arrow
profile_image
inna74
od 27. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, na preventivní prohlídce mi Mudr.zjistil 2 menší myomy v děloze. Mám jít na lap.operaci. Prosím o zkušenosti na co se připravit a jak dlouho jste byly v nemocnici, jak dlouho trvá rekonvalescence? Na konzultaci a termín operace si jdu až 19.4. Děkuji.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj. Pokud jsou menší a nejsou tam žádné další komplikace, tak se bát nemusíš. Nejvíc nepříjemný je asi klystýr co dostaneš. A pak se nelekni, kdyby tě po laparoskopii bolela ramena. To je kvůli tomu plynu, je to normální, má to pak dost lidí, ale není to nic strašného, neboj. V nemocnici netuším jak dlouho, každá to má jinak. Já jsem byla asi 6dní, ale měla jsem k tomu další dva (z toho jeden vážnějšího charakteru) zákroky. Na marodní jsem pak byla myslím 6 nebo 7 týdnů, ale u tebe to vidím tak max. na dva. Ono také hodně záleží na tom, jak to budeš snášet, to je dost individuální. Jinak po operaci to nijak nebolí, neboj, spíš občas jen taková tupá bolest a únava, v podstatě do byla prima dovolená.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě odstraňovali laparoskopicky celou dělohu. V nemocnici jsem byla 3 nebo 4 dny. Klystýr mi nedávali. Jen mě den vyhladověli.

Hojila jsrm se dobře a rychle, ale ten plyn mi něco udělal se střevy. Další 2 měsíce jsem měla velké bolesti břicha při vylučování stolice. Bylo mi řečeno, že to je normální a že se to upraví.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na PíBí: V podstatě to je tak nějak jak píšeš.
Akorát klystýr nemá žádné opodstatnění a proto ho používají pouze tam kde "jedou po staru".
Bolest v ramenou je zcela individuální a závisí zejména na vlastní aktivitě.... je skutečně způsobená nafukováním břicha (aby při laparoskopii, byla zajištěna přehlednost)...čím víc se člověk válí (to není ve zlém) tím více ho to bolí, nebo nemusí bolet vůbec při aktivitě - rychleji se vstřebává/uvolňuje.
Doba hospitalizace je zcela individuální a může být dva, resp. tři dny, nejčastěji čtyři až pět. Samozřejmě někdy může být o kousek delší. Záleží zejména na zařízení - jejich zažitých pravidlech a volných postelí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: S tím klystýrem nevím, byla jsem naopak na moderní klinice, ale jak jsem psala, měla jsem ještě dva další zákroky, jeden z nich ne laparoskopicky, ale klasickou cestou. To s těmi bolestmi nám také říkali, chodily jsme dost, je tam krásná terasa a zahrada, bylo teplo, tak jsme chodily na procházky. I tak jsem ale ramena aspoň tři dny cítila, první den dost.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na PíBí: Nechtěla jsem se Tě nijak dotknout.
Pokud jde o klystýr, tak vůbec nezáleží na tom o jaké jde zařízení, ve smyslu jestli je nebo není moderní, ale to jakých metod se drží.
Klystýr je při plánované operaci, resp. před operací, naprostá zbytečnost, protože stejně je člověk na lačno.
Také jsem byla na moderní klinice, bezvadné prostředí, pěkné pokoje a tak celkově pohoda, ale co se týkalo lékařských postupů celkově, tak to o moderním nedalo vůbec mluvit.
Naproti tomu jsem byla ve staré zavedené nemocnici, prostředí no prostě klasika, které se téměř nezměnilo za celá desetiletí, ale postupy poměrně dost moderní.

Ta bolest ramen je opravdu individuální, stejně tak jako pohyblivost po zákroku/zákrocích a záleží na spoustě faktorů, i jen například na tom, jak kdo snáší narkózu (ve spojitosti s pohybem po).

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: Nedotkla ses mně. Naopak je tahle diskuze podle mně užitečná, protože pisatelka nebude zaskočená - ať tím nebo tím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené