arrow
profile_image
Adeel
od 5. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děvčata, prosím, jsem bezradná. Jako téma na maturitní práci jsem si vylosovala Evropskou komisi. Učitelka po mě chce cíl mé práce s osnovou, jenže mě nenapadá žádný cíl, který bych poté mohla prezentovat před komisí. Budu ráda za každou radu. Děkuju moc

arrow
profile_image
Julie24
od 18. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To se těžko radí, když není uvedeno, co se od takové maturitní práce očekává. Jde jen o kompilaci dat a údajů, sumarizaci úkolů Komise a popis jejího fungování, nebo se očekává nějaká osobní přidaná hodnota? Podrobnější popis nějakého konkrétního generálního ředitelství, rozbor úlohy Komise v rozhodovacím procesu, nebo rozbor úlohy Komise jako takové, popis způsobu náboru zaměstnanců, analýza přínosů práce Komise, popis či analýza přinosu Čechů v Komisi nebo popis Komise očima českých úředníků pracujících v Komisi, či popis spolupráce Komise s členskými státy, popis úlohy komisařů, či konkrétně českých komisařů ....

arrow
profile_image
Adeel
od 5. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Očekává se nějaká osobní přidaná hodnota. Když mě napadl dotazník nějaký, tak mi učitelka řekla, že stejně nikdo neví, co komise dělá a nijak to nezná, tak to nemá smysl.

Cituji Adeel: Učitelka po mě chce cíl mé práce s osnovou,

Cíl práce je popsat činnost komise a uvést některé příklady, co řešila.

Tak bych dala osnovu (záleží jak to má být dlouhé a podrobné):

1. Historie vzniku (zakládací smlouvy EU, vývoj, současný předseda - myslím, že to je pořád José Barroso?, náš český eurokomisař - pořád Füle?)
2. Složení komise, volba komisařů, pomocné orgány Komise
3. Pravomoci komise (hlavně předkládá návrhy právních předpisů EU, může podávat žaloby na členskej stát k ESD když poruší právo EU )
4. Příklady z činnosti komise

To by mělo stačit. Cílem je tedy popsat teoreticky fungování komise a zaměřit se na některé konkrétní případy, které řešila, čím se zabývala. Aby to nebylo jen teoretické tlachání.

arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Adeel: Cože? Tohle ti řekla? Vždyť i takový výsledek se dá použít! Udělej průzkum v různých ročnících střední školy a srovnej jejich povědomí o Evropské komisi. A pokud ti vyjde, že o tom nikdo neví nic? Tak doporuč zařadit do osnov středních škol více látky o EU. Jen nápad.Jinak ty cíle, co napsala Patty jsou určitě použitelné, jen to není přímo Tvůj přínos.

arrow
profile_image
Adeel
od 5. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Díky moc holky. Nakonec mi řekla, ať si jednu činnost vyberu a věnuji se jí. Když jsem to říkala hned na poprvé, tak se jí to nelíbilo. Na podruhé už to navrhla i ona sama.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené