arrow
Neprodává v Bazaru

POTŘEBUJI PORADIT
V celém areálu je závodní dovolená (mezi svátky). Já během té dovolné se bohužel dostala na nemocenskou, nemocenská je vypsana od středy a byla jsem hospitalizovaná do pátku tj. 3 dny.
Nemocenský lístek odevzdám bohužel až v pondělí osobně zaměstnavateli. Posílá nemocnice sama někam zprávu o tom, že jsem na nemocenské?Může zaměstnavatel mě o víkendu zkontrolvoat (kontrola) když lístek o nemocneské dostane až v pondělí?
Vím,že prvních 21 dnů kontorluje zaměstnavatel a pak až OSSZ.

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Může, ale přijde mi to vysoce nepravděpodobné

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na amtulka:
Jedná se o Silvestr, jestli by zrovna někdo z práce kontroloval na silvestra při celozávodní dovolené a lístek o nemocenské právě ještě zaměstnavatel nemá (až v pondělí ho dostane). Jedná se spíše o přítele.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

V případě, že stále neví zaměstnavatel, že marodíš, tak NEMŮŽE!

Nemocnice nikam nic neposílá, jinak by nedělala nic jiného!

I kdyby věděl, pochybuji, že by byl někdo vyslán na kontrolu. Nedokážu si představit, že by mi nyní zaměstnavatel o mé dovolené volal, ať jdu někoho někam zkontrolovat.

Navíc neschopenky dělá většinou personální úsek a když má dovolenou, tak ji bude mít v rukou až po dovolené.

Stačí trocha logiky

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mispulka:
Děkuji za odpověď. Jedná se mi o zítřejší noc, zda-li by kontrola mohla přijít v noci cca od 19,00. Cetla jsem že lékař tentýž den vystavení neschopenky,hned posílá na pojištovnu nebo na OSSZ ted si nejsem jistá. Takže by prý mohla přijít kontrola né od zaměstnavatele ( on o tom ještě neví) ale od jiné organizace.]

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Snapeatko: Já během té dovolné se bohužel dostala na nemocenskou, nemocenská je vypsana od středy a byla jsem hospitalizovaná do pátku tj. 3 dny.

Proč Ti tu nemocenskou nevypsali až od pondělka, když máte teď stejně celozávodní dovolenou a do práce by jsi nemusela? Mě doktor, když slyšel, že máme dovolenou, nemocenskou vůbec nevypisoval......Škoda že takhle přijdeš o peníze
Jinak si taky myslím, že nemocnice nic nikam neposílá a tudíž Tvůj zaměstnavatel nebude o Tvé nemocenské do pondělí vědět...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka:
Oni mi rekli, ze by bylo nejlepsi kdyby v den nastupu do nemocnice (nakonec jsem tam byla jen tri dny streda - patek) bylo nejlepsi k tomu datu vystavit i neschopenku.
Prave ted hledam nekde , jestli opravdu neco posila nemocnice ... nejake hlaseni nebo zpravu nekam. Zamestnavatel to dostane az v pondeli,takze ten me nemůze zkontrolovat, to uz vim.

Reaguji na Snapeatko: nemocenskou ti do 21 dnů nemoci platí zaměstnavatel, až pak to platí OSSZ, takže ta se o tebe do té doby starat nebude a nebude tě kontrolovat - to je na zaměstnavateli.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené