arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Calimero: upřímně, chodím na státní VŠ a také mi škola nedala nic navíc, než co jsem už znala

arrow
profile_image
janee.novak
od 21. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, nemáte zkušenosti s oborem Reg. studia a mez. obchod?

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, našla jsem na MUP pár referencí od studentů, třeba to někomu pomůže se rozhodnout

Teraz v priebehu skuskoveho na natlak skupiny studentov vyhodili 2 vyucujucich, ktori mali naroky na skuske na studentov (chap nechceli to dat studentov, ktori sa neucili). Tito napisali staznost a tesne pred opravnymi terminmi vyucujuci obdrzali vypoved ((

Škola velmi lehká. Předchozí studium jsem absolvoval na VŠE, která mě přivedla málem do blázince. Těch nekonečnejch 100 stránkovejch výpisků na každej předmět, toho času, kolik jsem nad tím musel strávit, než jsem se to vždy všechno nějakým způsobem naučil (o zkouškovém jsem několik týdnů nespal), a pak jsem ještě "koupil" svinskou variantu, kde bych musel sežrat nejspíš rovnou celý Šalomounovo ***, abych si s tím nějak poradil. MUp mi na druhou stranu přijde zase až moc lehká. Je fakt, že to všichni teda taky neudělaj, ale ono..., když nemáte vůli se vůbec učit a spoléháte se pokaždý jen na to, že to někde "obšlehnete", je to pak občas těžký, to nějak dát... MUP láká lidi dost srandovně na plakáty v metru, na mě to sice neplatilo (vybral jsem si ji kvůli volnosti), ale na někoho jo, prostě moula, co už měl dobrej job před absolvováním MUP, pak si na MUP odběhl pro titul a už visí v metru jako veleúspěšný absolvent

Takto jedna slečna modelka prezentuje svoje studium MVES na jednom portále - "Dovolenou jsem si dala dárkem za bakalářské zkoušky na vysoké škole. Dokončila jsem úspěšně studium mezinárodní diplomacie. Byla to makačka, měsíce nad knížkami, ale stálo to za to. Jsem bakalář," Nechápu, jak někdo, kdo ani neví, jak se jmenuje obor, který studuje, ho může vůbec dokončit (názor jednoho člověka)... Tak s tímto názorem se naprosto ztotožnuju! (pro upřesnění-rozhovor proběhl na stránkách deníku Super dne 1.8. 2013) Slečna modelka měla na mysli asi něsíce nad knížkami o módě, jakej výstřih bude nejlepší- výborná a naprostá trefná reakce jednoho souč. studenta MUP, měsíc nad knížkami na MUP, to bych teda chtěla vidět, sama jsem tu kdysi studovala, tak moc dobře vím, jak moc "náročná" ta škola je

Na škole studuju mezinárodní obchod a je to fakt jednoduchá škola. 4 semestry před tím jsem neúspěšně studovala stejnej obor na Vše. A zatímco tam jsem nestíhala, tady se pomalu škrábu na zadnici. Škola není zrovna moc levná.

Na školu jsem nastoupil v roce 2009.Na MUP vás vezmou, pokud podáte přihlášku,nikdy ještě nikoho neodmítli,jen občas někdo nenastoupí(ale to je tak max. 1 %)Na škole mě štvaly holky,který se na FB vždy chlubily,že nemaj celej rok nic jinýho než jedničky a dvojky,a přitom to všechno opsali z mobilu,ještě si kupovaly mobily s co největším displejem.Zkoušky jsou písemnou formou,ale připomíná to spíš skupinou práci.Ano,dá se skupinově pracovat,a nikoho to nepálí. Jinak docházka se hlídá jen na jazycích,a i tam většina nechodí a nikdo to prostě neřeší.Škola není časově náročná a dá se na ní vklidu pracovat.I při denním studiu většina zvládá chodit do práce, školu dokončí asi každý,kdo ji dokončit chce.To jsou jen mé osobní zkušenosti. Jinak berou do Hradce, Liberce, Plzně a Prahy, takže počet studentů v prváku je celkově víc než dost. Ano, jsme větší soukromá škola.

MUP je lepší soukromka, obtížností asi srovnatelná s jinými soukromkami. I totální ***ky (80 % studentek MUP) ve škole bezostyšně a často přiznávají, že "vy*** si zkoušku" by bylo nesrovnatelně náročnější, než se na ni naučit. Prostě opravdu easy jako blázen. Ale mám silnej pocit, že je to škola k hovnu, kromě pár nových cizích slovíček jsem se nic praktického nedozvěděl, nenaučil. Během semestru jsem ve škole nebyl a ve zkouškovém se pak na nejvíc hard zkoušku učil tři dny, ale ne od rána do večera, vždy tak max 5 hodin denně Pozitivum je asi to, že nás vzali všechny, stačí podat přihlášku a chtít na školu nastoupit. (pokud uvidíte u nějaký soukromky, že vzala 95-99 %, tak to není tím, že by někdo "neprošel", ale pouze tím, že odmítl nastoupit, takže jistota přijetí 100 %, to je best, další best je to, že jsem tu ještě žádnou zkoušku nikdy neopakoval a neměl nic horšího než dvojku, rodinka na vás bude hrdá)

Na skole je dobre, ze neni tak casove narocna, na prednasku chodim jen jednou za mesic. Zkousek se nebojte, uci nas kapacity z VSE a UK, ale vedi, ze nemuzou moc tlacit na pilu, takze jsou docela dost benevolentni. Pokud se na to uplne nevykaslete, tak to vzdycky date Skola ma lepsi jméno nez vetsina soukromek. Obory jsou zajimave a jsem tu spokojena.

Chtěla jsem se vyhnout matice a přijímačkám tak jsem šla na MUP. Je tu fajn parta lidiček pomůžeme si rádi i při testu XDDD. Některý lidi v prváku odešly a řvaly že jim studium nic nedává že je k hovnu a že do toho nebudou dál dávat hory peněz. Některý lidi byly na MUP jen rok a pak se hlásily a dostaly na pretižní školy. Já je nechápu. Vyměnit svobodu a volnost za šprtnictví starých bichlí k ničemu?! Na MUP je důležitý volit humanitní obor hlavně ne veřejnou správu a ekonomický ty nemaj ze soukromek uplatnění. Asijský studia jsou nejlepší a školy je jen tak nenabízej! A přijímaček se nebojte na jednom oboru se dělaj ale vždy vezmou všechny XD nevím proč je dělaj ale dělaj XD asi kvůli pocitu že si studium nekupujete XD přijde mi to hloupé XD

Studuji na MUP obor Veřejná správa. Výuka je v pořádku, máme dobré profesory. Samozřejmě je to soukromá, takže občas u profesora vidíte tu benevolenci u zkoušky. Přednášky nejsou povinné, během semestru se zkoušky nedělají. Docházka se kdysi kontrolovala pouze u jazyků, které ted už u mnoha oborů nově vůbec nejsou. Snad jen mi vadí, že fakticky každý semestr jsou jiné předměty a za půl rok probrat např. občanský právo je fakt fofr a chtělo by to víc, tím myslím, méně předmětů, ale důkladněji. Kamarádka studuje Mezinárodní vztahy a evropská studia, je na kombinovaném studiu. Přednášky má v sobotu pětkrát za semestr ,ale nejsou povinné.

Není to příliš náročná škola, je možnost se setkat s elkou benevolentností profesorů. Ale jako i jinde je možno najít vyjímky. Některé kurzy jsou zajímavé, některé nudné. Velmi se odvíjí v tom role kantora. Nicméně bych neměnila. Je na ni velmi dobré dopravní spojení a každá budova je velmi slušně vybavená. Student se může angažovat v různých činnostech školy.

Minulý rok jsem skončila na VŠE-Finance,prostě se to nedalo zvládat,tolik učení a tak na *** systém,nic pro mě. Ted pracuju na půl úvazku a během pár měsíců si budu hledat něco na hpp,každopádně jsem se rozhodla pro MUP Praha,jdu kombinovaně,mediální studia,hrozně mě to zajímá a předměty se zdaji byt fajn,myslím že 4x za semestr dojít,případně se omluvit,neni nic náročného,matika tu taky není,takže přesně pro mě.Kamarádka tu studovala už předtím a vůbec se prý neučila,chodila sem jak do houslí a výsledky měla výborné,a nebyla na tom takto prý jediná,tak jsem na to zvědavá. Hlavně at to není moc náročné a dostuduju tu taky.

Rektor MUP p. Klíma: "Každý má mít možnost studovat na VŠ, méně náročné školy mají smysl, dávají totiž možnost těm méně nadaným". Nejradši bych šla na Harvard, ale jaká je šnace, že bych se tam dostala? Když berou tak 6-7 % géniů s IQ jako Einstein? A k tomu bych za 5 let dala několik milionů, no to bych musela vyhrát ve sportce. Kdo mi dá pět mega na studium? Na MUP berou bez přijímaček, profesoři jsou u zkoušek hodně benevolentní a školné tu vyjde na pár tisíc. Prostě MUP dává šanci mít VŠ všem bez rozdílů. I chudák si nařetří těch pár tisíc a i ne moc inteligentní a nešprtnický typ tu vystuduje, to je prostě super. Vysokou školu všem! Miluju tě, česká vláda, miluju tě, EU! Díky za to, že už jsem taky VŠ.

Studuju na jedné pobočce MUP. Mám vystudovanou soukromou střední školu před tím jsem studovala na vysoké šk. v Pardubicích protože jsem se bála kombinace dvou soukromých na sš a vš, jak se na to budou zaměstnavatelé dívat, jedním rokem jsem tam měla měla-ekonomiku, ale bohužel mě to nešlo a proto mě to ani nebavilo. Mup jsem si vybrala protože má lepší jméno a pověst než UJAK nebo VŠFS které jsem taky zvažovala. A prostě je to tu dobrý dá se pracovat při práci to bych na Upě asi moc nezvládla.

1 semestr=4x do školy o víkendu.Cena 25 tisíc za semestr. Takhle to má být ve skutečnosti jsem ale v 1 semestru ve škole ani jednou nebyla ve 2. semestru pouze jednou. Asi jako většina do školy se prostě nechodí Všechno se dá vyřešit přes email jezdí se jen na zkoušky, učila jsem se opravdu jen nepatrně a vše jsem zatím zvládla na 1 pokus. Na zkoušku můžete jet většinou kdy chcete pokud není blíže určeno. Všechny informace a známky jsou na internetu. Na MUP berou bez příjímaček, ale neplatí tu že kam berou bez přijímaček, tak že tam je studium těžší to se týká jen těch veřejnejch škol kde na techniky nedělaj přijímačky. Tady jsou humanitní a ekonomické. A myslím, že ještě mnohem mín náročné než ty nejlehčí veřejné školy v oboru. Asi si nás chtějí udržet co nejvíc, snad to pro někoho není objevování Ameriky. VŠE ČVUT UK by personalisti ocenili více, ale tady se nemusíte moc učit a berou sem bez přijímaček.(i obory, kde se dělaj vezmou všechny)

Pokud půjdete na humanitní obory, tak v pohodě, hlavně se vyhněte veřejný správě-ek. obor. Hodně se řešila propojenost zakladatelky A. Benešové na L. Klausovou, kdy Benešové dal Klaus za zpronevěru milost. Ale co to je oproti založení Cevra Íčkem (Langerem)? Cevro a UJAK, ty by se měly okamžitě zrušit, stejně jako VŠFS a další hnusy napojené bezprostředně na politiky, kterým (není až takovým tajemstvím) za ochranu posílájí na bankovní účty (ne v čr) nemalé sumy.

"Omilostněná Benešová budovala v Praze systém podobný plzeňským právům. Lidé napojení na pražský magistrát a některé městské části, vlivní úředníci, šéfové odborů, místostarostové, a dokonce i jejich manželky a děti. Ti všichni studovali zdarma na soukromé Metropolitní univerz

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

"Omilostněná Benešová budovala v Praze systém podobný plzeňským právům. Lidé napojení na pražský magistrát a některé městské části, vlivní úředníci, šéfové odborů, místostarostové, a dokonce i jejich manželky a děti. Ti všichni studovali zdarma na soukromé Metropolitní univerzitě v Praze. Statisícové školné jim odpouštěla ředitelka Anna Benešová, kterou prezident Klaus omilostnil. Benešová měla v úmyslu požadovat protislužby" Když si tohle přečetla před rokem kamarádka na IDnes tak se bála, že MUP určitě zavřou.. roky a peníze v ***i. Mohla přijít o všechny svý peníze jako naše známá na VŠKE, kde pobočka v Ostravě najednou krachla. Ale škola to ustála.. asi to bylo podplacený i jinde a tak sem na MUP nastoupila v tomhle roce i já Je to tu super nemusíte se moc učit a o testech často týmová práce..)

Studium kombinovaná forma docela v pohodě, učit se prostě ale musí všude. Nicméně jedna z mála VŠ bez cizího jazyka. Což u oboru Mezinárodní vztahy je trošku divné.

Na této univerzitě jsem velice spokojená, pouze školné mi příjde poměrně vysoké, na to, že jako student kombinovaného studia se do školy dostanu jednou za měsíc...

Studuji distanc a skola mi prijde jednoducha. Mnoho materialu ke studiu na netu.

Cena školného neodpovídá kvalitě výuky. Informace, které se zde dozvídáme jsou někdy opravdu triviální.

arrow
profile_image
brunetka145
od 2. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj najde se tu prosím někdo kdo by mi odpověděl na pár otázek o škole MUP? byla bych moc vděčná jestli se někdo najde, tak prosím napište mi moc děkuju

arrow
profile_image
damika
od 4. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na brunetka145:

Jasně, ptej se. Školu mám již skoro hotovou..

arrow
profile_image
damika
od 4. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jinak - ano MUP sice není ta z nejtěžších - berou každého kdo zaplatí, ale rozhodně bych se po třech letech studia bránila tomu, že zkoušky dávají zadarmo. Naopak, někdy jsme měli pocit, že se jim velmi hodí pár lidem to nedat, přece jenom jakékoliv zkoušky které neuděláte víc jak 3x máte zpoplatněné - září 500,- a pak za 5000,-. Nemluvě o státnicích, ono když už do toho narvete 150 000,. pak už si - když je opakovaně neuděláte- těch 15.000,. za které vás následně zkásnou zaplatíte.
Je to různé, jsou kantoři co opravdu hodnotí velmi mírně a pak tací, co prostě nepouštěj dál...Ale narovinu. kdybych si dneska měla vybírat vejšku, šla bych na VŠE. dnes už mají obory, které jdou studovat dálkově a nezaplatíte ani korunu. Štve mě, že se ze soukromých VŠ dneska stal výnosný byznys. Pak když slyším jak dělá v radiu reklamu MUP Leoš Mareš - to je opravdu ukázka akademické společnosti Jen ještě dodám, tím jak se začali vést diskuze o tom, že škola dává zadarmo zkoušky, přešli do druhého extrému.. Proto bych dnes volila státní - všemu tomuhle se vyhnete, zkrátka hodnotí vás podle toho co umíte, není tam ta otázka peněz a prestiže školy...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené