arrow
profile_image
kokoskap
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Opravdu musím opalovací krém nanášet několikrát za den? Mám teď Protectyl vegetal od Yves Rocher a píše se na něm, že se má aplikovat každé dvě hodiny! Já se namažu před odchodem z domova a do večera cítím tu mastnotu (že něco na sobě mám), vždycky se těším, až to večer smyju. Neumím si představit ještě na sebe přidávat další a další dávku krému. Zkoušela jsem různý, ale po všech tam ten pocit byl. Jak to děláte vy?

Reaguji na kokoskap: Ono dost záleží, jestli se koupeš, jak moc se potíš apod.
Pokud bych třeba šla na tůru do hor, namazala bych se jen jednou, ráno, nějakých krémem s vyšším SPF. Možná obličej bych si namazala v poledne znovu. Pokud bych ale byla u bazénu a chodila bych se koupat, je asi vhodné se namazat vždy po koupání znovu.

arrow
profile_image
kokoskap
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nene, mluvím o pohybu po městě, kdy jsem uvnitř a venku vždycky jenom projdu, něco nakupuju, čekám na někoho, procházim se, jdu běhat...celkově třeba 3 hodiny venku, ale po troškách. Podle návodu bych se měla mazat častěji, ale mně prostě připadá, že to neni potřeba, když krém cítím na kůži.

Pokud jsem doma ve městě, tak se nemažu, přijde mi to zbytečný, protože to venku strávím minimum času - ruce a nohy se s tím poperou, na obličej použiju krém s vysokým faktorem a to je vše... jediný kam se mažu, tak když jdu na cvičák třeba na 2-3 hodinky...
Tady to častý mazání je myšleno, když trávíš čas u moře nebo někde u vody a koupeš se... a dle mě jde především o to, aby si nemohl někdo stěžovat, že se jednou namazal a stejně se spálil, tak je to taková ochrana proti tomu, že oni tam maj přece psaný jak se to má používat..

arrow
profile_image
kokoskap
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: Promiň, že jsem si nekoupila stejný opalovací přípravek jako ty Nicméně díky za tvůj názor. Koukám, aby v tom nebyly na prvních příčkách silikony a ropný produkty a věci z Yves Rocher používám ráda. Jsem hodně světlá, před lety jsem měla alergii na slunce, mám spoustu pih po celym těle a kožní mi každý rok opakuje, abych se chránila proti slunci..už mi několik pih musela vyndat.
Chtěla jsem se prostě ujistit, že má nějaký smysl se mazat ráno a pak už ne. A ta komerční masáž v časopisech a článcích na netu mě pořád chce přesvědčovat, že na namazání těla je potřeba nějakých šest lžiček krému. A dle jejich slov je jinak ochrana k ničemu.

arrow
profile_image
kokoskap
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

URL
URL
URL
Tady jsou odkazy na několik článků doporučujících jednoznačně mazat se i ve městě. Dobře, možná je to přehnaný, ale chci aspoň něco udělat proto, abych snížila riziko. A nejde o spálení, ale právě o rozvinutí melanomu.

arrow
profile_image
jamamba
od 1. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kokoskap: děláš dobře, vůbec to není přehnané, ve městě je třeba UV ochrana, stejně jako i v bytě s okny (UVA ochrana po celý rok, pokad člověk nechce předčasné stárnutí pleti). Toto jsou dnes jasné věci podložené mnoha vědeckými studiemi. Pokud krém obsahuje kvalitní fotostabilní filtry, není třeba se mazat vícekrát, stačí jen ráno. U moře je to něco jiného, proto to píšou.
P.S. Myslela jsem tím pěči o tvář. Pokud byla myšlena UV ochrana na tělo, tak tam nejsem tak důsledná kromě dekoltu.

arrow
profile_image
evadanek
od 30. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já se sice pálím snadno, ale pokud už mám trochu základ, ve městě se nemažu, pokud nejsem na slunci v kuse déle jak 20-30 minut. Pokud se ale potřebuju namazat, pak namazání ráno rozhodně na celý den nestačí. Obvykle se mi vyplatí třeba v půlce dne přemáznout, přece jen člověk se potí, krém se vsákne atd.

Jinak dřív lidi žádné super krémy neměli a na slunci byli často celé dny. Takže paranoidní řečičky farmaceutů a doktorů o strašlivé škodlivosti UV záření je potřeba brát silně s rezervou. Rakovinu dostanete 1000x snáz z nekvalitního jídla plného jedů a plniv, smogu, jedovatých léků a kosmetiky atd. Zas to chce mít trošku soudnost.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené