arrow
profile_image
Kamilllla
od 2. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,potřebuju radu,jsem hlášena na ÚP a ted o víkendu jsem dělala brigádu jako hosteska ochutnávek.Jednalo se o 2 krát 8 hodinovek.Také mě možná čeká ještě jedna brigáda.Musím brigádu jako přivýdělek hlásit?Nebo nemusím?Mamka by totiž pravděpodobně musela potom i moji brigádu nahlásit na sociálce a tím by přišla možná o peníze.Nebo že bych si to nechala jen pro sebe?Doklady o té brigádě mi má pán poslat oaž koncem měsíce.Děkuji za radu.

Pokud jsi hlášená na ÚP a bereš podporu v nezaměstnanosti, tak je to de facto "trestné", protože si přivydělávat nesmíš. Pokud ale podporu nepobíráš, tak v tom není žádný problém, ale myslím, že si stejně můžeš přivydělat jenom do určité částky (teď nevím přesně kolik, ale myslím, že do 4000 Kč).

arrow
profile_image
Radula99
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

přesně tak do 4000 hrubého

Tak určitě nečekáš, že Tě tu někdo bude veřejně navádět k nelegální činnosti, takže hlásit na ÚP to musíš (co nejdříve, mně referentka pořád opakovala, že brigádu musím hlásit nejpozději první den brigády alespoň mailem) a pak si nechat od zaměstnavatele potvrdit měsíční příjem, to jí ale vždy stačilo až po výplatním termínu, takže až v druhé půlce následujícího měsíce.
http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/navod#k22

Tohle sis měla zjišťovat předem! Pokud jsi na ÚP, tak musíš hlásit jakýkoliv příjem a můžeš si přivydělat do 4000,- měsíčně. Nahlásit brigádu musíš nejpozději z den započetí, tudíž tys to měla nahlásit v pátek před brigádou, aspoň telefonicky a to paní, co tě má na starosti. Potom následující měsíc dodáváš potvrzení, že sis vydělala tolik a tolik, což nesmí přesáhnout ty 4tis. A je docela možné, že ti příspěvek vezmou, když máš brigádu, tak na příspěvek nemáš nárok. A nechat si to pro sebe? To nemyslíš vážně snad.. až by se na to přišlo, tak nejenže bys musela vše vrátit, tak bys nejspíš dostala i pokutu a evidovali by tě do budoucna jako "podvodníka".

Zavolej paní na ÚP hned, ať nemáš zbytečně problémy.

Holky, vždyť se jednalo o 16 hodin.
Já bych z toho žádný horor nedělala.

Reaguji na Kamilllla:
Ještě jsem zapomněla napsat, že nahlásit to musíš jedině, když máš Dohodu o provedení práce.
Pokud jsi dostala peníze jen na ruku, tak to nech být.

A ještě do třetice.
Pokud bereš podporu v nezaměstnanosti, tak se na tebe možná vydělaná částka do 4 ticíc měsíčně nevztahuje.
Od 1.1 2011 si člověk na podpoře nesmí vydělávat, jinak mu je podporo odebrána.
Kamilo, takže si to naopak dobře rozmysli, než to nahlásíš.

Cituji True: Pokud bereš podporu v nezaměstnanosti, tak se na tebe možná vydělaná částka do 4 ticíc měsíčně nevztahuje.
Od 1.1 2011 si člověk na podpoře nesmí vydělávat, jinak mu je podporo odebrána.

Ono i s podporou si člověk brigádu najít může, ale právě to musí nahlásit první den brigády a podpora se mu po dobu trvání brigády pozastaví. Ale myslím, že Kamilla podporu nemá, protože je absolventka.

Cituji True: Já bych z toho žádný horor nedělala.

My z toho taky horor neděláme, jenom jí píšeme, jak by to správně měla udělat. Všichni víme, že někteří to dělají jinak, s tím nemám zkušenost, takže bohužel neporadím, jak brigádu správně utajit. Máš nějakou smlouvu k té brigádě, Kami?

arrow
profile_image
Kamilllla
od 2. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na okynko: takže podporu opravdu žádnou nepobírám,jsem absolventka,takže na nic nemám nárok.Smlouvu k brigádě zatím nemám,s šéfem jsme se domluvili pouze pomocí emailu a telefonicky a sdělil mi,že smlouvu mi pošle až koncem měsíce.žádný doklad tedy dopředu ani nemám,a výplatu až v říjnu,Opravdu se jednalo pouze o dva dny takže celkem patnáct hodin plus přestávka.nad 4000 to určitě nebude ani omylem Zřejmě půjde o smlouvu o provedení práce,ale nemám vážně zatím tušení,říkala jsem si že až mi to pošle,tak to kdyžtak na pracák donesu.Jde mi právě nejvíc o tu sociálku která se tím asi pravděpodobně ovlivní...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hlásit se to musí bohužel.Já jsem dělala inventuru v Takku jednalo se pouze zhruba o 4 hodiny a na pracáku po mě chtěli i potvrzení o tom kolik jsem si tam vydělala..Musí se to nahlásit hned ten den jak už tady někdo psal..

Reaguji na Kamilllla:

Teď tak trošku mimo téma, ale tys pracovala bez smlouvy? Já bych v dnešní době bez smlouvy teda nikam nešla... bála bych se, že ty peníze už neuvidim...

arrow
profile_image
pampalatrala
od 6. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji petraparis: ale myslím, že si stejně můžeš přivydělat jenom do určité částky (teď nevím přesně kolik, ale myslím, že do 4000 Kč).

to už nyní není, teď, pokud někdo pobírá podporu, nesmí si přivydělat nic..

Cituji pampalatrala: Cituji petraparis: ale myslím, že si stejně můžeš přivydělat jenom do určité částky (teď nevím přesně kolik, ale myslím, že do 4000 Kč).
to už nyní není, teď, pokud někdo pobírá podporu, nesmí si přivydělat nic..

To jsem taky psala, přečti si to pořádně. Napsala jsem, že si můžeš přivydělat do 4000 Kč pouze v případě, že nepobíráš podporu.

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Každá brigáda se hlásit musí. A musí to být nejpozději v den nástupu. Vyřiď si to na pracáku conejdřív (i když je dost pravděpodobné, že Tě z pracáku kvůli opožděnému nahlášení vyřadí)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené