Ahoj holky. Tak včera jsem byla v jedné modelingové agentuře, která mi nabídla zahraniční modeling. Samozřejmě, že bych na sobě musela dost makat a až pak bych někam mohla jet.
Problém je v tom, že já jsem absolutně v rozpacích. Je mi 17 a najednou se mi vyskytlo tolik možností..mám možnost jet pracovat na 4 měsíce do Řecka, studovat ve Skotsku a teď ten modeling. Samozřejmě, že mě to velice láká. Jenomže když jsem to řekla včera rodičům, že bych dělala modelku v zahraničí, tak vyvalili oči a první na co se mě zeptali bylo: "A co škola?" ...co myslíte, dá se to zvládnout? Jsem na střední ve třeťáku a bojím se, aby se to všechno nepohnojilo...nechci udělat chybu, které bych pak litovala, ale zároveň je to velká možnost, poznat svět.
Máte některá se zahraničním modelingem zkušenosti?
Předem díky za odpovědi
Jana

Dokud nemáš maturitu, tak by se podlě mě všechno mělo podřizovat škole. Úplně tě chápu, že tě ty možnosti lákají, ale pokud to není práce na prázdniny, nebo jen občas, myslím, že by jsi raději měla ještě ten rok počkat Já teď chodím to 4. ročníku a minulý rok jsem měla od dubna brigády tak 2x až 3x za týden na odpoledne. A i tak se škola těžko zvládala. Nic jsem nestíhala.
A pokud tě chtějí jako modelku teď, tak za rok si tu možnost najdeš určitě znova

já se právě bojím, že později už takovou možnost mít nebudu...hlavně se musím rozhodnout teď..co nejdřív

Cituji jennynka001: včera jsem byla v jedné modelingové agentuře, která mi nabídla zahraniční modeling. Samozřejmě, že bych na sobě musela dost makat a až pak bych někam mohla jet.

Cituji jennynka001: Jsem na střední ve třeťáku

Myslím, že se to navzájem nepotírá.
Rok se budeš učit a zároveň na sobě makat a když odmaturuješ, budeš připravená vyrazit do světa.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já udělala jednu chybu a to tu, že jsem přerušila studium v únoru před maturitou a lituji toho dodnes... V září jsem sice znovu nastoupila do jiného města, ale ztratila jsem rok...
Jsi hezká holka, příležitost budeš mít jistě i po maturitě...dodělej si raději maturitu...
Bývalá spolužačka- modelka- přerušila školu na začátku třeťáku a dodnes nemá maturitu... Byla dokonce i v České Miss 2010, co z toho, úspěch má, ale ve 40 letech ji modeling určitě živit nebude...a vzdělání taky žádné mít nebude...

Reaguji na jennynka001:
ahoj a jakou školu děláš? Ono asi bude rozdíl mezi nějakým těžkým gymplem a třeba nějakým praktickém oboru s maturitou... asi to bude dle učitelů, určitě to s nimi jde rozumně dohodnout... sice jsme neměli ve třídě modelku ale tanečníka a taky se tam na nás chodil jen usmívat a měl dost výhod, méně zkoušení ... rozhodně více úlet ... takže pokud je to tvůj sen ta proč ne.
Ovšem pokud nevíš a chceš jen zkusit tak je tam risk, to bych zase školu brala vážněji

arrow
profile_image
Daisy1
od 28. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

K nám do školy chodí světoznámá modelka, má individuální plán a dostavuje se jen zkoušení. Letos by s náma měla maturovat a to je jí 21. Není problém si na rok domluvit individuální plán ne?

Cituji Nympha: bude rozdíl mezi nějakým těžkým gymplem a třeba nějakým praktickém oboru s maturitou.

Já bych řekla, že je lehčí dohánět věci z gymplu než z odborných škol (samozřejmě né všech). Já například dělám obor management v dobravě se zaměřením na leteckou dopravu a stačilo mi, když jsem teď byla týden nemocná. Ono je rozdíl dohánět odborné předměty (např. účetnictví) než ty základní. Všechno co se učí na gymplu se přece dá naučit i doma z knížek.

Právě že předměty účetnictví a ekonomika se mě velice blízce týkají. Budu z toho za rok maturovat, tak se bojím, abych to dohnala. Studuji na hotelovce a taky stačí, když jsem týden pryč a mám toho po krk

arrow
profile_image
sunnymoon
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

my měli na gymplu spolužačku, která de facto od prváku měla individuální studijní plán, nedělala modelku, ale hrála závodně ping pong...do školy chodila jen občas a spíš jen na přezkoušení, takže sme ji za ten rok moc neviděli

Cituji jennynka001: taky stačí, když jsem týden pryč a mám toho po krk

Tak to musíš sama vědět zda by jsi zvládla individuální plán a dohánět to na přezkoušení atd...
Pokud opravdu chceš být modelka a nic jiného tak by jsi měla za svým snem jít. SŠ se dá najít jiná... ano škola je přední ale sny jsou sny
Pokud však je to naopak, tak dodělej školu (je to jen jeden rok) a pak se do toho vrhni

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jennynka001:
Ahoj, záleží na mnoha faktorech - určitě bych ještě obešla pár agentur, ono je vždy lepší, když to člověku potvrdí z více zdrojů - samozřejmě mám na mysli pouze pražské a ty top agentury (ne typ - zaplať 20.000 a uděláme ti book a potom odcestuješ), navíc ti mohou v jiné agentuře nabídnout lepší podmínky, zajímavější práci. Potom hodně záleží na rodičích - v rámci přípravy bych osobně volila individuální plán a potom během pobytu bych školu přerušila, práce v modelingu je extrémně náročná - časově, psychicky, navíc musíš hodně makat na jazycích, budovat kontakty - a byla by škoda, kdybys kvůli tomu potom měla špatné výsledky ve škole, stresovala se před každým zkoušením.
Každopádně bych tuto příležitost využila .

Cituji Klariska1241: Byla dokonce i v České Miss 2010

Česká miss a podobné soutěže nemají s modeligem nic společného.

Cituji CarollinCalico: myslím, že by jsi raději měla ještě ten rok počkat

Já si to rozhodně nemyslím, je možné, že za rok už po tobě neštěkne ani pes! Bohužel to tak v této branži chodí... Krásných, zajímavých, charismatických holek je moc... Nikdo nebude čekat na to, až se uráčíš zkusit si to (výjimky samozřejmě existují).

Cituji MissDior: Nikdo nebude čekat na to, až se uráčíš zkusit si to

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MissDior: Česká miss a podobné soutěže nemají s modeligem nic společného.

To jako ne, ale modeling dělá už od svých cca 13 let, nakonec byla i v miss a v modelingu jen stoupá vzhůru...

arrow
Neprodává v Bazaru

Dělala jsem modeling, cestovala jsem a zároveň dělala gympl. Dali mi individuální plán a vždy když jsem se po třech měsících vrátila tak jsem dopsala všechny písemky. Šlo to, musíš máknout, ale všechno jde když se chce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené