S čím máte lepší zkušenost? Vyčistí kartáčky mezizubní prostory lépe než nit?
Pužívám kartáčky (ale i nit, protože kartáčkem se mezi některé zuby nedostanu). Rozhoduju se, jestli by nestačila jen ta nit, kartáčky nic moc nevydrží a nejsou zrovna nejlevnější.

Mně to třeba s těma kartáčkama vůbec nejde, mám zuby přilepený moc k sobě, takže já používám jenom nit a myslím si, že stačí.

Ještě se mi také osvědčily ústní vody, ty krásně propláchnou mezizubní prostory.

Co vím zubařka je hrozně proti kartáčku mezi přední zuby, tam prý jedině nit. Ale jinak je to asi o tom co komu víc vyhovuje, já tedy nit všude

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 1EPE: Co vím zubařka je hrozně proti kartáčku mezi přední zuby, tam prý jedině nit.

Tak to jsem nevěděla. Já je používám všude. Nevíš, proč se to nesmí?

No já právě mezi ty přední zuby dostanu jedině nit, protože je mám téměř křížem (smích.. chacha) S kartáčkama mi to ze začátku taky moc nešlo, mezi zuby se mi vejdou jenom ty nejtenčí od Curaproxu a zuby a dásně si na ně musejí asi zvyknout. Asi zkusím jen tu nit, protože mě už fakt nebaví kupovat oboje a ty kartáčky jsou za chvíli v háji.

arrow
profile_image
HappyHearts
od 28. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já rozhodně nit Zkoušela jsem i mezizubní kartáčky, ale mám zuby tak strašně blízko u sebe, že jsem to tam vždycky nějak dostala a když jsem to pak chtěla vytáhnout, všechny ty štětinky mi zůstaly mezi zubama A nit se mi zdá stejně lepší- a levnější

Mezizubní kartáček slouží k vyčištění mezizubních prostor u dásně, niť k odstranění plaku okolo kořene. Jsou to dva různé nástroje a nejsou zaměnitelné. Objednejte se k zubní hygienistce a ona vám to vysvětlí, ukáže i naučí používat.
Nejjemnější kvalitní mezizubní kartáček vyčistí i malé mezery. Pokud se tam nedostane, není třeba je čistit, neulpívá v nich plak. Podmínkou ovšem je, že jsou bez z. kamene, který je zužuje. Dásně si zvyknout nemusejí, musejí se jen vyléčit od vleklých zánětů.

arrow
profile_image
tiki
od 14. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Christ
Souhlasím. Dříve jsem používala nit. Pak jsem začala chodit k zubní hygientistce a ta mi vše vysvětlila, vyzkoušela a doporučila velikost mezizubních kartáčků (zpočátku jsem měla dvě velkosti) a naučila je používat. Dásně mi občas trochu krvácely. Po pravidelném použivání mezizubních kartáčků se dásně zklidnily, stáhly se a úplně přestaly krvácet. Takže za mě určitě doporučuji mezizubní kartáček, ale po předchozí konzultaci s hygienistkou.

Cituji Christ: Mezizubní kartáček slouží k vyčištění mezizubních prostor u dásně, niť k odstranění plaku okolo kořene. Jsou to dva různé nástroje a nejsou zaměnitelné. Objednejte se k zubní hygienistce a ona vám to vysvětlí, ukáže i naučí používat.
Nejjemnější kvalitní mezizubní kartáček vyčistí i malé mezery. Pokud se tam nedostane, není třeba je čistit, neulpívá v nich plak. Podmínkou ovšem je, že jsou bez z. kamene, který je zužuje. Dásně si zvyknout nemusejí, musejí se jen vyléčit od vleklých zánětů.

K dentální hygienistce chodím. A doporučila mi právě ty nejtenčí Curaproxy. Sama říkala, že dásně si musejí zvyknout, tzn., že ze začátku trochu krvácely, asi po prvních dvou, třech použitích, pak už to bylo v pořádku.
Mám v sobě ale trochu nedůvěru, že nám chtějí vnutit co nejvíc produktů a taky co nejdražších, no nevím...
Tak jestliže má nit trochu jinou funkci než kartáček, tak u kombinace kartáček–nit asi zůstanu. Ale mám pocit, že i tou nití vyčistím mezizubní prostory u dásně nejen plak okolo kořene.

Curaprox je výborný, i když je asi nejdražší. Ale používám ho už něklik let a OK. Mám 3 barvy mez.kartáčků, jednosvazkový dlouhý a krátký a normální měkký kartáček. Plus niť a vodu. Neboj, i když teď investuješ, postupně to spotřebuješ.

A ta hygienistka ti to nevysvětlila? Pokud ti to správně ukáže, tak právě pochopíš, že ta niť v mezizubních prostorách toho moc nenadělá. Nejlíp na modelu chrupu, kde jsou vidět tvary zubů. Tou nití si máš především vepředu objet kořeny zubů, k dočištění po kartáčku, tím pěkně stáhneš zbytečky plaku dokonce pod okrajem dásně. Na to, co nedočistíš kartáčkem nebo nití, je dobrá ústní voda, ta se právě dostane i do "škvírek".
Ale vím, co myslíš s tou nití - jestli se ti zdá moc silná, tak se prodává i zubní páska, ta je možná pro tvůj případ lepší. Jen si dej pozor, je hodně ostrá, ať si nepořežeš dásně.
Zkusila bych se jí na to ještě přeptat anebo pak zkusit jinou hygienistku, být tebou.

Tak takhle mi to ta hygienistka nevysvětlila. Řekla mi, že kam se dostanu kartáčkem, tam ho mám použít a kam ne, tak tam s nití. Rozdíl mi nevysvětlila.

Ještě jsem jako dobrou alternativu ke Curaproxu objevila mezizubní kartáčky TePe. Jsou levnější a je jich tam víc. Vyhovuje mi, že se ty hlavice kartáčků nemusejí vyměňovat a nasazovat na tu jednu rukojeť jako u Curaproxu, ale že je to prostě komplet kartáček vcelku.

karamelka
Doktorka to vysvětlovala tím, že se pak dělají rozestupy mezi zuby.

arrow
profile_image
tiki
od 14. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Graciela: mezizubní kartáčky TePe

Moje hygienistka doporučuje právě mezizubní kartáček TePe. A kartáček na čištění zubů Curaprox - SuperSoft nebo UltraSoft.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hygienistka mi taky doporučila ty mezizubní a mám zuby hodně blízko tak mám ty nejmenší ale supr! S nití se to nedá srovnávat ani omylem..

Souhlasim, jsou to dvě odlišné věci, taky chodim k hygienistce a nemužu si ji vynachválit. Dásně mam o 100% lepší. Používám ty menší velikosti kartáčků, ale od té doby, co mi sundali rovnátka, tak se mi dvě mezery zmenšily natolik, že tam nedam ani ten nejmenší, takže jsem si udělala takovou "vychytávku" kterou mi pochválila i hygienistka. Udělam si na dent.niti uzel a s nim projedu mezizubní prostor, protože samotná nit, žádný binec nevymete, ale ten uzlik s sebou neco vezme. Stačí jednoduchý uzel, nedoporučuju nějakou lodní variantu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené