arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím, zaujala mě informace od kolegy, že pokud zjistíte do půl roku na zakoupeném bytě vadu, o které vám prodejce neřekl, máte nárok na vrácení části kupní ceny. Pokud je tu někdo znalý, mohl by mi prosím poradit, zda je to pravda a jestli se to týká konkrétně těchto věcí: 1. v koupelně a záchodě jsou umístěná odvětrávání,leckdy se stává, že jím jde zápach z některého z ostatních bytů, který má zřejmě to samé a větrá. 2. v bytě, ač je zděný a poměrně nový, jsou hrozně slyšet zvuky, například tekoucí voda, hlasy, no zkrátka skoro vše na co si vzpomenete s tím, že v koupelně a na záchodě je to asi udělané úplně blbě a tam tedy když někdo mluví hlasitěji, rozumíte slovům. Dá se s tím něco dělat? Jsem z toho docela nešťastná, obzvlášť teď, když si navíc sousedka pořídila mimino, který skoro celý den urputně a hrozně naříkavě brečí. Nebo aspoň si to myslím, protože to slýchám skoro pořád, když jsem doma, kolikrát kvůli tomu jdu cvičit dřív, abych to nemusela poslouchat, je to jako kdybych ho měla vedle v pokoji.. Někdy mě ty zvuky budí dřív než bych vstávala do práce a já jsem nevyspalá (mám to štěstí, že prac.doba mi začíná o zhruba dvě hoďky déle než většině, ale na druhou stranu zas smůla, jelikož mě pak ty lidi budí). A takto jsou slyšet skoro všechny ty zvuky.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

14

Reaguji na Merrisska: V bytě je celkem běžné, že slyšíš sousedy. Tohle snad jako "vada" uplatnit nejde. Já si pod pojmem "vada" představuji například vlhkou, rozpadající se zeď ukrytou pod vrstvou tapety a pod.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Merrisska: Pokud je tu někdo znalý, mohl by mi prosím poradit, zda je to pravda a jestli se to týká konkrétně těchto věcí:
1. v koupelně a záchodě jsou umístěná odvětrávání,leckdy se stává, že jím jde zápach z některého z ostatních bytů, který má zřejmě to samé a větrá.
2. v bytě, ač je zděný a poměrně nový, jsou hrozně slyšet zvuky,
například tekoucí voda, hlasy, no zkrátka skoro vše na co si vzpomenete s tím, že v koupelně a na záchodě je to asi udělané úplně blbě a tam tedy když někdo mluví hlasitěji, rozumíte slovům. Dá se s tím něco dělat?

To nie sú vady na byte.
Pokiaľ to nebolo inzerované ako odhlučnená kobka, tak toto je normálny "provoz" baráku a je to, naozaj, normálne.
Sú baráky, kde pri stavbe proste odfláknu izoláciu a počuješ tak aj normálny hovor z druhej strany (tiež tak, bohužiaľ, bývam).
Príp. spálňa (ložnice) susedí z druhej strany s cudzím bytom ich kúpeľňou, a oni sa kúpu v zásade od 23:00 a min. hodinu tečie voda...
Takže som si zohnala pekné špunty do uší...

Opakujem - je to nepríjemné, ale nie je to vada bytu.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tvé potíže jsou bohužel způsobené běžným provozem bytů v domě kde bydlíš. Ač je to leckdy krajně nepříjemné, nic s tím nemaděláš, a peníze ti rozhodně nikdo nevrátí. Nakonec ti nezbude nic jiného než se přizpůsobit a zvyknout si, a nebo začít šetřit na dům - tam budeš mít klid.

arrow
profile_image
Sona80
od 5. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s holkama... Toto opravdu nejsou závady, kvůli kterým můžeš požadovat vrácení části kupní ceny. Navíc, ve většině případů, závady jako takové (špatná izolace, prostě stavební vady) se řeší opravami - v rámci záruky na byt. Rozhodně to není tak, že sousedům pláče dítě a Ty budeš požadovat vrácení 5 % z kupní ceny bytu.

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle toho, co popisuješ, se může jednat o běžný hluk, jak tu už někteří psali, ale i o skutečnou vadu. To takhle nikdo z napsaného dotazu neodhadne. Jediný způsob je zaplatit si odborný posudek a podle jeho výsledku případně reklamovat. Obvykle se to pak řeší opravami, ale je možné, že se s prodejcem dohodnete jinak. Já bych ti radila nejprve promluvit se sousedy, jestli mají ve svých bytech odbdobný pocit, na posudek se pak můžete složit a následně reklamovat společně, budete tak mít větší šanci na úspěch.

Pokud to má zdi jako papír, tak prostě slyšíš všechno

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nenapíšu asi nic extra nového, ale tohle jsou normální běžné věci, které se v bytě dějí…to že má byt tenké zdi a sousedka malé plačící mimino reklamovat nejde…

vada toho bytu by byla třeba vlhká zeď nebo kdyby tam byl koberec a vy jste po nastěhování zjistili, že pod kobercem je díra nebo kdyby tam byly v šíleně špatném stavu třeba elektro rozvody atp….i tak se ale s tebou majitel bude hádat, že sis to měla zkontrolovat atp.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si právě myslela to samé, ale kolega tvrdil, že to vada je. Proto jsem si říkala, že se tady zeptám. Ale prý se vady reklamují do půl roku? Já třeba mám za to, že byt musí splňovat určité přísné hlukové limity a když ty tady nejsou dodrženy, tak to prostě vada opravdu, jak říká kolega, být může. Minimálně to někdy ztrpčuje život. A nechápu, je to celkem nová stavba, v bytě nikdo předtím nebydlel, ale on ten, co to stavěl to prý odflákl, údajně je tím známý. A na hlučnost jsem se ptala, řekli mi klasická 55 decibelů, to je přece trochu hlučnější hovor, ale ne tekoucí voda? Jasně, s miminem chápu, že nic neudělám, jen jsem chtěla, abyste pochopili tu situaci.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Candy86: odborný posudek

Když si ho zaplatím a vyjde, že je to vada, tak co potom? Právníci atd.? Já právě přemýšlím jestli to vůbec řešit nebo to nechat být. Ale čím dál víc mi připadá, že na ten "komfort" jsme zaplatili přemrštěnou sumu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji whitelily: dům

Původně jsme měli vybraný dům, ale nakonec koupili byt. Někdy toho trochu lituji, ale zas co znám lidi, co šli z bytu do domu, tak si zas nemůžou zvyknout na ten klid a na to, že je nikdo neruší Tak si pak vyberte

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lulamae: oni sa kúpu v zásade od 23:00 a min. hodinu tečie voda...

No tak to je taky krása. V předchozím bytě zas dobu nad náma bydlely studentky a ty kromě koupele nad náma pravidelně v jednu vě dvě v noci, když přišly z diskotéky přesouvaly nábytek nebo co to bylo Ale nějak jsem to neřešila, i když mě to samozřejmě pro/budilo. Bohužel mám lehký spaní a když nedám svých osm hodin spánku, tak jsem pak celý den v práci utahaná Teď na sousedy řvát samozřejmě taky nepůjdu, pokud mě z toho teda za chvíli nemr. ne Ale jen mě zajímá jestli někdo tady takovou situaci řešil nebo jak by ji řešil a zda by to šlo případně snížením kupní ceny, jak radil ten kolega.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Merrisska: A nechápu, je to celkem nová stavba, v bytě nikdo předtím nebydlel, ale on ten, co to stavěl to prý odflákl, údajně je tím známý. A na hlučnost jsem se ptala, řekli mi klasická 55 decibelů, to je přece trochu hlučnější hovor, ale ne tekoucí voda?

Jak vedou trubky ve zdi, tak tu vodu je prostě slyšet.
A odfláknutou izolaci (je tam, ale zcela určitě ne dle stavebních plánů - bylo to nahrazeno nějakým šuntem) máme taky. Stěžovat se můžeme na lampárně.

Cituji Merrisska: Když si ho zaplatím a vyjde, že je to vada, tak co potom? Právníci atd.?

Soud, žaloba, několik let dokazování, posudků, povolávaní dalších soudních znalců... další dokazování..

Cituji Merrisska: Bohužel mám lehký spaní a když nedám svých osm hodin spánku, tak jsem pak celý den v práci utahaná

Taky mám blbý spánek - jak se vzbudím, tak už neusnu - proto mám ty špunty.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Sousedi nad náma pravidelně perou ve čtyři ráno (podotýkám, že mají koupelnu přímo nad mojí ložnicí). Stejně tak slyším, když se někdo koupe nebo spláchne a docela často slýchám i sousedy při sexu... a nenadělám s tím nic.

Cituji Merrisska: A na hlučnost jsem se ptala, řekli mi klasická 55 decibelů, to je přece trochu hlučnější hovor, ale ne tekoucí voda?

ehm... ve vnitřním prostředí v denní době by ti neměla hladina akustického tlaku zvuku překročit 40 dB....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené