arrow
profile_image
Blanche-Neige
od 25. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Jsem zaměstnaná na HPP a zároveň studuji vysokou školu kombinovaně. Mám dojem, že na slevu na studenta mám právo. Naše účetní mi, ale tvrdí, že nikoliv, protože nejsem na denním. Někde jsem slyšela, že u VŠ forma studia nerozhoduje? Tak jak to teda je? Mám právo na slevu?

arrow
profile_image
Holy
od 28. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Koukni sem, třeba ti to napoví.

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=319& t=1046779

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Podle toho, co mi našel google právo máš Mrkni tady

arrow
profile_image
leba28
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, záleží kolik je ti let - sleva se totiž vztahuje na studenta do 26 let. Takže pokud Ti 26 ještě nebylo, tak na tuto slevu máš nárok, bez ohledu na formu studia.

Cituji Blanche-Neige: Jsem zaměstnaná na HPP a zároveň studuji vysokou školu kombinovaně. Mám dojem, že na slevu na studenta mám právo. Naše účetní mi, ale tvrdí, že nikoliv, protože nejsem na denním.

Dones jí potvrzení o studiu a hotovo. Právo samozřejmě máš, ale na čestné slovo slevu nedostaneš.

Také si myslím, že na slevu máš nárok. Forma studia se hodnotí na střední škole, ale na vysoké je jedno, jestli máš prezenční nebo dálkové. U dálkového nesmíš přesáhnout 26 let, u prezenčního tuším 28 (v některých případech).

arrow
profile_image
Blanche-Neige
od 25. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na mishka999: já jí to potvrzení i předala a ona na to, že mi to je k ničemu

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Blanche-Neige:
Pokud je Ti do 26 a i přes donešení potvrzení o studiu Ti nechce slevu nárokovat, zkusila bych si promluvit s vedením...

arrow
profile_image
Nightmare
od 16. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Erinka: Forma studia se hodnotí na střední škole, ale na vysoké je jedno, jestli máš prezenční nebo dálkové

To není pravda.

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Nightmare: Forma studia se hodnotí na střední škole, ale na vysoké je jedno, jestli máš prezenční nebo dálkové

Já s tím tedy souhlasím, alespoň, co jsem v zákoně vyčetla

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nárok podle mě máš. Rozhodující je soustavná příprava dítěte na budoucí povolání.
"Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje:

a) studium na středních a vysokých školách v České republice,10) s výjimkou:

1. studia za trvání služebního poměru,

2. dálkového, distančního, večerního nebo kombinovaného studia na středních školách, je-li dítě v době takového studia výdělečně činno podle § 10 nebo má-li v době takového studia nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci.

***Studiem na středních školách podle odstavce 1 se pro účely tohoto zákona rozumí studium

a) na středních školách a konzervatořích,39) zapsaných do rejstříku škol a školských zařízení,40)

b) na středních školách zřizovaných ministerstvy obrany, vnitra a spravedlnosti,41)

c) na vyšších odborných školách42) zapsaných do rejstříku škol a školských zařízení.40)

*Pokud jsi vysokoškolačka mladší 26let, měla by ti slevu uznat.

arrow
profile_image
Carelesscat
od 18. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Erinka: Také si myslím, že na slevu máš nárok. Forma studia se hodnotí na střední škole, ale na vysoké je jedno, jestli máš prezenční nebo dálkové. U dálkového nesmíš přesáhnout 26 let, u prezenčního tuším 28 (v některých případech).

Přesně, tak. Ale platí tedy podmínka max. 26 let, popř. max. 28 let v případě prezenčního doktorského studijního programu.

arrow
profile_image
Blanche-Neige
od 25. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

ano je mi 22. Jsem už ve druhém ročníku před tím jsem ještě studovala jeden rok na jiné fakultě, tzn. již dva a půl roku studuji dá se získat sleva zpětně když přinesu potvrzení za celé období?

arrow
profile_image
Blanche-Neige
od 25. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na Nightmare: takže nárok nemám?

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

máš, protože se soustavně připravuješ na budoucí povolání a zvyšuješ si kvalifikaci Vš jsem studovala taky dálkově a žádný problém. Jinak můžeš slevu uplatnit ročně v rámci daňového přiznání a to si můžeš udělat sama a nějaká pipina z účtárny tě nemusí zajímat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené