Cituji Nunu: Jak si to mám ověřit? Může si to vymyslet.

Anebo taky ne. Lepší to zkusit než nemít nic.

iwwik
já vím, nedávno jsem něco podobnýho řešila v práci. Naštěstí se u mě jedná jenom o malou částku, takže by mě to neštvalo zase až tak moc, ale i tak ....

prskafka
No u mě říkala, že balík nachystala v neděli ráno.... tak doufám, že i s adresou ... víš snažím se pořád doufat...

Cituji mishka999: Lepší to zkusit než nemít nic.

Máš pravdu, pro příště už budu poučená Ale stejně pořád tajně doufám, že balíček příjde

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

iwwik
To jsem měla v plánu, ale naštěstí to nakonec nebylo potřeba.

arrow
profile_image
Kabara
od 26. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji iwwik: V dnešní době i přes ochranu osobních údajů není problém dle čísla účtu dohledat osobu komu ten účet patří, případně v té bance nahlásit, že ses spletla a poslala částku na špatný účet a oni kontaktují majitele účtu, dle zákona je trestné si tyto peníze ponechat

Hm, to jsem si bohužel myslela také, ale takhle jednoduché to není. Pokud se majitel účtu nedopustí trestného činu (škoda nad 5000,-), tak Policie k osobním údajům v bance nemůže a jenom podle jména na tu osobu nemůže nikdo.

arrow
profile_image
Didonka
od 23. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nevím no já tu měla profil víc jak rok na 1000 příspěvků a do noci jsem tu byla a ráno jsem se nemohla přihlásit můj profil byl zrušen bez předchozího upozornění měla jsem rozjednané 2 obchody a nakonec jsem si ty lidičky dohledala a zjistila si od nich znovu adresu. Luccy-1

Je to hrůza, jak se tato "móda" obírání lidí po internetu rozmohla (samozřejmě netvrdím, že se nyní jedná taky o tento případ) .. já jsem takto přišla o 9tisíc hloupá!

Kabara
No já jsem až k policii nikdy nemusela zajít, tak nevím... nikdy jsem s tím vrácením neměla problém... banka kontaktovala majitele účtu a po pár dnech jsem měla peníze na účtě zpět

Didonka
No pokud mě pamět neklame, tak tato uživatelka, kterou tu řešíme, měla příspěvků dost... ale prodej neměla ani jeden...

arrow
profile_image
kristiana
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mě se to taky stalo, ale slečna byla tak strašně hodná, že mi peníze poslala zpět i s vysvětlením, že profil byl zrušen kvůli technické chybě.

arrow
profile_image
Kabara
od 26. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

iwwik
Mě se to stalo samozřejmě v případě, že ona osoba mě cíleně chtěla podvést, takže v bance mi řekli, že to sice můžu stornovat, ale pokud ty peníze vrátit nechce, tak ji k tomu nikdo nedonutí, pokud to není trestný čin To jen tak pro případ, že by se to někomu stalo také, pokud to je omylem, nebo třeba v tomto případě, pak asi není problém.

Kabara
A jak ti dokážou, že si se nespletla... když dojdu a řeknu, že jsem si spletla číslo účtu, tak mi nikdo nedokáže opak, nebo jo??

Ale to by si pak mohla tvrdit i o platbě, kterou si někomu poslala, on ti poslal zboží a banka by mu ty peníze teď strhla. Přišla jsem přes Aukro o 7 tisíc. Řešila jsem to přes ČS, ten člověk musí souhlasit se zasláním penez zpět. Když nesouhlasí, banka ti ZA POPLATEK řekne jeho jméno a adresu a už si to musíš řešit sama.

Luciecz
Za poplatek? To už se z osobními údaji i obchoduje? Jednání bank je dle mě individuální. No tak to sice bych mohla tvrdit, ale člověk může prokázat, že jsem si od něj něco koupila pomocí pošty, účtů, e-mailů atd.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené