arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jak čistíte? Máte jednu velikost, nebo více? Čistíte jen v prostoru u dásně? Mě se tvoří semtam zubní kámen mezi zubama (od poloviny zubů výše), tak nevím zda se dá dostat i do těchto prostor MK nebo musím použít nit?

arrow
Neprodává v Bazaru

já mám jen jednu velikost kartáčku (tu nejmenší) a někam se dostanu jen nití. Ale manžel dostal od zubařky plánek s barvami všech prostor mezi zuby a má na každý mezizub jinou velikost kartáčku...tak nevím...

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mám jenom ty nejmenší - zelené - a někde se nedostanu ani s nimi, tak voskovanou nit. Nějak si nedovedu představit, že bych měla barevně rozlíšené kartáčky porozkládané po koupelně a : tady ten je mezi dvojku a trojku, tady ten mezi trojku a čtyřku, .... ale asi to má svou logiku.

taky mám ten nejmenší a Listerinka mi naprosto vyhovuje je to pořádná síla a v puse mám pak opravdu čisto. Přítel používá Meridol na citlivé dásně, ale ta je přímo nechutná, taková skoro slaná...

arrow
profile_image
daisy01
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak to já ústní vody střídám,někdy Listerine,Meridol..Jinak puožívám zubní nitě,když nemám mezizubní kartáčky a když je mám,tak mám od Paradentoložky napsaný plánek zubů a tam to mám vyznačeno podle barev kartáčků,které mám používat.

Na to by sis měla dojít na dentální hygienu, tam ti ukážou, jak s čím pracovat, jaké velikosti mezizubních kartáčků používat a jak.

arrow
profile_image
SantaMaria
od 25. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mezizubní kartáček mám jen ten nejmenší a i s tím se dostanu jen někde - na zbytek prostě niť, přesně jak už psaly holky nade mnou. Ústní vodu používám už téměř výhradně Elmex, stejně jako pastu, jsem na ně tak nějak zvyklá . Listerine jsem zkusila jednou jedinkrát, že mi vypálil půlku hlavy bych mu i odpustila, ale ta chuť je pro mě nesnesitelná, ještě v práci se mi z ní zvedal kufřík...
A přímo k tvé otázce - ústní vodu používám denně, problém jsem nikdy neměla, jako že by se mi udělaly afty nebo podobně.
Kam se dostanu s kartáčkem, tak tam vyčistím celý prostor mezi zuby, nejen u dásně.
Kam se dostanu jen s nití - totéž.
Myslím, že vyčistit jen půlku mezizubního prostoru nemá moc smysl...

arrow
profile_image
evilou
od 25. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

zkus ústní vodu GUM

arrow
Neprodává v Bazaru

Já používám Listerin a (ťuk,ťuk,ťuk) problémy nemám. U zubaře jsem dostala taktéž vypracovaný plánek. Používám 3 barvičky od zn. Tepe. Oranžový (nejmenší) Červený, Modrý. Oranžový mám na přední zoubky, Červeny na boční a Modrý na stoličky. Zubařka mi říkala že správná vel. se pozná že je ten kartáček mezi zuby jako otevřený deštník musí tam jít na těsno.

Dřív jsem používala jen ten nejmenší mezizubní kartáček, a stejně jsem měla pocit, že se mi nikam nevejde. Pak jsem navštívila dentální hygienistku a ta mi doporučila dvě velikosti, paradoxně jeden největší a druhý střední. Nejdřív jsem myslela, že se snad zbláznila, že je tam nedostanu, ale světe div se, ono to s nima jde. Ústní vodu nepoužívám, nemyslím si, že by dělala bůhvíjaké zázraky. Jen mo vytržení osmiček jsem používala kvůli nemožnosti dostatečně si čistit zuby.

Kartáčků mám dvě velikosti, růžovou a červenou od Curaproxu.
Vodu Listerine, myslím, že zelenou a ta není tak hrozná, nejlepší je teda oranžová a nejhorší modrá bělící Ale nevyplachuju každý den.

Používám sešikmené mezubní kartáčky Spokar, osvědčily se mi ze všech nejvíce a že už jsem toho vyzkoušela (v Profimedu jsem byla pečená vařená. Většina mezizubních kartáčků se mi po prvním zasunutí do jednoho prostoru ohnula a pak už to bylo prostě na nic. Tyhle sešikmené jsou super, drží a dobře se s nimi manipuluje. Dělají několik velikostí, já mám ty oranžové, kupuju je např. v Kauflandu.

http://www.mj-krasazdravi.cz/mj-krasazdravi/eshop/ 9-1-Ustni-hygiena/13-2-Mezizubni-kartacky/5/1313-S pokar-mezizubni-kartacky-ULTRA-L-0-4mm

A jinak co se týče ústních vod, já používám Herbadent, je na přírodní bázi, takže by neměla být pro ústní dutinu tak škodlivá, docela věřím tomu, že to každodenní používání chemie v ústech může leccos způsobit. Tahle je určená i na dlouhodobé používání, nezbarvila mi zuby a snížila mi krvácivost dásní.

http://www.lekarna.cz/herbadent-ustni-voda-200ml/# utm_source=zbozi.cz

Jinak mám v určitých místech zoubky více u sebe, takže jsem mezizubní kartáčky nucena kombinovat s nití nebo dentální páskou.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nejlepší je individuální sezení se stomatologiem nebo dentální hygienistkou. Existuje speciální API sonda, pomocí které se určuje velikost mezizubního kartáčku, samozřejmě pro každou mezizubní mezeru zvlášť.
Mezizubním kartáčkem se čistí hlavně prostory blíže dásni, dál většinou nedosáhne a je nutné použít mezizubní nit (nejlépe fluoridovanou).
Co se týče Listerinu, tak jsem byla na přednášce, kde ji doktor vyloženě nedoporučoval, protože může způsobit různé potíže kvůli obsahu alkoholu. Lepší je Meridol, Elmex atd. Závisí na tom, na co používáš ústní vodu. Někdo ji potřebuje na snížení kazivosti chrupu, někdo na osvěžení dechu, někdo na dezinfekci. Jestli ji používáš jen na osvěžení dechu, tak si vybírej spíš podle chuti a vůně. Jinak ústní voda už není úplně nutným prostředkem dentální hygieny. Základem je klasický zubní kartáček ( i na čištění jazyka), mezizubní kartáčky a nit + osvojená správná technika čištění zubů.

arrow
profile_image
SantaMaria
od 25. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Wild Paula: nejhorší modrá bělící

Jo, tak přesně tuhle jsem zkoušela!

arrow
profile_image
zoozoe
od 21. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

oranžové curaprox medzizubné kartáčky + nit + škrabka, tiez je dobré mat dobre urobené plomby, ja som mala niektore medzizubné prostory skoro zaliate plombou - des. ústni voda neviem, podľa mňa iba na osvieženie. hygienička raz za pol roka, lebo cez to všetko sa mi stale mírne dělá zubní kámen

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené