arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hezký večer, nedávno jsem tu psala o problému s nedodaným zbožím v hodnotě přes 10 tis. Kč, podala jsem trestní oznámení, ale protože samozřejmě počítám s tím, že to bude běh na dlouhou trať a na peníze čekat nechci a hlavně bych je teď potřebovala, tak přemýšlím o tom, že to budu řešit přes nějakou vymáhací společnost.. Můžete někdo doporučit takovou, která neudělá jen "bububu", a když se nebude dlužník k ničemu mít, tak od toho dá ruce pryč a já budu muset ještě uhradit náklady? Předem moc díky.

Ahoj, konkrétní společnost bohužel neporadím, ale počítej s tím, že náklady si naúčtují...záleží, kdo je dlužník a jak rychle ty peníze chceš...jsou totiž chroničtí neplatiči, na které nefunguje nic, ani nemají žádný majetek podléhající exekuci (mají to napsané na fiktivní společnosti, rodinné příslušníky apod.)...Můžeš tu pohledávku třeba prodat za 80% její hodnoty, což by bylo celkem úspěch, kdyby se ti to takhle podařilo. Vím, že to zní blbě a spravedlnost nikde, ale někteří dlužníci mají tohle prostě zmáklý. Hodně záleží na tvojí individuální situaci a co ti vymahačská společnost nabídne.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vymáhačské spoločnosti si berú obyčajne 40% z objemu pohľadávky.

arrow
profile_image
maxik
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Otázka co si představuješ, že udělají. Legálně mohu jen posílat dopisy, telefonovat a případně se obrátit na soud.
Pokud máš vše dostatečně zdokumentováno, tak se sama obrať na soud se žádostí o vydání platebního rozkazu. Nejlépe elektronickou cestou, je to levné a relativně rychlé.
Vymáhací společnosti jsou ztráta času a peněz. Někoho kdo zaplatit nechce stejně nepřesvědčí a platební rozkaz si můžeš zařídit sama.

Jenže platebním rozkazem získá maximálně exekuční titul, nehledě na to, že musí být doručený do vlastních rukou. Pokud ho dlužník nepřevezme, soud ho zruší, může vydat (na návrh) rozsudek pro zmeškání - taky exekuční titul, jenže se to zase časově potáhne a peníze nikde...fakt záleží, kdo dluží, jak rychle to chceš zpátky a kolik jsi ochotná obětovat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Narazila jsem na tuhle spol. www.platebni-rozkaz.cz,

vypadá to docela slušně, i když se mi nelíbí, že náklady (soudní poplatek a provizi) hradí věřitel, protože pokud se s dlužníkem nedá dohodnout, tak nevidím důvod pro to, abych tyto věci platila já..

arrow
profile_image
simca86
od 6. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nejprve jsem chtěla dát pohledávku k ČIFS, avšak tady po mě chtěli zálohu, kterou jsem odmitla dát. Navíc jejich jednání bylo strohý a nepříjemný.
Společnost TITUS CZ, s.r.o. je společnost, která si nic neúčtuje předem. Pokud částku vymůžou, vezmou si z toho 20% - 25%, záleží na velikosti pohledávky. Pro moji společnost vymáhali částku 50.000 Kč za 22%. Částku mi vymohli i s úrokama, který jsem měla uvedený na faktuře (necelých 6.000Kč). Mohu vřele doporučit

Holky kdysi jsem měla brigádu v jazykové škole - na dohodu o provedení práce, majitel ale zkrachovat a dodnes mi dluží 4500 Kč...mám od něj písemné uznání dluhu. Myslíte, že se ty vymahačské společnosti zabývají takhle malou částkou?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené