arrow
profile_image
veralyn
od 23. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Při úklidu v babičině skříni, jsem našla pár časopisů Žena a móda z 50.let (1956 a 1957). Některé modely v těchto časopisech jsem si doslova zamilovala. Jak se líbí Vám móda 50.let, slyšela jsem že jsou dnes zase in.

c.jpg

a.jpg

b.jpg

arrow
Neprodává v Bazaru

Mně se to líbí moc ale myslím, že se takové šaty do dnešní doby (bohužel) už moc nehodí

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně se líbí a kdybych na ně měla, bez váhání je nosím. Imho se hodí, ale nená to jen o šatech, ale o celkové image a životním stylu. Když je vše sladěné, není problém. Znáte Lazy 50´s?

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

67

Mně se to líbí moc!! Ty šaty jsou nesmírně krásné a podtrhují ženskost! Myslím, že podobný styl se pomalu, ale jistě vrací do módy. Namátkou, co jsem našla na internetu v nabídkách (za velmi rozumný peníz):

retro

retro2

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na LucieVip: Ty první jsou z puntiky.cz, ne? Ale co ty druhe? Mam pocit, že je potřebuju

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já strašně miluju ženskou módu od 30. do 50. let. Zdá se mi tak ženská. A moje módní ikona je Dita von Teese.
Takže pokud by se tahle móda zase vrátila, byla bych nadšená. Anebo koneckonců, proč se řídit tím, co je in, a nebýt trochu "mimo", že jo? Zrovna nedávno mě napadlo, že si nutně musím nechat ušít stejné šaty, jaké měla Monroe ve filmu "Slaměný vdovec" (scéna s větrákem).
Já jsem tak ráda, že tady tohle téma někdo rozvinul.

Mmch, jak se díváte na nošení rukaviček a psaníček v běžném provozu?

V pondělí byl v ONA Dnes rozhovor s Hanou Noble, majitelkou obchodu Lazy Eye, prodávají tam šaty jak z 50. let. Móda je to krásná, nebude asi slušet každému, ale když je k tomu správná osobnost, vypadá to super.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

67

Reaguji na saprenza:

Odkaz, kde jsem je stáhla, zde

Já bych si je také hned objednala, ještě si to musím rozmyslet

Móda do nějakých 80. let možná i 90. let byla více ženská. Tj. střihy oděvů pro ženy byly velmi ženské. To dnes zvládne málokterá švadlena a málokterá firma vyrábějící oděvy (tj. šance téměř nulová) a ženám to dnes nijak nechybí. Mě velmi. Takže mě se ta móda líbí konkrétně ten poslední obrázek nejvíce. Mám ráda ten vrchní střih. Jinak ráda sbírám takové časopisy a knihy o módě, tak kdyby je měl někdo doma a chtěl by se toho zbavit, tak jsem tady )

arrow
profile_image
panmeloni
od 29. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně se líbí moc. Tak člověk v takových šatech hned nemusí začít chodit denně do práce, ale třeba jen na zvláštní příležitosti, kdy má čas, chuť a hodí se to.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě právě mrzí, že dneska se i do práce v kanceláři běžně nosí hlavně džíny a nějaký trikovitý vršek a člověk potom vypadá až divně, když má tendenci nosit šaty.

Miluju módu 50. let! Neskutečně ženské, a nesouhlasím s tím, že o není sexy- naopak, dost nesexy mi přijde móda posledních let. Teda pokud někoho nerajcuje stírání rozdílů v pohlaví (na čemž není nic špatného, z opačné strany- ziggy stardust či brian molko se líbí i mě) či prvoplánová lascivnost.
Ti, že padesátky přicházejí do módy je fajn. Sice teď ty široké sukně nosí víc lidí, ale aspoň jsou šaty k dostání- šihe to spousta švadlen/značek, a nejde už jen o lazy eye, na které prostě neušetřím (šaty se spodničkou vyjdou tak na 7500, což je pro mě moc. Pokud teda s konkurencí nesnížili ceny). :)

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji truksajda: brian molko

Jé, já taky zbožňuju tyhle "zženštilý" typy, resp. muže, co se též rádi různě upravujou
Ale k tématu: Já si ani tak nemyslím, že by se lidi snažili až tak stírat rozdíly mezi pohlavími, spíš mám dojem, že na to spousta lidí kašle, zatímco dřív na svůj vzhled dbali a brali to tak, že tím do jisté míry prezentují, co jsou zač. Nepamatuju si třeba, že bych svoje babičky někdy viděla s neupravenými vlasy, a to ani když byly doma. Nikdy nenosily tepláky a i doma se snažily vypadat svým způsobem šik. Ani moje matka by si tepláky nikdy neoblékla, a i když jde jenom pár kroků do krámu, tak si namaluje pusu a dá si záležet, co má na sobě. Bohužel mám pocit, že dneska se ale takové ženy považují za tupé fifleny, které řeší jenom vzhled, a jsou terčem pomluv různých "pohodářek".

Cituji mau-mau: á si ani tak nemyslím, že by se lidi snažili až tak stírat rozdíly mezi pohlavími, spíš mám dojem, že na to spousta lidí kašle, zatímco dřív na svůj vzhled dbali a brali to tak, že tím do jisté míry prezentují, co jsou zač.

jojo, to souhlasím... ale ono to jde ruku v ruce. Jakmile má bt něco pohodlné/pohodářské, je to pak unisex. Nebo naopak, pokud se holky snaží "vyšňořit", vypadají pak často až vulgárně v neslušivých, upnutých šatech těsně pod zadek. Nebo nedávná "móda" minisukní, tenisek (v zimě kozaček) a k tomu sportovních bund. Je to prostě divné. Jasně, móda 50. let a vůbec různé stylizace vyžadují více řpemýšlení i času nad tím, než to člověk dostane do ruky, ale nemyslím si, že by jinak ženské strávili před zrcadlem o něco méně času. Moje teta je taková ta typická džíny/triko/mikina. A přitom jí vždycky trvá půl hodiny, než z těch dvaceti džín vybere ty pravé.

Cituji mau-mau: Bohužel mám pocit, že dneska se ale takové ženy považují za tupé fifleny, které řeší jenom vzhled, a jsou terčem pomluv různých "pohodářek".

Krásně jsi to vystihla. Do toho ty pohodářky řeší, kde všude mají špek, tak si vezmou bokové kalhoty a diví se, že v tom vypadají tlustě. Potom si tedy vezmou nějakou mikinu, aby to nebylo vidět a pak se divíme, že vypadáme jako kulička.

Cituji mau-mau: tepláky

To je těžké vysvětlovat těm lidem, jak se mají oblékat, když si někdo i do divadla vezme rifle a myslí si, že je to tak OK. Žádná kultura. Když někdo nosí doma tepláky, tak ok, ale když to ta ženská nosí doma několik let pořád, tak se nemůže divit, že jí chlap ujede s nějakou kočkou v sukni.

Jó občas sním díky těm filmům, jak bych chtěla žít v té době, kdy se ženy a muži upravovali a dvořili se a ty kvalitní látky. Nj doba je konzumní. Obcházela jsem obchody, co mají na podzim a zase samý hadr a ještě na to hodí nesmyslnou cenu a holky nakupují jako dračice na druhou stranu, co mají kupovat Někdo si stěžoval, že všichni dříve chodili oblékaní stejně a ono je to dneska také a snad ještě horší..

Kdo je odvaha a něco takového si vezme na sebe i s tou rukavičkou, tak přísahám, že ho na ulici pochválím. Občas to dělám, když vidím, že má někdo styl

Cituji truksajda: sexy

Problém je, že pro každého je dnes sexy jen to, když jsi skoro nahá. Dříve ta žena nemusela být skoro nahá, aby byla sexy. Ty šaty díky těm střihům dělaly z žen ženy.

Já mám ráda i 80.léta. Moje máma co měla za hezký šatník a když mi ukazuje fotky, tak úplně zírám a některé to oblečení mi po ní zůstalo. Třeba to ani nenosila. Celkově to líčení, vlasy, oblečení. To si člověk sáhne na ten materiál a porovná to s tím matrošem z dnešních obchodů.. Babička zažila mládí zase v těch 60.letech a to nosila ty krátké účesy a šaty a kabátky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené