arrow
profile_image
gesina
od 27. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,
vždycky jsem měla menstruaci aspoň týden, první dny silnější krvácení, poté pár dnů slabší a nakonec ještě tak dva dny špinění. Jenže poslední čtyři měsíce pozoruji, že mám menstruaci hodně slabou, spíše jenom špinění a trvá tak dva nebo tři dny. Někdy si dokonce vystačím tak se dvěmi intimkami denně. Né, že by mi to nějak vadilo, jsem ráda, ale začalo mi hlavou šrotovat, proč se to děje, pač jsem to nikdy tak neměla. A napadlo mě, jestli to není vlivem mojí váhy? Chci jenom upozornit, že nehubnu dobrovolně, ale mám rychlé spalování a jsem teď hodně ve stresu a nemám vlastně ani čas jíst, takže jsem spadla na váhu 44 kilo při 163 cm. Jsem celkově drobná a nikdy jsem se nevyšplhala přes váhu 49 kg, i když jsem jedla hodně. Ale podstata je, že když jsem vážila kolem těch 46 - 49 kg, tak jsem měla menstruaci normální, ale od té doby co jsem zhubla, tak je takto slabá. Myslíte, že je to opravdu tím? Nebo je to podle vás normání a já bych si neměla dělat starosti? Ještě chci podotknout, že jí mám pravidelnou.

Slyšela jsem, že se menstruace zastavuje v době, kdy máš pod 10% tělesného tuku ( a taky nadměrné množství svalů není dobré). Hlavně pokud jen špiníš a vyloženě nemenstruuješ déle než půl roku, tak je to nebezpečné. Dojdi se poradit s lékařem.
Ale určitě je to tvojí váhou. Počíst tady na omlázku jak začít přibírat a hurá do toho!

arrow
profile_image
Daduli3
od 19. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji marsse7: Ale určitě je to tvojí váhou

Souhlasím
snaž se jíst víc, větší porce. Stres je vysilující, znám to, taky mám teď takové období, ale snažím se jíst větší porce aby to bylo pořád tak nějak v normě
A to, že není čas jíst, je nesmysl. Vždy se najde chvilka a jíst se musí. Pokud vážně nemáš tolik času, dej si hrst oříšků, dodají ti energii a zasytí do doby až budeš mít čas se pořádně najíst

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na gesina:
ahoj určitě je to váhou..moje kamarádka si stále hlídá váhu a snaží se jíst "zdravě"..ale až mi přijde že to přehání..na snídani si dá třeba pár lžiček suchých vloček..no tak ta úplně ztratila menstruaci, a chodila na injekce na vyvolání menzesu..teď by chtěla dítě a nedaří se..Myslím si, že to u ní je hlavně v hlavě..pořád se bojí, že přijde o svou až moc štíhlou postavu..nechápu..

arrow
profile_image
zombiegirl
od 6. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě je to váhou nebo chybějícími živinami.. jakmile ti váha klesne pod určitou hranici, kdy tělo rozpozná, že bys nemohla unosit dítě, menstruaci ti "vypne"...jednoduše řečeno..

arrow
profile_image
Lenka12345
od 7. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji marsse7: tak je to nebezpečné

Mohla bych se zeptat v čem je to nebezpečné? Bohužel s tím mám také problém (né kvůli váze) , že manstruaci nemám např. čtvrt roku. Můžu mít nějaké zdravotní následky pokud mám hodně nepravidelnou menstruaci a mám ji např jen 4 krát do roka? (Neberu HA ani jiné léky, jsem jinak zdravá)

arrow
profile_image
..jandulka..
od 11. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem asi před čtyřmi roky spadla na váhu 46kg, ale je pravda, že jsem jedla jen ovoce a zeleninu, menstruaci jsem vůbec neměla asi 8 měsíců, dokud jsem nezačala přibírat, doktorka mi vynadala, že jsem tak hubená a zeptala se mě jestli mám vůbec menstruaci a řekla mi, že ať za ní docházím 1x za 14 dní na vážení - nikdy už jsem tam nepřišla ale zamyslela jsem se nad tím. Dneska už mi gynekolog říkal, že můžu brát klidně antikoncepci v kuse, jestli nechci menstruovat, že je to pro tělo lepší, protože když mám měsíčky, tak se ženám akorát, ztrácí z těla železo a toho mají ženy málo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na ..jandulka..:
pamatuju si mého gynekologa, jak říkal že menstruace je přežitek dnešní doby..Že pokud budu chtít nemusím menstruovat.Jen vynechám 7 tablet z antikoncepce..Já už mám po dítěti a docela bych to i přivítala.ale ta antikoncepce taky není zrovna nejlevnější..Používám Chloe..teď jsem se ale rozhodla, že doberu poslední plato a končím s ní..Beru prášky už od porodu bez přestávky skoro 13 let..Tak jsem zvědavá jak na to bude reagovat moje tělo..doufám, že dobře..

Reaguji na Lenka12345:
četla jsem to někde tady na omlázku, asi hlavně z důvodu toho, že můžeš mít pak problém s početím. (? nevím, chce to tu pohledat)
Pokud bereš HA v kuse, tak to je jiná, tam nevadí, že nemáš menzes. Mluvila jsem o případě, kdy nebereš HA.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

je to tak , když jsem byla se zdravotních důvodů hodně hubená tak mě to taky postihlo, ťukám na dřevo, po přibrání se všechno vrátilo 100% do normálu, o děti se zatím nepokoušíme, ale snad bude všechno v pořádku, ale nemusí to tak být a můžou být problémy s otěhotněním, proto to není zdravé…nicméně pokud jsi se dostala už na takovou váhu, že ti mizí menstruace, je zřejmě tvá váha nebezpečná pro tělo i jinak…co si tak pamatuju z toho, co mi říkali doktoři (ale je to dost let zpátky, tak to ber s rezervou) tak např. že prý kdybych šla na operaci a třeba nemohla pár dní jíst, váha ještě klesne a může být životu nebezpečná, při jakékoli operaci (což nemusí být třeba jenom plánovaná operace, ale i operace po úrazu, dopravní nehodě, atp.) budeš brána jako rizikový pacient, což je opět nebezpečné, tělesné orgány ztrácí svou ochrannou vrstvu, protože tělo energii musí někde brát, zřejmě nebudeš mít dostatek vitamínů, což nese s sebou spoustu komplikací atp….člověk si to ani neuvědomí ale je toho dost ...nechci dělat chytrou, nejsem doktor, ale stalo se mi to taky a proto píšu, co vím, klidně mi napiš SZ a přiber

arrow
profile_image
gesina
od 27. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Falcon:
Nejdřív jsem byla šťastná, že mám menstruaci tak slabou, no a až teď jsem si vlastně uvědomila, že to znamená, že je něco špatně s tělem :/
Nejhorší je, že mně jdou kila dolu dobře, ale nahoru? Ani zaboha, mám v to v genech Takže nevím, co dělat no, asi si zajdu za doktorem a budu se snažit to nějakým způsob vyřešit. Téda, každej chce být hubenej, ale nikdo už netuší jaké to může mít zdravotní komplikace... Tady aspoň přesně vidíme, jak nepřirozené to je.

A jinak všem moc děkuji za rady a názory

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gesina: já tě úplně chápu, sama se snažím permanentně přibrat, člověk by si s tím neměl dělat těžkou hlavu, protože je to i o psychice, když se hodně snažím, nepřiberu nic, ale zdraví by to ohrožovat nemělo, to je pak špatné…držím palce, aby to bylo v pohodě

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené