Ahoj děvčata,

ráda bych si doplnila vzdělání a poohlížím se po dálkovém studiu žurnalistiky, mediálních studií či komunikace, nejlépe v angličtině.

Nemáte někdo nějaké zkušenosti? Nápady, rady ...

Ahoj přidávám se k dotazu, studuji VŠ ale moc mě nebaví, zajímám se o dálkové studium stejného oboru jako ty nemusí být v AJ

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

například FSV UK - dálkově se zde dají studovat mediální studia. Jinak stačí zadat do googlu například žutnalistika dálkově
BTW za studium v cizím jazyce - tedy nagličtině - se platí a to poměrně nemalé částky......

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, to jsou docela vyběrový obory co zmiňujete, na ty medialní studia FSV UK se hlasila kámoška a myslím, že říkala, že musíš mít 94% v NSZ (možná se mýlím, nevím to přesně). Každopádně nával je tam šílený viz zde, bez obrovského talentu či systematické ( tzn i několikaleté) přípravy nemáte téměř šanci na přijetí. Proto hodně lidí studuju podobné zaměření na soukromých školách (UJAK, VSFS, Akademie Škvoreckého apod.) kde mají jistotu, že se dostanou.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

žurnalistika dálkově je například zde :
http://katedra.upmedia.cz/studijni-programy/zurnal istika/

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Žurna se dá teď dálkově nově studovat i na FSS MU - jednooborová.. Info zde URL

Holky, moc díky za odpovědi. Žurnalistika na FSV mě pochopitelně napadla ze všeho nejdřív, pochopitelně dřív než dotaz na Omlazení.

Trochu ten můj dotaz upřesním, vlastně dotazy mám dva.

1. Konkrétní zkušenosti s dálkovým studiem žurnalistiky.
2. Odkaz na dálkové studium žurnalistiky v angličtině a konkrétní zkušenosti. Mně samotné se nic přesvědčivě vypadajícího nepovedlo najít. Např. ve francouzštině podobné dálkové kurzy existují, ale raději bych přeci jen angličtinu.

arrow
profile_image
Michelle1
od 7. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud vím, tak se na FSV UK v Praze - mediální studia (kombinovaná forma) se dělají testy, které si sestavuje ta škola sama. Část testu je věnovaná českých a zahraničním médiím a reklamě, je tam taky trocha znalostí české mluvnice. Kamarádka tam dělala přijímačky minulý rok. Je tam docela nával, chce to buď velmi dobrý přehled nebo štěstí, ale pokud si přečteš doporučenou literaturu a projdeš pár testů z loňských let, tak by neměl být problém. Ono na žurnalistiku se hlásí daleko víc lidí, tam je na státních VŠ naprosto mizivá šance. Jestli se chceš v budoucnu věnovat žurnalistice na nějaké profesionální úrovni, myslím, že tenhle obor by taky vyhovoval.

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jinak nevím jestli jsi zaregistrovala tento článek, možná by ti pomohl, utvořit si komplexnější názor na studium žurnalistky v Česku.

Annette, díky za článek, je zajímavý. Prostředí FSV mi není vzdálené, za studií jsem bydlela na koleji s budoucíma novinářema, dokonce i na jednom pokoji.

Já se nechci stát novinářem, chci si jen doplnit vzdělání, abych mohla v budoucnu změnit pracovní pozici. Vzhledem k tomu, že jakési povědomí o denním studiu žurnalistiky mám a v práci se mluví anglicky, tak bych spíš uvítala dálkové studium v angličtině. Zároveň ale, a je hloupé to říkat, mi jde spíš o nějaký "papír", proto také jsem o FSV trochu uvažovala (uvažuji), protože vím, že vystudování není těžký.

arrow
profile_image
Undefined
od 1. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Studuju mediální studia na FSV - magisterský obor a prezenčně.
S žurnalistikouje to složité, podle mě (a nejen mě) nemá moc význam studovat jí jednooborově, vždy je lepší obor kombinovat s jiným (ekonomie, politologie apod.), protože člověku je ve výsledku k ničemu, že umí napsat článek, když pořádně nerozumí tématu.
A co se týká toho článku v Respektu, není to tak žhavé, jak to vypadá. Ono těžko říct, jestli novináře dělá víc to, že má široké teoretické zázemí, je si vědom důsledků své práce atd., nebo že nalítal hodiny po městě s diktafonem...

Víte někdo o oboru, který je skutečně dálkově? Hodilo by se mi doplnit si vzdělání z oblasti PR, marketing, mediální studia, komunikace. Mediální studia FSV UK jsou už jen kombinovaně, bohužel. Nějaké tipy?

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na annette:
Na mediální studia percentil 94 nikdy nebyl. Tento rok byl kupříkladu 69 - a to dá snad každý gymnazista.
Viz: http://fsv.cuni.cz/FSVTEMP-834.html

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Undefined:
Souhlasím, studovat žurnalistiku je ptákovina, bud člověk umí psát čtivě, nebo neumí. A to je asi to jediné, o co dnes v žurnalistice jde, po fundovaných novinářích není poptávka - lidé odbornějším článkům většinou příliš nerozumí.
Tady bych zmínil i názor novináře Moravce z ČT, který nedávno litoval, že šel studovat zrovna žurnalistiku, protože vlastně nic neumí, nic neví..., že by raději zvolil studium politologie, práv nebo ekonomie, tedy pakliže by měl znovu na výběr.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Fluffy: Víte někdo o oboru, který je skutečně dálkově? Hodilo by se mi doplnit si vzdělání z oblasti PR, marketing, mediální studia, komunikace. Mediální studia FSV UK jsou už jen kombinovaně, bohužel

Dálkové studium na VŠ v ČR defacto neexistuje. Nikde.
Všude je to pouze "kombinovaná forma studia", přičemž realizace se liší co do fakulty tak i oboru.
Někde je to opravdu téměř jako "dálkové" studium.
Co tak Žurnalistika na FSS MU - je to kombi, ale v podstatě tam nemusí student vůbec být..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené