Hezký den Vždy jsem měla hezké zuby, ale bohužel se mi dost kazí A to hlavně přední horní :/ Bohužel mám obě horní 1 i 2 vrtané a navíc dva z nich jsou již mrtvé. Nevím, čím to je, že se mi pod zaplombovaným zubem znovu udělal kaz :/ Nevím, jestli je chyba ve mě, nebo zubařce, každopádně zub už začíná měnit barvu a já bych chtěla vědět, co se s tím dá dělat?
Četla jsem o fazetách, ale prý se na mrtvý zub nedávají? A co korunky? Jak moc je poznat, že to není můj zub?
Už se prakticky ani nesměju, protože plombování i zašednutí u všech čtyřech zubů jde vidět, plomby mají jiný odstín než mé zuby a je to prostě hrůza. Nejradši bych si udělala všechny 4 nové, ale na to penízky nejsou.
Tak by mě zajímalo, jak se cenově pohybuje korunka? Na jeden druh prý přispívá pojišťovna, ale četla jsem ,že moc nevydrží. Tak nemá někdo zkušenost? :/ Hledala jsem toho dost, ale nejsem z toho moc moudrá...

arrow
profile_image
.hanny
od 11. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já teda korunku nemám, ale vím, že cena jedné se pohybuje okolo 3 tisíc..

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji elissa: zub už začíná měnit barvu a já bych chtěla vědět, co se s tím dá dělat?

Mrtvý zub se dá vnitřně vybělit.

Cituji elissa: A co korunky? Jak moc je poznat, že to není můj zub?

U dobře udělané keramické korunky prakticky nelze rozeznat, že nejde o přirozený zub.

Cituji elissa: Tak by mě zajímalo, jak se cenově pohybuje korunka?

Ceny jsou v každé ordinaci různé.

Cituji elissa: Hledala jsem toho dost, ale nejsem z toho moc moudrá.

Tady ti taky moc nikdo neporadí. Nejlepší je zajít za svým ošetřujícím zubním lékařem a poradit se s ním ohledně dalšího postupu.

arrow
profile_image
fashion86
od 8. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ceny korunek se liší..záleží jak v které ordinaci. Co já vím, tak keramická korunka okolo 3000 tisíc. Pojišťovna podle mne nepřispívá nic a když, tak určitě na nějakou obyč. korunku a ta bude mít do přirozenosti daleko. Fasety se prý dávají i na mrtvé zuby, ale to jsem jen slyšela. Ale je asi logický, že když je ten zub mrtvej, tak se na něj spíš doporučují korunky.... Chce se to ptát a ptát..je škoda se nesmát někdo určitě něco vymyslí a nebude to stát majlant.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

asi budeš muset zainvestovat, nejlepší by byly keramické korunky na zuby, které máš mrtvé, a asi fazety tam, co je máš ošklivé, ale ještě živé
informuj se, jak je na tom cenově tvůj zubař/zubařka

keramické korunky vypadají opravdu pěkně, záleží odkud jsi, v Praze se v soukromých ordinacích keramika pohybuje kolem osmi tisíc, ale laboranti si zase vyhrajou

arrow
profile_image
mineee
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já měla po pádu 2 přední zuby mrtvé. Jelikož mi je chtěl zubař ponechat mé zuby, tak mi je bělil nějakým prostředkem , prý dokonce "až z Ámeriky", ale nepomohlo. Tak bělil znova a zase nepomohlo. Vždy po cca 3 měsících mi zuby zase zmodraly. Takže mě nakonec korunky neminuly. Jelikož jsem už měla zuby duté, tak mi je zbrousil, nasadil titanové čepy a na to poté korunky. Prvotní pohled do zrcadla byl nezvyk, zuby mi připadaly jiné než moje, ale znamým jiné nepřišly. Teda krom toho, že už nebyly modré Cena jednoho zubu asi 4 tisíce včetně práce i materiálu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji elissa: Četla jsem o fazetách, ale prý se na mrtvý zub nedávají?

Já mám fazetu normálně na mrtvém zubu a stála cca 750,-, ale to je samozřejmě zubař od zubaře. Akorát musíš počítat s tím, že životnost je cca dva roky, někomu se ovšem může kousek odštípnout i dřív, někomu později..ovšem u korunky je to myslím to samé, aspoň tak mi to říkala moje zubařka. A taky, že je zastáncem toho nedávat korunky dokud to jde.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na elissa: ahoj měla jsem stejný problém jako ty, kromě mrtvých zubů, ale o to víc plombovaných, některé byli předělávané již několikrát jak píšeš z důvodu toho že plomba (bílá-kompozitní) časem mění barvu a pak to vypadalo hrozně, zuby vypadali "flekatě" a já jsem se vůbec bála usmívat, zubařku jsem měla ze staré školy, fazety nedělala a korunky pouze metalokeramické (s kovem-nejsou tak přirozené jako celokeramické).

Prouzdala jsem na netu, četla příspěvky, hledala a dívala se po nějaké klinice-zubaři, který dělá pěkné a za rozumnou cenu, až jednou sem náhodně narazila na stránky laboratoře v Brně ( od mého bydliště cca.30km/40min vlakem) www.jslab.cz , zaujala mě jejich práce -hlavně celokeramických korunek, no iny nejsou uplně celé z keramiky ale mají zákla z tzv.zirkonu, který je bílý, propouští světlo, na něj se napaluje keramika a zoubek vypadá opravdu přirozeně zalábila se mi jejich práce a rozhodla se je nezávazně kontaktovat -myslím že jsem přiložila i fotku.Odepsali mi že mě velice doporučují jednoho zubaře, byla jsem už rozhodnutá pro korunky/fazety.

Domluvila sem si schůzku s panem zubařem - Kahánkem za kterou jsem nic nezaplatila a nezávazně se šla jen ze zvědavosti podívat a aby mi řekl svůj názor.Doporučil mi jedině korunky, jelikož fasety na plombované zuby se nedoporučují-mají také menší životnost než korunky.Odcházela jsem s příjemným pocitem, pan Mudr.Kahánek je velmi milý,sympatický, mladý a všechno pečlivě vysvětlil,odpověděl mi na všechny otázky.Pár měsíců po nezávazné schůzce jsem odcházela s keramickýma korunkama.D

Dnes je to přes rok a jsem ráda že jsem do toho šla, opravdu jsem nad tím přemýšlela a váhala rok jestli korunky-fazety nebo zase všechny plomby co zajdou předělávat.Myslím že bych dopadla tak, že by mi z mých zubů už nic nezbylo a měla bych jen plomby, nebo bych dopadla tak jak mi řekl pan Kanánek- ted nyní už můj nový zubař, že by se mohlo stát to že při větší plombě by se mi zub rozlomil.Jsem ráda že mám korunky, můžu se beze studu smát, v ničem mě neomezují, jím naprosto vše jak jsem jedla, koušu do jablka, jím mrkev, zžila jsem se s němi tak jako s mojími vlastními zuby

Kdyby jsi chtěla vědět víc mrkni do tématu co jsem založila https://www.omlazeni.cz/mudr-kahanek-petr-7-399367- 0.html je tam i uzavřené téma kam jsem dávala mnoho fotek při zákroku.Myslím že nad zuby se nevyplatí šetřit a pokud má někdo takový problém jako jsem měla já, měl by ho co nejdříve řešit, dle mě to byla nejlepší investice co jsem mohla udělat a vůbec toho nelituji

Moc vám děkuju za odpovědi Rozhodla jsem se pro korunky, zejména místo těch 2 mrtvých zubů. Ty druhé dva přední nejsou taky nic moc, ale zatim žijou, tak uvidíme časem.
Můj problém je zubař. Výsledek Reaguji na Market1: je opravdu super! Já jsem bohužel ze Severních Čech, takže doost z ruky A svojí Liberecké zubařce příliš nevěřím, takže mě teď čeká shánění zubaře a moc nevím, jak poznat, který je kvalitní a udělá mi opravdu dobré korunky podle barvy a tvaru mých zubů.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na elissa: já si našla nejdříve laboratoř, viděla fotky jejich práce a moc se mi líbily,doporučili mi skvělého zubaře pana Kahánka se kterým spolupracují a jsem za to ráda a je opravdu výbornej, několik holek tu z omlazení u něj byli na korunkách a dokonce říkal že bylo u něj i pár lidí z Prahy, je levný na to jak je dobrý.Nejlepší je když se budeš ptát a budeš mít zkušenosti ostatních lidí na toho zubaře a pozor není to jen o zubaři, ten ti zuby obrousí, korunky pak nasadí, musí je nasadit opravdu přesně takže přesné otisky, je to velice důležité a druhá moc důležitá věc je laboratoř a to poznáš tak že máš tu možnost jít do té laboratoře, vidět jejich práci a na všem se u nich domluvit, pak ti samozřejmě musí korunky dobře vyrobit.

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Market1: Musím reagovat na Market1,mám od konce května nové zoubky,také z laboratoře http://www.jslab.cz/ a jsem naprosto nadšená,dlouho jsem jako ty hledala kde si nechat udělat nové keramické korunky a laboratoř Jiřího Sedláčka v Brně z toho vyšla jako vítěz,tuto laboratoř jsem po dlouhé úvaze shledala jako nejlepší a ty ceny za tak precizně odvedenou práci mají bezkonkurenční.Je až neuvěřitelné,jak krásně udělané nové zoubky dokáží změnit celkový vzhled a podstatně zvednout člověku sebevědomí.Laboratoř má taky na stránkách odkazy na několik zubařů se kterými spolupracují,vybrala jsem si doktora Kahánka a výsledek je prostě super.Zase se můžu smát,nemusím se už stydět za své zuby a cítím se teď tak sebejistě a to je vážně k nezaplacení.Dá se říct,že nové zoubky - potažmo práce laboratoře http://www.jslab.cz/ mi opravdu změnila život a já jsem moc vděčná,že jsem na jejich stránky narazila.Jejich profesionalita a snaha udělat korunky podle vašich představ,barvu,tvar s takovou ochotou jsem se ještě nesetkala a to jsem už pár zubařů u nichž jsem si nechala dělat novou zubní korunku za život vystřídala.Takže pro toho kdo je z Brna nebo z okolí není nic jednoduššího,když chce mít zase krásný úsměv navštívit laboratoř JSlab,ale platí to i pro ty vzdálenější od Brna,protože ujet pár kilometrů navíc a odměnou mít nádherný nový úsměv,který věřím vydrží dalších 20let,je opravdu k nezaplacení.Mám dvě fotky vloženy v galerii a jinak kdo by se chtěl podívat může také zde:
http://www.jslab.cz/fotogalerie/celokeramika2/ celokeramicke-korunky

Ještě tedy k tématu, váhám kde si nechat zuby upravit a nevím, jestli věřit své zubařce. Objevila jsem totiž nové kazy - jeden na zubu, o kterém jsem zubařce říkala loni že mě bolí, ale ona kaz neviděla (já tedy také ne, ale prostě při skusu to bolelo) a teď tam už mám černou tečku :/ a další dva mám na předních zubech - na těch, co mi už jednou plombovala, prakticky se mi ty kazy udělali na přechodu mezi plombou a zubem. A i zuby, co mám mrtvé, jsou mrtvé po tom, co byly vrtané. Byl odstraněn kaz, dostala jsem plombu a za cca. rok zub začal pekelně bolet a odumřel. Prostě se zřejmě pod plombou udělal kaz...
Tak se ptám - jsou již opravované zuby prostě na kazy náchylnější, nebo je možný, že zubařka udělala chybu? Od té doby, co se mi tyhle 4 přední zuby začli kazit (tedy od prvního plombování) si zuby čistím opravdu pečlivě a opravdu se mi žádné nové nekazí, mám problémy prakticky jen s těmi, co mi zkazili už před těmi cca 4 lety (tedy horní jedničky a dvojky) a jedna horní 4.
Tak já teď nevím, jestli změnit zubaře, nebo jsem prostě jen pitomá a neumím si vyčistit zuby :/ (ale snažím se používat i zubní nitě atd.. je fakt, že zvýšenou kazivost má i táta, ale bojuju s tím jak se dá). Hlavně teda nevím, jak najít a poznat dobrého zubaře a stejně nikdy neberou nové pacienty... :/

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na elissa: tak k tomu co jsi psala-já jsem psala viz o příspěvky výše.Já vybírala korunky nebo fasety kvůli právě mému stavu předních zubů, věděla jsem že už svojí (už nyní bývalé) zubařce se na takovýto zákrok nesvěřím, ona je ještě ze "staré školy" a nedělala ani keramické korunky, jen metalokeramické a ty já nechtěla.když jsem šla na zákrok k Mudr.Kahánkovi do Brna tak mi doporučil korunky kvůli mojí kazivosti zubů na předních, měla jsem co zub to plombu a na větší plomby se už fasety nedoporučovali.

No abych řekla to co jsem chtěla já měla kazy na obou jedničkách, dvojkách jedné trojce a ted nevím jestli jedné čtyřce nebo obou, po nějaké době vždy bílá plomba "zašla" změnila barvu a vypadalo to opravdu hnusně, jako bych měla flekaté zuby, tak jsem chtěla plomby nechat vyměnit, když mi zubařka bělila zuby opět se museli vyměnit za bělejší, jenže oni stejně pak zase změnili barvu-upozorňuji že jsem měla fotokompozitní.Po několik předěláních kdy mi je vyměňovala a vždy mi obrousila asi i kousek mého zubu to dopadlo tak že jsem měla plomby na některých skoro přes půl zubu, no hnus, už mi nic nezbývalo než to začít řešit.Když mi zubař brousil zuby na korunky, měla jsem skoro ve všech zubech kde byli výplně kazy! takže tím chci říct že moje bývalá zubařka je opravdu neschopná, ty máš stejný problém, a doporučuji ti změnit zubaře.U dobrého zubaře který svou práci odvede pečlivě by se tohle stávat nemělo a když ani tak vyjímečně a ne abych měla pod skoro všemi plombami a že jich bylo ( asi 6) kazy! Zubař co mi brousil zuby na korunky musel odbrousit všechny ty kazy aby se mi nekazily zuby ještě pod korunkami a tím pádem z mých zubů zbyli jen malé "jehličky" takže mi doporučil korunky spojit k sobě pro větší stabilitu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji elissa: Tak se ptám - jsou již opravované zuby prostě na kazy náchylnější, nebo je možný, že zubařka udělala chybu?

myslím že zuby které jsou již opravované jsou na kazy náchylnější ale když ti zubař opravdu kaz a všechen! dobře odbrousí a vše udělá tak jak má aby hlavně nikde nebyla sebemenší spára mezi výplní a zubem pak by se zubem neměl být problém, to se nedá říct bohužel o mojí bývalé zubařce, ta měla bílou kompozitní výplň hotovou za asi 10minut! jeji dcera která mi také dělala pár oprav mi jednu kompozitní výplň dělala 30minut! a šlo vidět že je opravdu pečlivá

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji elissa: Hlavně teda nevím, jak najít a poznat dobrého zubaře a stejně nikdy neberou nové pacienty... :/

ještě k této otázce, myslím že pokud se rozhodneš pro fazety nebo korunky tak najdeš spoustu zubařů kteří ti takový zákrok udělají aniž by ses k nim registrovala, já to s panem Mudr. Kahánkem také tak měla i spoustu lidí co u něj byli.takže sehnat zubaře jen na takový jednorázový zákrok myslím nebude až tak velký problém,musíš se ptát..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené