teď z granulí na stravu BARF, takže si ještě hraji každý večer s váhou a rozděluji porce - pro nenažrance.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám 5koček a 2psy, měla jsem i morčata, ale už mi obě umřela, a ještě rybičky. V bytě 2+1 a jsem na to sama, takže se fakt nenudím. Když jsem nechodila do práce a každý den nedělala nic jiného než uklízela, tak by nikdo nepoznal, že zvířata mám, teď už to tak nestíhám, takže bor.del mám. Hlavně ten roztahaný kočkolit, je děsný. Používám Catbest, kupuji ten 40l a mám ho na 1-2měsíce, granule jsem teď objednala znova ty Porta21, za ty peníze, super. Co mi hodně vadilo, jsou všude chlupy, i když 3kočky žádný nemají to řeším sušičkou. Co dělám často, nejdéle po 3dnech, je převlékání postele, spím se psy, takže je postel plná chlupů. Někdy je to na budku, ale neměnila bych, když to vidím jinde, jak mají vypucovaný byt, a pes chudák ve sklepě na nejlacinějších granulích, aby je moc nestál a nepustil v bytě chlup, tak je mi z nich zle.

arrow
profile_image
hrubka
od 10. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky u nás je taky veselo, 3 kočky, jorkšír,králík,morče a ukecaná andulka

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

nunu
Porta 21 se mi taky osvědčila, kočičáci ji baští. Někdy na střídačku dám Bozita nebo Sanabelle, event. je ještě od Bozity levnější verze, ale ta je jenom na www.zooplus.de nebo co.uk, na českém zoohit jsem ji neviděla. Má název Bozita Katy nebo tak nějak.
Před kočičí WC se mi osvědčila předložka, co ji prodávají na zoohitu, event. něco podobného co jsou koupelnové předložky, Neroznáší se kočkolit kolem a zůstává na té předložce.
No a proti chlupům je ted novinka, Furminator - kromě toho že je na ebay tak ho mají holky z OS na pomoc kočkám Hodonín. Stojí 350 korun, něco málo z toho jde na podporu jejich útulku, a píšou že se jim moc osvědčil. Jinak kupodivu ve zboží na netu u nás za něj obchody chtějí někde i 700 kč...
jo a na zoohitu mají balení konzerv od každé značky po 6 ks 400 g konzerv, celkem je tam 24 ks a fakt za super cenu

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ale jak už jsem napsala, 90 % péče o větší počet zvířat je v organizaci - prostě si přes víkend nachystat pokud možno nejvíc aby přes týden byl zajištěn ne moc časově náročný úklid a údržba.
Jinak povlečení kvůli psům převlékám taky každý týden prostěradla ob jeden den....

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

eva60
koupelnovou podložku jsem zkoušela, ale pochcali mi jí hned ten den, takže letěla. Ty pevné mít nemůžu, protože jediné vhodné místo na kočičí wc (když ho nechci v obýváku nebo kuchyni), jsou v takovém výklenku na chodbě, takže bych přes ně nezavřela dveře a ještě do nich šlapala. Mám blbě řešený byt, takže toho moc nevymyslím, už jsem zkoušela plno možností, tohle jediné šlo. Ta porta mě nadchla složením, a za ty peníze Předtím jsem dávala Royal, beru ho levněji na chs., ale stejně vyjde dráž než ta porta, a ještě jsem měla Acanu, tu nežerou a Orijen,ten se jim moc nezdál, ale nakonec ho žrát začali, jenže hrozně odpadu a ještě příšerně smrděl, tohle mě dost překvapilo.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

mě se ani nedotkli Puriny. Porta 21 super, ještě Josera - a ráda bych vyzkoušela Almo Nature nebo Grau, ale zatím složením i cenou mi Porta vychází nejlépe.
U nás není k dostání asi hlavně proto, že by potom lidi nekupovali předražené Puriny a Hills

no to já mám předložky před WC a trošku to roznášení hrudek omezí.
WC mám celkem čtyři. Na každém patře mám lopatku a metličku, malý vysavač, jsou to sice maličkosti, ale při denním úklidu večer se to všechno nastřádá.
Navíc když každý víkend vyčistím kočkolity tak přes týden jenom udržuji.
I když ted mi nejvíc práce dají kotata.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Almo Nature
jsem koupila na výstavě, žrali to, ale nic extra. Jinak ten Royal jim chutnal nejvíc, až bych řekla, že se přežírali, takhle se nažerou, ale nepřehánějí to. Zkoušela jsem jim dát i maso, co dávám psům, ale raděj byli hlady, max.kocour chlupatej ho sežere.
Lidi jsou někdy fakt na palici, koupí raději předražené Puriny, než nějaké kvalitní, protože to viděli v bedně a myslí, jak to není super.
Mám taky 4 wc, 3mají na té chodbě, tam jsou zavřené, když nejsem doma, mají tam velký škrabadlo a všechno. Jeden má kocour v kuchyni, ten tam je sám, jinak by mi ty kočky nakrýval.
Koťata jsem měla jednou, a nevěřila jsem, že to bude takovej záhul. Měla jsem ohrádku, ze které zdrhala, všude lezla, do toho je honil pes a chtěl si s nimi hrát.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené