arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, potřebovala bych poradit, nejlépe od někoho kdo něco z toho studuje či ví jaké to tam je.
Dálkově bych ráda začala studovat příští rok vejšku. Nemohu se však stále rozhodnout mezi obory: Mediální studia - píší že je vhodné to studovat právě při práci která souvisí se studiem, což není můj případ, potom mne láká Pedagogika - a to bud Učitelství pro základní školy nebo Předškolní a mimoškolní pedagogika anebo ještě Andragogika.
Nemohu se rozhodnout. Pro pedagogiku zatím mluví to, že jsem pracovala no byla jsem na táborech jako vedoucí a líbilo se mi to. To učitelství bych viděla tak na 1.stupen anebo tedy pro malé děti do školky no..Co myslíte? Nyní pracuji v kanceláři, a vím, že něco chci dokázat. V tom by mě zajímala ty mediální studia zase, lákala by mě pozice mluvčího, nebo managera někoho či tak. Poradili byste mi? Nechci všechno hned, jsem ochotna dřít a tak, jen se nemohu rozhodnout no......taky mě lákají práva, našla jsem, že dálkově jdou studovat v Brně, a mohu si i vybrat přímo zaměření práva, což dřív nešlo a lákalo by mě trestní právo. Kdo by poradil? Dá se to zvládnout při práci a jak je to obtížné?To právo mě hodně zajímá skrz různé případy, a vím, že jsem hodně energická a rýpavá a tak bych jako obhájkyně byla velmi ostrá.

arrow
profile_image
oskarovaa
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

děvče, mluví ze mě životní zkušenost a taky sleduji současné dění, proto vám radím, studuj něco praktického, čím se můžeš skutečně uživit a co je užitečné!
Kolik tiskových mluvčích asi je potřeba? Noviny spíš zanikají, na webové servery píše kdekdo i bez vzdělání v oboru, andragogika - no tam se vůbec nenechte vysmát, myslíte si, že tato místa dostávají mladé odbornice? Anebo je dostávají spíš kamarádi a kamarádky vedení firem? A práva - to si myslíš, že to je jen tak studovat práva dálkově - v Brně? Je to řehole, jen ty první roky do bakaláře, jsi ochotna obětovat všechen volný čas a dřít tlustospisy nazpaměť?
Já bych se zamyslela nad obory, které budou potřeba vždy, když tak už to školství....

arrow
profile_image
pavlaaa
od 12. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

40

Ahoj, na právní specializaci, bych tebou moc nechodila.Hodí se spíš jako druhý(doplňkový)obor. Protože případně trestního budeš dělat poskoka soudcům. Za daleko menší peníze než mají oni.

arrow
Neprodává v Bazaru

hm, tak to máte pravdu...
jenže co je praktické pro život? já si nemohu moc vybírat páč to musí být dálkově a pokud možno co nejméně matiky..a nejsem technický typ...jazyky taky moc neumím, tak to mám složitější no:/ co mi tedy zbývá?

arrow
profile_image
mle
od 4. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud nehceš mít moc jazyky, tak ty mediální studia taky nejsou zrovna ideální volba - "mediální a komunikační studia" mají totiž hodně četby v aj. Vůbec ale celkově je na VŠ nutností zvádnot jazyk na úrovni B2 aspoň (většinou aj).
viz. ze studijního katalogu FSS MU pro obor Mediální studi a žurnalistika - kombinované:
"C/ Podmínkou účasti u bakalářské zkoušky je dále doložení univerzitou stanovené minimální jazykové kompetence pro absolventa bakalářského studia. Pravidla upravuje příslušný celouniverzitní/celofakultní
předpis."
Zde je myšleno B2 (jednoho z aj, nj, rj, fj, nebo šj). Není to ale zas tak nic hrozného. Pokud tě lákají ty mediální studia, tak v Brně můžeš vybírat na dálkovém i z dvojoborového studia a studovat třeba MED a sociologii,... Kreditově to vyjde na stejno a budeš mít obory dva, tudíš větší šanci uplatnění.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já Mediální studia studuji a četby je tam opravdu hodně.

arrow
Neprodává v Bazaru

aha. no tak já sice čtu hodně ráda a cokoli, ale v těch jazycích to asi nedávám

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

někde tu bylo téma, že právě s andragogikou bylo dost těžké sehnat práci - uplatnění oboru

arrow
Neprodává v Bazaru

hm, co tedy studovat? nenapadá mě toho moc no...nevím..

arrow
profile_image
petulkaaa
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jersey: taky mě lákají práva, našla jsem, že dálkově jdou studovat v Brně, a mohu si i vybrat přímo zaměření práva, což dřív nešlo a lákalo by mě trestní právo. Kdo by poradil? Dá se to zvládnout při práci a jak je to obtížné?To právo mě hodně zajímá skrz různé případy, a vím, že jsem hodně energická a rýpavá a tak bych jako obhájkyně byla velmi ostrá.

Právní specializaci na PrF studuji a obhájkyně z tohoto oboru opravdu nebudeš Promiň, nechci být hnusná, ale zaprvé mi přijde, že nevíš, co chceš a to tady holky za tebe nevyřeší, to si musíš srovnat sama v hlavě A zadruhé, k těm právům - je to bakalářský obor zaměřený na nějakou specializaci, já mám konkrétně Právo a finance, protože studuji ještě prezenčně ekonomku. Na absolventy těchto oborů není pohlíženo jako na právníky a už vůbec tomu neodpovídá výuka, která je zjednodušená vůči klasickému magisterskému oboru. PrF letos otevřela možnost dodělat si na navazujícím Mgr. studiu jeden z bakalářských oborů, a to veřejnou správu, ale právník nebo obhájce z tebe stejně nebudou. Právo a právní věda se dálkově studovat nedá.

arrow
profile_image
lenca007
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem rok na pajdáku - obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ a musím uznat, že obor to rozhodně jednoduchý není. Co se týče předmětů, máš tam všechno (Mat, Fyz, Chem, Čj, Lit, Bio, Hv, Vv, Tv (atletiku, gymnastiku), jazyk... Matika není nejlehčí, co se týče hudebky, musíš ovládat hru na nástroj, zpěv a dopodrobna noty, jazyk taky není nejlehčí, končí se státnicí. Takže žádná ulejvárna to není, jak se často o pajdáku mluví. Učitelství pro MŠ je hodně podobně koncipované.
Jinak teď jsem na právech na mgr oboru a je to přesně tak, jak píše petulkaaa, pokud půjdeš na dálkový bc obor, právník z tebe nebude - zkoušky jsou tam dost osekané oproti těm našim. A pokud nemáš nějaký hlavní obor, nemá to moc smysl.

No ahoj,
studuju Medialni studia a myslim, ze je to super, jak co do uplatneni, tak zabavnosti. Hledam praci v oboru PR a potencialni zamestnavatele na tenhle obor koukaji pozitivne. Jinak cteni tam sice je, ale leccos se da "očůrat". Nemyslim si, ze je to velmi tezky obor (studovala jsem i prava na UK a to se neda srovnat), ale je tezke se tam dostat. Scio chteli myslim nad 90...

arrow
profile_image
Zubr
od 9. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, také přemýšlím o studiu Mediálních studií a žurnalistiky v kombinaci se sociologií. Kdo má s touto komb. zkušenosti? Měla bych mít nějaké oborové znalosti před nástupem na VŠ? Díky

arrow
profile_image
viana
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

na mediálky nelez, teda jestli tě zrovna nebaví hrabat se v archivu novin a hledat něco třeba od r 75 do r. 90

arrow
profile_image
Korika
od 28. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na 8211:
Ahoj,
omlouvám se, že otravuji. Uvažuji o studiu na mediálních studii a vím, že je pouze kombinovaně, což mi vyhovuje protože pracuji. Jenže na stránkách píší, že by uchazeč měl pracovat v odvětví nebo studovat podobný obor což u mě tak úplně neplatí. Je to opravdu tak důležité pro studium nebo to můžu zkusit i tak?

Předem děkuji za jakoukoliv informaci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené