Nemáte někdo doma myšky? Jak moc se dají ochočit? (třeba v porovnání s křečkama)?

arrow
profile_image
blackwolf
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,
já jsem mívala dvě barevné myší holčiny... neměla jsem je ze zverimexu ale od mala od chovatelky - byť za vyšší cenu tak se to rozhodně vyplatí... nemůžu porovnávat s křečkem, toho jsem nikdy neměla... ale holčiny se rády nechaly brát do rukou, pobíhaly po mně, po posteli, byly schopné u mě přitulené usnout... Na myšky nedám dopustit, jsou to super zvířátka.

Bratr měl myšku rok a půl a to ji neměl od mala, naučil ji spoustu věcí - pískala na zavolání, po našich psech lozila, na jídlo reagovala poskakováním, bratr ji naučil i nějaké točení se, přesně nevím. Prý ve srovnání s křečkem je mnohem přítulnější a chytřejší.

arrow
profile_image
Sainka
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

určitě je myška lepší než křeček..dají se naučit na různé agility a podobně ..

tak to jste mě potěšily. po několika křečíkách, kteří postupně umřeli jsem hledala nějakého nového hlodavečka s jiným chováním...křečci nejradši spali a moc se mazlit nechtěli, spíš běhat, ožírat a tak.a hlavně jsem nemohla mít dva pohromadě... už jsem si našla chovatelku od které si chci myšátka vzít, má ruznobarevné myšky- úplně jiné než ve zveráku
a v čem jste myšky měli? na internetu píšou, že klec není moc dobrá a když tak to prý chce vzdálenost mřížek max 7mm

arrow
profile_image
blackwolf
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem je měla v takovém tou fauna boxu - průhledný plastový box... jenže tam rozkousaly to plastové víko, tak sem jim musela vyrobit kryt z pletiva... u těch plastboxů je ale zas problém, že když bouchnou o stěnu, třeba ocáskem, tak je to dost slyšet a v noci to může rušit (ale to i hlodání, pískání a tak), v tom zas vidím výhodu třeba skleněného akvária, tam ty rány do stěn nejsou tak slyšet, jenže se zas mnohem hůřu čistí... ten faunabox je lehounký, snadno se vypláchne atd.

arrow
Neprodává v Bazaru

Chovala jsem myšky, ale už šest let chovám potkánky.

Myši narozdíl od potkanů strašně smrdí. Je to prostě nesrovnatelně horší. Na výchovu jsou také trochu náročnější, a potkan je i čistotnější (myš s prominutím se.e kudy chodí , ale potkana jsem nikdy nic takového nemusela učit a pokud to nebylo už nezbytné tak si to nechává až do klece , případně při položení na trávu když jsme na cestách a mám ho u sebe pod oblečením )

měla jsem myšku a musím říct že byla lepší než křeček, nikdy nikoho nekousla, občas mi spávala ve dlani

arrow
profile_image
Izaoi
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

nejlepší je myšky pořídit od chovatele a ne ze zverimexu..už jsou poměrně na člověka zvyklé a je s nimi snadnější práce

a jaký by jste doporučili počet? chci minimálně dvě, ale chovatelka od které je chci má zrovna krásné barvičky, tak si pořád nemůžu vybrat...nebyla by ta třetí třeba od nich utiskovaná nebo tak něco?

arrow
profile_image
blackwolf
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já měla dvě, ale myslím že třetí utiskovaná nebude... ony i ty dvě se občas hašteřily... třeba o nejlepší kousek jídla apod. a to i docela hlasitě, ale pak z nich byly zas nejlepší kamarádky... bylo jasně vidět která z nich je ta dominantní a která podřízená...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené