arrow
profile_image
petr_T
od 18. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,

v červnu končím VŠ. Během VŠ jsem většinu času (cca 4,5 roku) pracoval - v digitálí agentuře a teď poslední měsíce na part-time v jedné nadnárodní společnosti. Vše v oboru, který studuji (marketing).

Nicméně, jak už to někdy bývá, chci se z Ostravy přestěhovat do Prahy. Jednoduše proto, že zde není práce, po které tíhnu a taky mi nevyhovuje zdejší živtoní styl (v 6 večer vše zavřeno atd. + mám k tomu i ryze osobní důvody).

Jelikož jsem nezahálel a něco si hledal již během několaka posledních měsíců, navštívil jsem nějaké workshopy, dny otevřených dveří v daných společnostech, career days apod., tak jsem dostal již např. několik nabídek na letní internship.

Problém je v tom, že spíše tedy hledám full-time než part-time nebo internship. Nebudu nic skrývat, jedná se hlavně o to, že potřebuju vydělat nějaké peníze, abych se uživil a poplatil všechny náklady. Chci se tedy zeptat, jeslti někdo zde neabsolvoval letní internship nebo nebyl jako part-time zaměstnanec ve společnosti jako je Procter & Gamble, Philip Morris, British American Tobacco, Tesco (centrála), Unilever, Coca-Cola HBC, Mondelez a jiné (většinou FMCG) společnosti.

Samozřejmě se můžou připojit i ostatní, potřeboval bych alespoň trochu vědět jaké ohodnocení lze očekávat, abych se mohl rozhodnout a zbytečně nepartiipovat na něco, co bych nakonec musel odmítnout.

Díky všem za odpovědi!

arrow
profile_image
Minnies
od 14. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud vím, tak stáže bývají z 99% neplacené. Proto se to tak také jmenuje. Part-time, full-time i brigády placené jsou, ale stáže se zřídka kdy platí. Ty jsou zadarmo a jde tam u nich o to, že člověk získá praxi, ale zaplaceno nedostane..

arrow
profile_image
petr_T
od 18. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Minnies: Ahoj, tyhle jsou placené. Placené jsou třeba i v L'oreal.

arrow
profile_image
Minnies
od 14. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji petr_T: Ahoj, tyhle jsou placené. Placené jsou třeba i v L'oreal.

aha, já myslela, že tyto firmy poskytují placené stáže jen studentům VŠ, tak díky za info, že je to i jinak

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No takhle, nejlíp bude určitě platit BAT, ten tabák musí něčím kompenzovat, navíc se tam celkem točí lidi, nabírají hodně mladých... s praxí, jakou máš, si budeš určitě moci vybírat, takže jít někam "jenom na stáž" není třeba. Do Tesca jsem se na nějakou startovací pozici hlásila a peníze byly mizerně mizerný, ale už to bude tak dva tři roky.. Loreal je sice placený, ale taky nijak extra na to, že tam musíš být 4 dny v týdnu.... Já bych se být tebou zaměřila spíš na nějaké juniorské full time pozice, nějakýho specialistu určitě seženeš... No a podmínky - záleží, kolik si vyhádáš. Jsou lidi, kteří dělají full time při studiu a řeknou si 25, jsou lidi, kteří už jsou po studiu a v podstatě za stejnou práci se řeknou 35 a dostanou ji. Nebo jim ji nabidnou za 32 a hotovo. Pak máš možnost jít do agentury, ale tam vůbec nevím, jak to chodí.....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené