Jsem už měsíc po operaci a na nose pozoruji menší nedostatky, zda hrbolek co mám na nose z poloprofilu (fota v galerii) je jen otok a časem opadne a jestli se i zpraví to vybočení do jedné strany...děkuji moc

arrow
profile_image
Murphy
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

katka87 tak presne toto mám aj ja, po 2 rokoch od opky je to oveľa menej vidno, ale predsa len sa mi zdá, že z jednej strany profilu vyzerá nos lepšie a z druhej horšie. Inak minule som bola chorá a neskutočne sa mi ten opuch zvýraznil, tak to vyzeralo hrozne asi týždeň. Neviem prečo to je, šitie som mala v pravej nosne dierke a ten opuch pretrváva naľavo.

arrow
Neprodává v Bazaru

katka87,tak já mám teď 4 měs. po operaci a asi od 2.měsíce se mi začal taky dělat hrbolek. Jakoby se nafoukla kůže,nevím proč to tam bylo a je do teď. Jakoby otok,ale vůbec nemizí. Je fakt,že ho pořád mačkám,tak asi nemá klid. No nevím,snad se to časem vyrovná. Držím ti palce a nezoufej. Pokud se ti nos stáčí,tlač ho silou opačně. Aspoň tak jsem to slyšela od mého operatéra a taky četla.

arrow
profile_image
Lorien
od 26. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

katka87
mamina byla na opce nosu "pár let" zpět... Měla tzv. orlí nos... po opce to vypadá tak, že nos má viditelně křivý..na pravou stranu, hrbolek sice zmizel, ale nemůže dýchat nosem, ptž jak ho má nakřivený, tak má navrchu ucpané dírky..tudíž dýchá celou dobu jen pusou, je z toho celá neš´tasná.... a já se jí nedivím...jinak ze začátku po opce to vůbec nevypadalo, že po zmizení otoků atd bude takto vypadat výsledný nos.......(na novou opku už nemá sílu....)

Cituji katka87: jestli se i zpraví to vybočení do jedné strany

Kéž by, držím Ti palce!

Z vlastní zkušenosti: ty rady typu tlačit nos na druhou stranu jsou sice pěkné, ale málo platné, u mě pomohla až další operace - č.5 - vsadila jsem tenkrát na jiného lékaře, což jsem měla udělat již mnohem dřív. Měla jsem po 3. reOP dokonce dvojitou zatáčku, jistý pan docent udělal svému titulu opravdu čest (jak vidíš, mohlo být tedy ještě hůř).
Celkem mohu říci, že jak nos vypadal 2 hodiny po sundání sádry, tak i zůstal. Je určitě dost pacientů, kterým se nos postupem času měnil, já měla smůlu. Ani milimetr.
A s každou další operací se stav zhoršoval. Samozřejmě nechci nikoho odradit, každý stejně dělá, jak myslí a cítí, a to je dobře, jelikož je dost takových, které jsou spokojené. Takovým ze srdce gratuluji!

Holky, já nevím, co řešíte, já po opce měla taky hrbolek, a každou stranu jinou, nos nahoru jako čuník a srovnalo se to až teď skoro rok po opce, taky jsem z toho byla nešťastná, ale pokud byl zákrok proveden kvalitně, tak se to srovná, hlavně pořád masírujte, já masírovala i poté, co mi doktor řekl, že už nemusím a fakt to pomohlo, nosík už je rovný, každá strana stejná. Jen upozorňuju, že masírování malou silou je nanic, musíte se do toho pořádně opřít, prostě ten hrbol stlačovat maximální možnou silou. Jinak pokud je každá strana jiná, pravděpodobně to je otok a nějaké tlačení na jednu či druhou stranu je nanic, to se srovná samo, pokud byla opka kvalitně provedena a pokud ne, tak už nic nepomůže, ale na hrbol bacha, ten tlačte co to jde.

danstreet

Hmm, tak to je asi problém, já měla nos po sundání sádry úplně rovný a stejný, jen trošku nahoru, ale po pár dnech se začal probouzet, objevil se hrbol, otok,...Jestli to máš hned po sundání sádry, tak tam asi fakt bude problém. Na reopku určo jdi, někdo tady kdysi psal, že první operace od Války nebyla nic moc, ale že na druhé mu všechno opravil k úplné spokojenosti...neboj, jdi do toho, pokud ti to doporučil, tak se není moc čeho bát.

arrow
profile_image
balibali
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

anna
jsem 2 apul roku po opce a problem nezmizel ). Po opce byl super, po 2 mesicich se zacal zvetsovat, bytnet jizva. masaže nemasaže. Super, že se ti srovnal.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené