Ahoj, mám dotaz, zda musí zaměstnavatel proplatit práci o víkendu, zda to nemůže zahrnout do prací přesčas do 150 h ročně, které neproplácí. Jedná se o dvě soboty vždy po 4 hodinách, u zaměstnavatele jsou oba dny zapsány a podepsány mnou. Jinak u tohoto zaměstnavatele už nedělám, takže s kým to řešit? Popřípadě kde podat stížnost. Díky za pomoc

Ano, pokud u za-tele pracuješ na HPP, tak ti musí připlácet za odpracované SO/NE popř. proplácet odpracované svátky, noční hodiny atd.

Cituji Veru.Praha: musí zaměstnavatel proplatit práci o víkendu, zda to nemůže zahrnout do prací přesčas do 150 h ročně, které neproplácí.

Jakápak neproplacená práce přesčas do 150h?! Předně, zadarmo se nepracuje! Za odpracovanou práci přesčas ti jako běžnému za-ci náleží mzda + příplatek za práci přesčas nebo náhradní volno nebo musíš mít např. jako vedoucí pracovník sjednaný paušální příplatek za práci přesčas přímo v prac. smlouvě nebo ve mzdovém výměru.

Podnět na prošetření bývalého za-tele můžeš podat na Inspektorát práce.

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na xiuxina: Já myslím, že nemáš zas tak pravdu. Reaguji na Veru.Praha: může mít ve smlouvě, že práce přes čas se jí do určitého počtu hodin neproplácí (maximum je těch 150) . Pokud by ji tedy jinak vyšly hodiny, které v tom měsíci měla odpracovat, tak za ty víkendy nic nedostane.

arrow
profile_image
Malajka
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji xiuxina: Předně, zadarmo se nepracuje! Za odpracovanou práci přesčas ti jako běžnému za-ci náleží mzda + příplatek za práci přesčas nebo náhradní volno nebo musíš mít např. jako vedoucí pracovník sjednaný paušální příplatek za práci přesčas přímo v prac. smlouvě nebo ve mzdovém výměru.

Co píšeš je nesmysl. Jak píše HanLiu - ve smlouvě může mít práci přes čas do 150h (do čehož se počítají i víkendy) a to jí nikdo neproplatí.

Cituji HanLiu: může mít ve smlouvě, že práce přes čas se jí do určitého počtu hodin neproplácí (maximum je těch 150)

No, já to do svého textu před chvílí zpětně dopsala, toto ujednání může sepsat se za-telem pouze vedoucí pracovník, ale tem musí mít paušálně zohledněno v prac. smlouvě, že do jeho mzdy je započítána i práce přesčas do maxima 150h. Řadový zaměstnanec pokud odpracuje nominální fond pracovní doby/měsíc + odpracuje i hodiny nad rámec nominálního fondu/měsíc, tak je mu snad ke mzdě připočítán příplatek za práci přesčas + hodiny za odpracované SO/NE + práce v nočních hodinách + odpracované svátky. Je fakt, že nejsem povoláním právník, takže mě kdyžtak vyveďte z omylu.

Tak, jsem napsala blbost: od r. 2012 platí, že pracovní smlouvu se zohledněným paušálem za práci přesčas do 150h může sjednat i řadový pracovník.

arrow
profile_image
Izzi
od 26. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě zaměstnavatel neproplácí noční, víkendy ani svátky. Dostávám pořád tu stejnou výplatu, dokonce stejnou jakou jsem dostávala ve zkušební době. Na pohovoru mi bylo řečeno, že budu dělat 4 - 5 nočních za měsíc. Tři poslední měsíce mám nejmíň pět a nejvíc osm nočních. Platy má údajně nastavené paušálně. Jelikož si nemůžu vyskakovat a bojím se, že by mi spíš zaměstnavatel ukázal dveře než něco se mnou řešil, tak držím hubu a krok + hledám nové zaměstnání.

Moc děkuji všem za rady, myslela jsem si to také, takže můžu utřít nos, můžu být jenom ráda, že jsem odešla ve zkuš. době, jinak by se mě tam ještě takhle podrželi a já bych dělala nonstop za zákl. plat Nechápu co to je za debilní zákony, nejvíce to vždycky odskáčou obyčejní lidi. Upozornění pro všechny, nechoďte do firmy Velkoobchod Ptáček, s.r.o., jsou to opravdu pěkný ptáčkové!. Navíc budete dělat každý den o hodinu déle, bez proplacení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené