arrow
profile_image
Brunetta
od 25. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Již několik let mám problém s mezizubním kazem mezi předními zuby. Ze zubařů mám hrůzu už od malička, když jsem měla dvě zubařky, které do dnes nemohu vystát.
Přesně nevím kolik let mám mezizubní kaz, ale došlo to už do té fáze, že tam mám dost velkou díru ale pouze v pravém zubu, levý se zdá relativně zdraví, nebolí to nic, jen je to citlivý na studenou a hodně teplou vodu. Dál mi na dvojce chybí kousek skloviny od dásně. Konečně jsem se rozhodla jít po x letech k zubařovy ačkoliv to asi nepřežiju .. :/ Proto jsem du pro pár rad..
Za prví bych se chtěla zeptat jestli s tímto má někdo zkušenosti s mezizubním kazem, jak se to "léčí" a zda je vidět plomba a na kolik to asi výjde.
Další věc je kolik asi stojí umrtvovací injekce bez který se já neobejdu.
a další věc, chtěla bych si zuby trochu vybělit protože to je hrůza, ale nemám na to dost financí abych se to nechala udělat u lékaře nebo kupovala ty předražené pásky nebo ty fixky. Četla jsem, že se zuby mohou bělit třeba jedlou sodou s citronem, a že to níčí sklovinu ale v mém případě asi už nic pokazit nemůžu. Má s tímto někdo zkušenosti?
A poslední.. Jak mi chybí ta sklovina.. Je to také hodně vidět když se to nechá zpravit..? A jde to vůbec nechat zpravit?
Děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

Prosím tě, především bych tě chtěla uklidnit, že dnešní zubaři jsou na míle vzdálení tomu, co jsme zažívali v dětství. Nikdo ti nebude nadávat ani tě záměrně mučit, jejich cílem je dobře ošetřený a informovaný pacient. Pokud máš možnost, vyber si někoho na doporučení známých, kam se nebudeš bát jít.

Jak se léčí mezizubní kaz - tak, že se kaz vyvrtá a udělá se plomba. Cena záleží na rozsahu kazu, a tedy množství použitého materiálu, rozdíly jsou ale i mezi jednotlivými zubaři. Plomba, pokud je dobře udělaná, vidět není, splyne se zubem. Snad by ses měla vejít do 1500, ale opravdu to nelze odhadnout. Injekce je na pojišťovnu a dá ti ji každý zubař rád, je to lepší, než aby ses cukala v křesle. Jak se spravuje chybějící sklovina nevím, ale hádám, že ti bude nabídnuta korunka nebo faseta.

Dokud nemáš spravené zuby, NA BĚLENÍ ZAPOMEŇ. A až je spravené mít budeš, zapomeň na jedlou sodu s citronem, tím si už tak narušenou sklovinu ještě dorazíš. Promiň, ale jak můžeš kašlat na zdraví zubů, a přitom řešit jejich vzhled. Ordinační bělení stojí kolem 5000, na to snad za pár měsíců našetřit zvládneš. Jen upozorňuji, že plomby, korunky, atd., ničím vybělit nejdou, takže bych být tebou o plánu bělit řekla zubaři, až za ním přijdeš. Mně takhle před lety doktorka udělala výplň na předním zubu světlejší a zbytek jsem pak dobělila do stejného odstínu.

Na závěr bych ti doporučila Elmex gelée, jednou za týden před spaním si s ním vyčisti zuby a nevyplachuj. Pomáhá remineralizovat sklovinu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené