arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím
Chci poprosit o radu. Od dětství vidím trochu hůř na dálku, posledních několik měsíců i na blízko. Jako dítě jsem měla půl dioprtie na dálku, myslím že se mi to nezhoršilo, jen jsem to dlouho neřešila, až teď s tím mám větší problémy. Ač to není nijak extra špatný zrak, dělá mi to problém ve škole, nevidím úplně dobře na promítané prezentace či tabuli, oznamovací tabule na nádraží atd., možná větším problémem momentálně je provádět kosmetické ošetření na zákaznicích, kdy musím být nad paní až nevhodně blízko, když například čistím pleť - už mi to bylo vícekrát vytýkáno, i při čtení si knihu držím blízko obličeje.
Za týden jdu na oční, ale mám obecně s doktory velmi špatné zkušenosti a tak se raději vždy radím s někým, kdo podobné problémy řešil sám. Jediný, kdo má multifokální brýle, je tchán, se kterým se ovšem momentálně poradit nemůžu, prý je používá jen na dálku, na blízko si nezvykl ani po letech a nevyhovuje mu to.
Nikdy jsem se o to moc nezajímala, ale teď jsem si něco málo zjišťovala. Jako student nemám zrovna peníze na vyhazování oknem, proto mě zajímá, jestli se tu najde někdo, kdo má málo dioptrií a nosí takové brýle, jestli se to třeba při půlkách nebo prostě pod jednu dioptrii vyplatí nebo ne, jestli se vůbec vyrábějí takto slabé multi/bio/...fokální brýle? Člověk si na to prý třeba ani nezvykne, je to velká investice, což už asi se dvěma brýlemi vyjde asi nastejno, jen se toho bojím. A také jestli by pak nebyl problém třeba při již zmíněné kosmetice, tedy při sklonu, protože si nejsem jistá, jak dolů bych při tom mohla nebo nemohla koukat, abych na to přes taková skla viděla :/ Případně máte typ na nějakou dobrou optiku v Brně, kde se vyznají, dělají kvalitní brýle a dobře poradí? Prý např. Focus dělá předražené zmetky.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bifokální* byla jsem upozorněna, že to mám napsané špatně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené