Ahoj holky,

začali jsme s přítelem mluvit o tom, že bychom chtěli miminko.

Dáváme dohromady všechny možné věci, které budeme potřebovat, koukáme se různě, kde co koupit atd. Výhodu mám v tom, že sestra má teď 1,5 roku starou holčičku, takže hodně věcí (sterilizátor, ohřívačku na lahvičky atd.) mohu mít od ní.

Známá mi říkala, že dali za základní výbavičku (první rok života dítěte) okolo 100tis.Kč, což se mi tedy zdá dost ujeté. Samozřejmě ne každý musí mít bodíčko od Diora, ze kterého miminko stejně velmi rychle vyroste.

Zajímalo by mě, kolik korun měsíčně zhruba stojí plenky, krmení a další nezbytné výdaje (nemyslím oblečky, to je úplně něco jiného).
Vím, že záleží na to, jestli budu kojit atd., ale zajímalo by mě na kolik miminko zhruba měsíčně vyjde.

Mám ráda mít nějaké reálné představy o všem.

Děkuji všem za odpovědi

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ty bláho, 100tis.?! To asi nebude průměrná rodina, co?

Reaguji na mitternacht:

Nemají se rozhodně špatně. Každopádně, když jsem slyšela tu částku, tak jsem myslela, že mám nějakou vadu sluchu.

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na meridian: Já teda o těch věcech ještě moc nepřemýšlela, ale myslím, že reálná částka by oko se pohybuje tak kolem 50 tis. - s tím, že se vybere pořádný kočárek (cca 15 tis.) a autosedačka (5 tis.). Ale co se měsíčních výdajů týče, tak to představu nemám.

před 6 lety jsme dala 2000 za mléko teď už by to bylo tak 2500 ,1000 pleny -nyní jsou pleny ještě levnější než před 6 lety ...ostatní výdaje 600 kč -lékař ,oblečení ...kupovala jsem věci hlavně v sekáči ,takže je to cca 4100 Kč ...

arrow
profile_image
casia
od 6. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zeptala jsem se kamarádek a pohybuje se to od 4 do 7 tisíc měsíčně, v závislosti na tom jak a kde nakupuješ, utrácíš a rozmazluješ

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já jsem začala kupovat nutrilon až když měl malý 6 měsíců a to mě měsíčně vychází na 1200,- (a to je asi ta nejdražší značka . . . plenek je velká spotřeba jen první měsíce, od toho půl roku nám vyjdou pampersky do 700,- měsíčně.kosmetika pro prcka včetně vlhčených ubrousků cca 1000,- měsíčně a to s nadhledem, u doktora, když nejsou problémy se platí jen za nadstandartní očkování . . . myslím, že všechno ostatní ti může půjčit ségra . . .

arrow
profile_image
Aishenka
od 17. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, tak měsíční výdaje nevím, první miminko čekáme asi za měsíc. Také mám sestru s dvěmi malými dětmi takže jsem si spoustu věcí půjčila, stejně co jsme ale cca počítali tak nás malá zatím stála kolem 45 000,- a to ještě není na světě....

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Právě jsem našla tuhle diskuzi:http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/koli k-stoji-mesicne-miminko/?page=4
...tak mrkni, maminy to tam probírají detailněji.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no to jsou šílené částky, co tady čtu . . . tak schválně to ještě zkusím spočítat s výbavičkou . . .
-kočárek trojkombinace i se sedačkou do auta 16 000,-
-postýlka + matrace+2 sady povlečení (úplně to stačí) 2000,-
-sada peřinka + polštář 500,-
-houpací křesílko 600,-
-cestovní postýlka 1200,-
-zavinovačka + osušky+20 látkových plen 2000,-
-vanička + přebalovací podložka 800,-
-kolotoč nad postýlku 400,-
-senzor dechu 2000,-
-chůvička 2000,-
-nosítko na mimi 400,-
-oblečky 2000,- ( a stačilo mi, protože zbytek nosili známí, když se chodili na cvrčka dívat)
-kosmetika do 1000,-
-odsávačka 1000,- ale vůbec jsem ji nevyužila
-kojenecké láhve do 500,- ale taky jsem je až do půl roku neužívala
takže to vychází něco přes 32 000,- ale všechno by se dalo sehnat ještě levněji . . . a to jsem nakupovala průběžně skoro od začátku těhotenství, takže mi to ani jako taková palba nakonec nepřipadalo . . .

ale rozhodně když jsme se rozhodli pro mimi, vůbec nás ani nenapadlo to přepočítávat, hold když něco chceš, tak jdou prošule stranou . . . když budete zbytečně čekat, tak se možná dočkáte i toho, že nám za chvíli zruší mateřskou a můžete si připočíst náklady za hlídací službu

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na meridian:
Tak za základní výbavu bych řekla, že těch 50000 kč jsme do toho určitě vrazili, kojila jsem, takže mlíko jsme nekupovali vůbec, za to jsme tedy hodně ušetřili, jinak malýmu je teď rok, tak měsíčně nás vyjde tak na 6000-7000kč, ale abych řekla pravdu rozmazluju hodně hračkama apod.Budeš mít nárok na mateřskou a rodičák a to je vlastně měsíční částka, která by měla pokrýt potřebu miminka a pokrytí potřeb vás dvou bude na tvém příteli, každopádně chápu, že ne každý si to může takto dovolit udělat. Radím mít dítě, až si třeba něco našetříte, když musíš přemýšlet kolik pak bude stát měsíčně.Osobně bych neměla dítě, kdybych mu nemohla dát všechno, co chci, bylo by mi to hrozně líto.

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jako u prvního člověk nakupuje dost věci, ale s odstupem času bych spoustu věcí udělala jinak. Třeba bych koupila hluboký kočár klidně jetý a pak nový sporťák (v tom hlubokým jsou děti jen chvilku). Autosedačku chce koupit jedině novou nebo od někoho, koho člověk dobře zná.
Spousta věcí se dá za pár kaček pořídit na Mimibazaru, oblečení pro mimčo jsem kupovala jen tam, ty mimča to vůbec nezničí, takže i nošené věci jsou jako nové. Postýlka-ta se dá jistě někde taky půjčit-to mi navrhloy snad 3kamarádky, jestli ji nechci.
Monitor dechu jsem měla půjčený od kamarádky, cestovní postýlka netřeba, chůvičky taky nebo se dají půjčit, nějaký krávoviny jako houpací křesílka, hrací deky, kolotoč a pod. jsou na nic-je to pěkný na efekt, ale stejný užitek se dá udělat i jinak a za pár kaček.
Kosmetika? Na co? Na koupání stačí obyč voda, pro mimčo vůbec nejsou dobrý nějaký pěny, mýdla a tak...max. nějaký olejíček z lékárny a ten stojí pár desetikorun. Vlhčený ubrousky, plenky o.k., ale třeby DM jsou bezvadný a za pár korun.
Lékař? 0, preventivní prohlídky jsou zdarma, nějaké vitamínky pro mimča, kapky, vše napsala dr., nic jsem nemusela kupovat, očkování-jsem rázně proti všem nadstandartním očkováním, takže jsem u dr. neutratila téměř nic.
Mléko je drahé, to jo, ale příkrmy jsem pak vařila doma a skleničky kupovala jen občas. Lahvičky mi stačili dvě bohatě.
Mimčo nepotřebuje mít všechno super a milion krámů, je mu jedno, jestli má oblečení nové od Nextu nebo nošené ze sekáče, jestli má 5hraček nebo 100, hlavně aby mělo spokojenou maminu a tatínka, co ho budou mít rádi.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Didli: souhlasím, neumím si představit, že by mě mí rodiče neměli jen kvůli taqkové blbosti, že nebudu mít všechno co jde koupit! já jsem si hodně vydělávala, tak jsem malému koupila každou kravinu, ale například na ten kolotoč nad postýlku totálně kašlal, ani na něho nekouk, to se mu zdají zajímavější slepice venku, nebo nějací psi v parku
no a popravdě jsem za celý rok ještě ani jednou nepoužila tu pitomou chůvičku za ty 2000,- hrací deka malého taky vůbec nezajímala a až na pár oblíbených hraček víc miluje vařečky, misky, a všechno z čeho má pocit, že nesmí brát

Děkuji všem za příspěvky, počítala jsem, že to bude něco okolo 3-6tis.Kč.

Jinak pro některé, které mi tu píší, že raději miminko, až budeme mít našetřeno...
O to tady přece vůbec nejde, ale je snad normální, že člověk chce mít přehled, kolik co bude a nebude stát. Neměla jsem vůbec představu o tom, jak se to zhruba pohybuje. Myslela jsem si, že je to daleko více peněz. A kdybych měla čekat na to, až budeme mít postavený barák, na kontě nějaký ten milion, což pro mě znamená být zajištěná, neměla bych dítě ve 29, ale ve 40, což z biologického hlediska je asi jen těžko možné.
Nežijeme si vůbec špatně, akorát na mě padla taková nějaká deprese z toho, že bych chtěla mít miminko. Už přes rok beru v tomto směru ohled na přítele a jeho hokejovou kariéru a před několika týdny to na mě padlo. Měla jsem trošku strach, co mi na to řekne. Nedovedu to nikomu vysvětlit, co se se mnou děje, mám návaly plačtivosti, lítosti, prostě zřejmě depku jako hrom. Snažila jsem se to nějak ovládat, ale nejde to. No, nakonec jsme se pohádali kvůli úplně něčemu jinému a já jsem to na něj vybalila všechno... Reakce od něj byla taková, že byl dost v šoku, nečekal to. A druhý den mi psal sms, že se mi strašně za všechno omlouvá, že jsem jeho všechno, miluje mě a bude šťastný se mnou a s miminkem, že mi nechce kazit život tím, aby se bral pořád jen ohled na jeho povolání (u něj nikdy nevíte, co bude, kde bude atd.), mám se dát dohromady, přijít s nějakým plánem a dnes si o tom promluvíme a naplánujeme.
Takže jsem za ním chtěla přijít s hotovou věcí, musí to tak vždycky být. I když je nám oběma jasné, že se z většiny budu starat o mimi jen já vzhledem k jeho vytíženosti v rámci tréninků a zápasů, ale s tím jsem měla možnost se již zžít za ty tři roky, co spolu bydlíme, nevadí mi to. Takhle to v tom jejich "světě sportu" chodí.
Myslím si, že mít dítě neznamená jen dávat mu vše jen z té hmotné stránky života. Už jsem to psala v úvodu, každý nepotřebuje mít bodíčka od Diora.


Cituji meridian: Výhodu mám v tom, že sestra má teď 1,5 roku starou holčičku

A jakou měsíční částku ti řekla sestra?

Cituji meridian: Známá mi říkala, že dali za základní výbavičku (první rok života dítěte) okolo 100tis.Kč, což se mi tedy zdá dost ujeté.

Pokaždé když takové hlouposti slyším,tak se vůbec nedivím,že dneska mladí nechtějí mít děti....

Reaguji na Didli:

Krásně jsi to napsala,plně souhlasím.

Dítě není drahé.A pokud někoho vychází dítě na hodně peněz,tak je to čistě jeho hloupost a rozhazovačnost.
Já obě děti dlouho kojila (přes rok),takže sunary jsem neřešila.Ale i kdyby - v DM drogerii máš plno slevových kupónů na všelijaké dětské věci od těch mlík,přes kašičky a příkrmy,kosmetiku až po plíny.To samé v obch.řetězcích máš pořád akce na plínky.Stačí chytnout akci,koupit si do zásoby a nemusíš to řešit.Vychází to fakt cenově líp neř třeba před 6 lety.To je fakt.
S tou kosmetikou taky souhlas - všlijakým patláním miminek kosmetikou se akorát tak pěstují ekzémy a přecitlivělost kůže.

Na tu spotřebu plínek ti nejlíp odpoví tvoje sestra,která to s 1,5 ročním dítětem jistě má ještě jako aktuální téma.Novorozenec jich spotřebuje hodně,vezmi si,že ho přebaluješ cca co 2 hodiny ve dne a ze začátku stejně tak i vnoci,tak si to spočítej,vem si,kolik plín je v balíku a jsi doma.Nejsou to žádné závratné sumy.

Kočárky - nesouhlas s tím,že drahý kočárek rovná se dobrý a kvalitní.Vlastní zkušenost.
Spoustu věcí,které třeba někdo považuje za samozřejmou součást výbavičky (všelijaká křesílka,nosítka,lehátka do vany,chůvičky,houpčky...) jsem já nikdy neměla a neřekla bych,že to mi nebo mým dětem chybělo .
Navíc žádné hračky a všlijaké harampádi,které se v mimi obchodech nabízí,nenahradí tvoji péči a lásku a čas,který svému dítěti věnuješ .

Takže přeju hodně štěstí,ať se miminko brzy povede a má šťastné a spokojené rodiče!
A nic nepočítejte,raději zalezte do pelíšku a neztrácejte čas...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené