arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Icy Rose: Měřím 150.

Nevím, jestli tě to uklidní nebo naopak, ale mně se tvoje váha s ohledem na výšku i věk nejeví tak hrozně. Já mám o 15cm víc a vážím 45kg, jsem sice hodně štíhlá, nicméně o nějaké vychrtlosti nemůže být řeč, naopak mi každý říká, jak mám krásnou postavu.
Ale co by mě ve tvém případě znepokojovalo, je celkový zdravotní stav, únava apod. Zřejmě to se štítkou opravdu hodně souvisí, a doktory, kteří ti říkají něco o tom, že štítná neovlivňuje chod celého těla, se opravdu vykašli. Jenže jde taky o to, co ovlivňuje štítku a její chod. Jestliže se přecpáváš, ovšem smaženými věcmi a bílým pečivem, tak bych se v podstatě ani nedivila, že jsi na tom takhle. Ono by se mohlo zdát, že se po tom přibere. Jenže pokud jíš víceméně jenom toto, tak se hlavně naprosto podvyživíš - a pak bude vlastně úplně jedno, kolik budeš vážit, protože tělo stejně na takovéhle stravě fungovat nemůže, anebo špatně.

Cituji annett.annett: jinak dobrý jsou ty ořechy, pořád celý den ďobat i po sváče atd.

Ono pro organismus není dobrý ani tohle. Tělo musí vytrávit, než mu dáš další porci potravy, protože jinak to právě povede minimálně k další únavě. Organismus musí taky někdy odpočívat. Prožírat se celým dnem můžou opravdu doporučovat jenom vymaštění "odborníci" na výživu, co vůbec nepřemýšlí a jenom papouškují momentální trapné trendy. Protože kdyby se trochu zamysleli a věděli něco o fungování těla, tak by tohle nikdy nemohli vypustit ze svých nenajezených úst.

Cituji annett.annett: nikomu se nelíbí malá prsa

Jenže co malá, ale šikovná

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

50

Reaguji na mau-mau: Myslím, že tvoje výška a váha by ji moc uklidnit neměly. Fotku nemáš, tak těžko posoudit.
Icy Rose, ty jez zdravě a uvidíš. Hlavně postupně přidávej pohyb a uvidíš, že i ta únava postupně přejde. Jsi drobek, takže sice váhu máš nízkou, ale žádná tragédie to není, pokud ti nezjistí nějaký vážný problém. S tou chůzí ale nečekej a choď, každý týden si přidej délku i rychlost a brzy budeš v pohodě

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ilka1: Myslím, že tvoje výška a váha by ji moc uklidnit neměly. Fotku nemáš, tak těžko posoudit.

Tak posuď, jakou váhu by měl mít mladý a zdravý člověk na výšku 165, resp. 150cm. Případně jakou máš výhu a vášku ty, kteroužto jistě posuzuješ jako přiměřenější. Dneska je totiž strašně populární považovat každého štíhlého člověka za anorektika a naopak každou s prominutím vyžranou osůbku za zdravě vypadající. Z toho pak plyne, že se Icy Rose přejídá nezdravými nechutnostmi, jenom aby se přiblížila tzv. zdravé podobě, která ve skutečnosti vůbec zdravá není. Jo, a o tom, z čeho vlastně vznikly její problémy se štítnou žlázou, v tomhle kontextu už radsi nebudu vůbec uvažovat.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

50

Reaguji na mau-mau: Nevšimla jsem si, že se stravuje nějak extra nezdravě. A na tvou výšku je to opravdu hodně nízká váha, ale hlavně když se cítíš dobře

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě nepřijdeš nějak extra...na výšku 170 jsem měla 48 kg a byla jsem spokojená do doby, než sem potkala nějakou osobu s kecama že nejim atd. Teď ve svých 36 letech beru svou štíhlost za velké plus.O váhu přece nejde, záleží jak je člověk stavěný.Zkus zátěžové cvičeni, ať se ti tvoří sval hmota a jíst pravidelně.

arrow
profile_image
umlora
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chápu jak ti asi je zadavatelko. Je mi 27, vážím 43 kg a mám 165 cm. Bojuji s tím odmala. Dřív jsem se tím hrozně stresovala a teď na to ani nemyslím. Už jsem si zvykla na narážky a buď někoho pošlu do háje nebo se nad tím zasměji. Jsem vysoce stresující se člověk ohledně jiných věcí, taky mám velmi často střevní potíže a jsem kuřák. Podstoupila jsem hodně vyšetření, mám těžkou intoleranci laktózy, dráždivý tračník a chronické záněty štítné žlázy, takže beru prášky. Jím hodně, ale nestačí to. Měla bych se přestat stresovat a kouřit, ale ani jedno mi nejde. S hubeností je pro mě asi nejhorší, když si chci koupit něco na sebe. Kalhoty na mě visí, nemám stehna. Ale když si vyberu nějaké, které by mi padly dobře, tak je naopak zase nezapnu, protože jsou až moc malé a přes pas je nezapnu, to vždycky skřípu zuby V létě je to horší, krátké rukávy, ale většinou stejně nosím lehký svetřík nebo mikinu.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na annett.annett: Já čtyřky rozhodně nechci, nejsem padlá na hlav u jako jiné, které mají 40 kg i s postelí a dají si litrové silikony Mně by úplně stačilo tam prostě něco mít, co já vím, třeba když přiberu 10 kg tak tam i něco malinko bude. Tu fotku jsem tam nechala právě kvůli diskuzím o augmentaci pro porovnání a tak
tu s celkovou postavou jsem smazala, jelikož podle ostatních vypadám úplně normálně a měla bych vyhledat psychiatra a kdovíco a fakt se tu nenechám osočovat z takových nesmyslů když "asi" sama vím líp že něco není v pořádku.

Určitě vědět dám, koho to bude zajímat, může si přečíst jaké budou změny Tedy snad budou. Zkoušela jsem pít jen vodu kvůli vyčištění lymfy a je to fakt hnus, nevím jestli si na to zvyknu. Jinak už teď jím vícekrát denně a od zítřka začnu i s těmi nutráky.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mau-mau: Ale tak třeba máš svalnatější stavbu těla nebo se ti tuky ukládají rovnoměrně. Mně právě ne. Jako BMI kolem 16... sice je to jen krajně orientační číslo, ale pod 18 by se s tím mělo něco dělat, to mi nikdo nevymluví, hlavně záleží právě na stavbě těla a pocitu toho člověka, který je u mě dost špatný. Osobně mít tvou výšku a váhu, nevím zda bych se cítila dobře, pochybuji, naopak bych se nad tím zděsila asi jako teď v mé situaci, tvou váhu bych chtěla minimálně a to bych byla aspoň v dolní hranici normy. Ano, řídím se tím, asi se chci uklidnit tím že jednou třeba v té normě i budu.
Co se týče jídla, snažím se s tím něco udělat. Nejím samozřejmě jen tohle, to by mi bylo brzy asi dost zle, ale občas ano. O dost méně než dříve. A nepatřím k těm, kteří by do sebe neustále něco cpali a radili to ostatním. Jíst 5x denně je podle mě základ. I kdyby 3 klasická jídla a mezitím jen trochu ovoce a zeleniny. Bílé pečivo jím, ono je také docela těžké odhadnout, které je celozrnné a které jen obarvené na tmavo, takže to ve většině případů vyjde nastejno. Ale střídám to.

Reaguji na ilka1: Díky to zkusím co nejdřív tedy ten pohyb. Po škole a práci bych se mohla jít vždy projít. Stěhuji se do oblasti s lesy, tak to bude super

Reaguji na Tamara79: Už jsem to psala několikrát. Nemůžu dělat žádné zátěžové cvičení, protože mi dělá problém i delší nebo rychlejší chůze.

Reaguji na umlora: Zdravím a moc děkuji za příspěvek. Ani jsem nečekala že tu někdo řeší to co já. A ač je mi líto že to někoho trápí jako mě, jsem ráda že v tom nejsem sama
Osobně nekouřím vůbec, alkohol piji jen velmi výjimečně, když už, tak trochu při nějaké zvláštní příležitosti, jinak by mě to ani nenapadlo. Už teď radši nechci vidět svá játra, už si toho vytrpěla dost kvůli lékům. Jinak nějaké alergie na jídlo nemám, akorát mi vadí jogurty a smetana (prý nějaká přecitlivělost, možná z léků nebo jiných alergií) a jídla, která mi opravdu těžce nechutnají nebo velmi nevábně voní, ozývá se pak dávivý reflex. Chronický zánět ŠŽ mám už tak rok, takže při záchvatu kdy nemůžu dýchat ještě ten zahleněný krk... no prostě "velmi příjemné." Tenkrát se mi doktorka jako vždy arogantně, řekla že dokud nebudu mít na ŠŽ nádor, že mi s tím nehodlá nic dělat, takže jsem se sbalila a odešla od ní. Obvodní říkala ať si zařídím v Brně okamžitě doktora a začne to urychleně řešit, že se jí to vůbec nelíbí a taky vyšetření srdce by bylo na místě. No... asi na dvacátý pokus, kdy jsem se dovolala mi sestřička řekla, že pokud to nebude velmi vážné, budu si muset počkat na objednání, možná i několik měsíců, že mají narváno. Jenže kvůli tomu jejich rozdělení na nesmyslné okruhy mě jinde nevezmou. Tak se už skoro začínám modlit, aby to bylo tak vážné, že mě budou muset vzít přednostně, což je dost smutné, ale je to tak. Už mě to nebaví, kdyby to bylo sebehorší, chci vědět co to se mnou je. Taky mi říkají že se nemám stresovat, ale copak to jde? Jdu k doktorovi, který mě postaví na váhu a zjistím, že mám zase pár kilo dole a že mi srdce fakt bije nějak divně a že ty věčné záchvaty a nevolnosti asi opravdu nebudou jen tak něčím...
Co se týče oblečení, zajdi do Terranovy, tam seženou oblečení i opravdové anorektičky. Do těch nejmenších kalhot jsem se narvala asi po kolena, takže na mě smrt za dveřmi snad nečeká blbý humor, vím. No, to mě tak netrápí. Jasně jsem vychrtlá, mám ošklivé kostnaté paže a žádná prsa, tak to na mě hold visí, ale mnohem víc mě trápí něco jiného.

Teď se omlouvám za slohovku, ale jsem tu abych se vypovídala a třeba si nechala poradit a přečetla si vaše zkušenosti. Předem prosím ty, které jsou na tom tak a tak a přijde jím to přehnané nebo naopak normální, aby si to nechali od cesty a trochu se mírnily, je to velice osobní věc, kterou neví jen tak někdo, ale které se velmi bojím a jak to tak vidím, možná to budu mít taky tak:
S tím zdravím a váhou musím fakt fofrem něco udělat, protože jsem s dozvěděla několik detailů, za jakých okolností jsem se vyskytla. Máma byla vždy hubená. Jenže pak otěhotněla. Úplně celé těhotenství, skoro každý den prozvracela, takže vážila taky takových 36 - 38 kg, což v nějakém 35. měsíci těhotenství opravdu není na místě. Věčně byla v nemocnici, protože v sobě nic neudržela a ta váha a hubenost byla hodně velký problém. Týden doma, dva týdny v nemocnici a pořád dokola. Byla z toho tak vydeptaná, hrozně chtěla dítě a doktoři sami moc nevěřili že mě donosí, že skončila na psychiatrii. Pak už nemohla ani moc chodit, protože to břicho prostě neunesla. Jak zvracela, neměla jsem zrovna moc potřebných živin, ale naštěstí měla aspoň nějaké mléko, to zase jo. Musela na císaře, prostě to neriskovali, neměla žádnou sílu, i když pánví bych asi prošla, a dva týdny před termínem dostala žádanku a jela rovnou na sál. Dva měsíce v inkubátoru. Dobře, měla jsem 2 kg, ale měla jsem namále. Její mamka to měla podobně, ale v menší míře. A to mě právě děsí. Chci dítě, ale ne za tu cenu, že mu takhle zkomplikuji život hned od začátku, že bude v sázce jeho život a zdraví... a že třeba nebudu ani schopná ho v sobě nějakým způsobem udržet a donosit ho... takže mi přijde nesmysl, aby moje váha byla jako na horské dráze. Chci dosáhnout nějakého příbytku na váze, ale hlavně se na něm udržet a zároveň všem zde sdělit, proč to tak strašně řeším, když pominu estetickou stránku.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak už to mám potvrzené. Doktoři na to kašlali tak, že se mi zpět vrátila extrémní činnost ŠŽ. Dokud se to nedá do normálu, budu pořád hubnout, v lepším případě nepřibírat. Takže mi dali víc léků a snad to bude dobré. Dr. Mertl mi potvrdil, že to u mě trvá déle, takže léky a nepochopil předchozí léčbu dvěma léky co se prý vzájemně brát nesmí. Aspoň už vím, na čem jsem.

Reaguji na Icy Rose: :

No vidíš, tak se nestresuj , odpočívej a uzdrav se, pak to půjde samo.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Bacilek: To právě moc neumím. Všechno hrozně řeším když mi to přijde důležité ale mohla bych trochu zvolnit

Držím taktéž pěstičky, ať se uzdravíš, písni sem někdy info, jak se ti daří a zda ti léky a strava, na kterou jsi se nyní dala pomáhají

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

50

Reaguji na Icy Rose: Tak to je fajn, že už víš, na čem jsi. Takže teď klídek, příjemné procházky, aby ses dostala do kondice a budeš se cítit určitě lépe. Na váhu moc často nestoupej, začni se posuzovat podle toho, jak se cítíš. Počítej s tím, že ze začátku tě bude zvýšený pohyb unavovat, ale mělo by se to zlepšovat. Držím palce

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na ilka1: Tak to asi hned padnu za vlast, už tak jsem hotová z práce a školy, ale co tě nezabije to tě posílí Reaguji na annett.annett: Děkuji, dám vědět

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak, mám kilo nahoře, Aktuálně něco málo přes 38 kg. Ztratila jsme trošku přebytečné vody a malinko se mi zpomalil metabolismus

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené