Ahoj všem,
měla jsem fixní rovnátka 6let, bohužel můj zubař byl naprosto neschopný a hned jak mi je sundal, i přes 24hodinové nošení aparátku po sundání(nevím jak se nazývá), se mi zuby zkřivily - né moc, ale mě to hrozně rozčiluje -přecejenom ztratit 6let. Přemýšlela jsem nad jiným zubařem, že bych zkusila rovnátka znovu - bohužel za cca. 8měsíců odjíždím do Anglie. Myslíte, že je možné se domluvit s lékařem pouze na takto dlouhý čas-aby je alepšpoň minimálně zkusil srovnat? Díky všem!

pravděpodobné to je, ale tyhle věci jsou strašně individuální, poraď se přímo s ortodontistou

arrow
profile_image
Horlyei
od 17. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

6 let a stejně se zkřivily? To je divné... Já měla 2 roky na dolních, sundávací nosím minimálně a zkřivení žádné. Je to fakt individuální

arrow
profile_image
noye
od 2. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

počkej a ty jsi po tom nenosila sundavací? ty se nosí ještě minimálně 2 roky a přece se to může hýbat

Cituji noye: počkej a ty jsi po tom nenosila sundavací?

vždyť píše...

Cituji _Ivuska_: a hned jak mi je sundal, i přes 24hodinové nošení aparátku po sundání(nevím jak se nazývá), se mi zuby zkřivily

Fixní rovnátka jsou na delší dobu, ale 6 let mi přijde teda dost extrém. Často se doba prodlužuje, pokud člověk absolvuje nějakou operaci čelisti, ale takhle...?
Každopádně si zajdi za nějakým ortodontistou na konzultaci. 8 měsíců není nemožná doba, ale taky není jisté, že ti bude stačit.

já měla rovnátka 6měsíců

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Erinka: není, kamarádka je měla taky 6 let a mě se zdá že se jí zuby skoro nesrovnaly a já sem měla zuby daleko horší, rovnátka sem měla 1,5 roku a zuby mám krásně rovný je to fakt asi individuální ale podle mě je to taky o schopnostech ortodontisty..

arrow
profile_image
Metinka1
od 29. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Záleží na tom, jakého máš ortodontistu, ale taky na tom jak moc máš zuby křivé. Já mám fixní rovnátka na horní čelisti minimálně na jeden rok, a to kvůli jednomu jedinému zubu,který mi vyčnívá z řady ven. Bratr má šílené mezery mezi zuby,jinak má zuby v pořádku a rovnátka bude mít cca jen na půl roku.

Díky moc všem. Zkusím se tedy poradit u nějakého ortodontisty-neznáte nějakého dobrého v Praze?

Cituji _Ivuska_: se mi zuby zkřivily - né moc, ale mě to hrozně rozčiluje

Jo jo, taky jsem nosila fixní rovnátka tuším skoro tři nebo tři a půl roku v pubertě, od 13 do 16 a po sundání teda ten aparátek někdy flákala, ale zuby se mi stejně zkřivily. Taky přemýšlím nad fixními a napadlo mě to samé, co Tebe - zkrátit dobu nošení jen se ještě dokopat k odborníkovi Tak jsem zvědavá, jak dopadneš, třeba mě to inspiruje a taky si zajdu Jinak moje zubařka (která rovnátka nedělá) říkala, že některé zuby se prostě stejně vždy vrátí do stejného stavu a není možné je srovnat, tak by mě zajímalo, co je na tom pravdy.

Cituji Marissa1985: že některé zuby se prostě stejně vždy vrátí do stejného stavu a není možné je srovnat, tak by mě zajímalo, co je na tom pravdy

Mno nevím..to je podle mě hloupost, kterou se zubař vymlouvá, když zuby nesrovná Každopádně já jsem měla zuby předtím úplně jiné než teď....měla jsem jen dva postranní zuby špatně natočené...a teď jsou sice natočené správně, ale mezi dvěma předními zuby mám mezeru:-/

arrow
profile_image
Bajucha
od 18. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem nosila fixní jen 3 měsíce a výsledek byl dostačující, předtím jsem měla ale několik let ty vyndavací na noc.

Cituji Bajucha: Já jsem nosila fixní jen 3 měsíce

A v kolika letech? To na to má myslím také vliv... Kdyby to měla být léčba jen na tři měsíce, tak do toho taky klidně jdu, to se nějak dá zkousnout..

arrow
profile_image
Martinika
od 3. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám keramická fixní rovnátka od půlky března a do měsíce mi je budou sundávat.
Takže necelý rok. Juchů

arrow
profile_image
Andruscha
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Marissa1985: Věk na rovnání zubů VLIV NEMÁ. Zuby se dají srovnat v (téměř) jakémkoliv věku. Já měla rovnátka ve 30-ti letech a na srovnání zubů mi stačilo 9 měsíců.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené