arrow
profile_image
debora
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Slyšela jsem názor, že mazáním ztrácí pleť schopnost tvořit si vlastní maz, takže se tak vlastně paradoxně vysušuje. Nevíte jestli na tom něco opravdu není?
Sama to neumím posoudit, protože se mažu pořád a nevím, jak bych na tom byla, kdybych se nemazala. Je ale fakt, že moje o dost starší kamarádka (přes 40) se vůbec nemaže a vypadá stejně, možná i o něco líp, než její vrstevnice...

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

dle mě blbost. to bych už měla na pleti saharu. mažu se hodně, ale pleť se mi strašně mastí pořád, tudíž maz produkuje stále. spíš to funguje obráceně - mažeš-li pleť krémy na mastnou pleť (vysušujícími), produkuje více mazu.

arrow
profile_image
janininka
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naopak člověk se namazat musí, protože jinak se kůže pne a praská.Také, když se namažeš tak je obličej pěkný, protože je kůže promaštěná.

Myslím, že z podobné filosofie vychází kosmetika Karl Hadek, tam se na noc nemaže ničím.Ale přes den je v dnešní době krém s UV ochranou nezbytný, o ochraně proti smogu apod. ani nemluvím.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je to klidně možné, že pleť ztrácí schopnost se sama udržovat v rovnováze, nemyslím, že je nezbytně nutné používat krém pokud je bez něj pleť v pohodě (moje mamka krém nikdy nepoužívala, jen v zimě když byla moc vysušená a jedna moje kamarádka taky nemaže a má pleť krásnou). Něco jiného jsou ochranné krémy s SPF...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

je to možné krémem , já osobně nedoporučuji na mastnější pleť , lehký a rychle vstřebatelný krém např. nivea

To jestli máš, nebo nemáš pěknou pleť způsobují hlavně geny a elasticita kůže.
Podle mě by se měli mazat hlavně lidé, kteří mají suchou pleť.

Zas taková blbost to není, jednou se mi to stalo s balzámem na rty - pořád jsem mazala, třeba 20krát denně a ta kůžička pak byla totálně vysušená. Nebo olejíčky na vlasy taky vysušují, když se dají na suché vlasy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené