prosím porad tě:zítra mě čeká pohovor,mám takový problém-budoucí zaměstnavatel mi vše řekne ale když se mě pak zeptá na co se chci zeptat tak nevím-většinou mu řeknu že to co mě zajímalo tak už mi řekl(cpž je většinou pravda),no jo ale pak si připadám jak blb že jsem se ho na nic neptala,na co se budoucího zaměstnavale ptáte Vy?

Děkuju

arrow
profile_image
glorini
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

toto je zajímavý článek :
http://www.synergie-recruitment.cz/chovani-pohovor u.php

Nedávno byl na toto téma zajímavý článek v Ženě a život, tak se podělím o jeden postřeh z něj:
První kolo pohovoru je prý výhradně od toho, aby uchazeč zaujal potencionálního zaměstnavatele, tudíž musí být takto směřované i otázky. Co tě opravdu zajímá (např. plat) si zjistíš v druhém kole, teď se ale do něj potřebuješ dostat.
Ptej se tedy např.: Budu schopná uplatnit svoje komunikativní schopnosti?
Mám možnost se na této pozici neustále zlepšovat?

Já bych se ptala třeba na pracovní dobu.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

taky jsem se ptala, jaký je kolektiv - mužský, ženský, průměrný věk . . . . protože i ty si vybíráš, kde budeš pracovat
jaká je možnost profesního růstu, jaká je možnost uplatnění toho, co znám, jestli se jedné o práci víc nebo míň komunikativní, jestli je možné nějaké doškolování, zvyšování kvalifikace, . . .

to co firma vyrábí, to ti řeknou,co bys asi tak měla dělat, to ti taky řeknou - doplňujícíma otázkama musíš přesvědčit je, že máš zájem a jsi nejlepší, co je kdy mohlo potkat

ono taky záleží, s kým a jak mluvíš a ne každá otázka se hodí na daného dotyčného tazatele - třeba vím, že jsou tací, kteří chtějí zaměstnance typu - kůň s klapkama na očích - naučí se pár základních úkonů a v žádném případě se od něj neočekává žádná jím vyvinutá aktivita

arrow
profile_image
marionettta mojeid
od 27. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Patty:

Ahoj jsem personalista a mám na starosti výběr zaměstnanců k nám do firmy... Jestli můžu doporučit, otázky na pracovní dobu bych se vyvarovala (alespoň v 1. kole)... zavání tím, že od člověka nemůžeme čekat ani minutu práce navíc.

Určitě mě potěší, když se kandidát snaží závěrem (jeho vlastní iniciativa) zrekapitulovat to, jak pochopil náplň práce a tím předejdeme případným nedorozumění.

arrow
profile_image
Diplomka
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marionettta: Ahoj jsem personalista a mám na starosti výběr zaměstnanců k nám do firmy... Jestli můžu doporučit, otázky na pracovní dobu bych se vyvarovala (alespoň v 1. kole)... zavání tím, že od člověka nemůžeme čekat ani minutu práce navíc.

A co když má pohovor jen jedno kolo a pak hned vyberou?
Na co se zeptat?

Reaguji na marionettta: děkuju za názor...víš, ono to je těžké, je tolik rad na co se ptát a neptat... samozřejmě, že člověk chce o práci vědět co nejvíce, ale někoho dotaz může urazit, přitom někomu může přijít normální. Je to vážně těžké...třeba dotaz na pracovní dobu...když budu dojíždět, tam mě zajímá, od kdy se pracuje. Prostě mi na tom nepřijde nic zvláštního.

Mám ráda upřímnost a než abych tahala z rukávu nějaké našprtané strojené věty typu "využuju své komunikační schopnosti?" tak se raději zeptám na něco pro mě praktického. To samý otázky platu jsou brány jako drzost. Ale vždyť co je na tom špatného? Člověk chodí do práce kvůli platu, potřebuje poplatit běžné výdaje, tak proč si hrát, že peníze neexistují a že bychom klidně pracovali i zadarmo? Prostě fakt nemám ráda takové to hraní si na něco...i když chápu, že se to tak prostě dělá a člověk musí házet z rukávu slova jako "flexibilní", "kreativní", "manažerské dovednosti"... přitom jsou to takový kecy do větru. Pardon, ale tohle mě fakt vytáčí

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

dobré téma taky hledám práci, a taky nikdy nevím :-/

pracovní doba je napsaní na dveřích, plat mě nezajímá (chci prostě práci, navíc v mém oboru je plat víceméně všude stejný), co bude náplní mé práce vím, případně se mě zaměstnavatel zeptá, co si představuju (tedy se neptám já), jaký je kolektiv vím, neb vlezu do kanceláře a vidím. pak dojde na tuto super otázku a já koukám jak pako, a nevím, co říct. v mém oboru není žádné "další vzdělávání", že se budu "neustále zlepšovat" je snad jasné...a jsem v koncích.

Cituji imoen: pracovní doba je napsaní na dveřích

otvírací doba ale není totéž co pracovní doba (např. to, že obchod zavírá v 8 neznamená, že se potom nemusí vytřít, přepočítat kasa, přerovnat zboží apod.)

Cituji imoen: plat mě nezajímá

fakt? tak to se máš, já musím poplatit nájem, elektriku, dopravu apod. A nemyslím si, že by na stejných pozicích byly vždy stejné platy. A i 2 tisíce jsou pro mě prostě znát.

Cituji imoen: co bude náplní mé práce vím

to jsi jasnovidka?

Cituji imoen: jaký je kolektiv vím, nebo vlezu do kanceláře a vidím

za prvé tě hned na prvním pohovoru nemusí pustit do kanclu a jestli z jednoho pohledu a jedné minuty strávené v kanclu dokážeš odhadnout lidi, tak máš můj respekt

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Patty:
mno, tak pro mě je jediná současná možnost zaměstnání advokátní nebo notářský koncipient. můj plat nebude nikdy víc tady v mé oblasti než tak 15.000 hrubého (už jsem v několika kancelářích buď byla na praxi, nebo tam pracuje někdo z rodiny, takže jsem obeznámena)

v té kanceláři pracuje vždycky tak 5-6 lidí, a zatím jsem se se všemi setkala rovnou během pohovoru, nebo před ním, takže ptát se, kolik tam pracuje mužů nebo žen, nebo podobně, by asi bylo zcestné. navíc mají všechny včetně sekretářek vypsané na www stránkách.

zatím mi taky každý rovnou řekl, odkdy dokdy mě tam chce mít, i kdy potřebuje, abych nastoupila.

co bude náplní mé práce vím - notáři většinou koncipientům dávají dědická řízení, advokáti třeba přestupky, smlouvy, záleží na tom, na to se kancelář specializuje (pokud na právo, které nechci,tak tam logicky nelezu) a toto je tak ta jediná otázka, kterou jsem schopná se ptát - upřesnit, co by po mně do začátku chtěli. ale na to se ptám rovnou, ne až padne ta trapná otázka - na co byste se chtěla ještě zeptat :-/
plat mě fakt nezajímá, potřebuju práci, já si přivydělávám už na dvou řekněme brigádách, a žiju sama, takže je mi jedno, stejně jako pracovní doba a vůbec všecko. žiju jen sama pro sebe, nepotřebuju čas na péči o děti nebo o manžela, nebo o přítele. v předchozích letech jsem si pořídila všechno nezbytné vybavení do bytu, oblečení...potřebuju jen vydělat na nájem a jídlo, a to i s tím nejmenším možným platem zvládnu.

ostatně, mým zaměstnavatelům je úplně fuk, na co se ptám, každý dá stejně přednost osobě s praxí, kterou nemám, protože mě nikdo nechce zaměstnat.

arrow
profile_image
Žraloček
od 3. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

32

No tak pod tohleto se podepisuju zlatem.

arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se ptala např. kolik celkem pracuje ve firmě zaměstnanců, jestli mají i pobočky v jiných městech, případně v zahraničí, jestli je tam možnost kariérního růstu. A co mě hodně zajímá je, proč člověk po kterém na pozici nastupuju skončil. A taky mě zajímá jak by vypadalo moje pracovní prostředí, protože v minulé práci jsem skončila v šílenym kanclu bez oken a bez vzduchu (mimochodem sem tam vydržela rok a půl a přišlo mi, že se to na mě podepsalo().

arrow
profile_image
cocci
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, taky jsem personalistka, tak zkusím přidat taky radu. Ptala bych se třeba na možnosti kariérního růstu, zda jsou na této pozici nějaké zahraniční cesty. Pokud ten, kdo pohovor vede všechno řekl, stačí jen odpovědět, že jsi již všechno, co jsi chtěla vědět slyšela, klidně to i zopakuj, zrekapituluj, jak tu již někdo zmiňoval, tím rozhodně nic nezkazíš. Můžeš se také zeptat, kolik ještě kol bude´výběrové řízení mít, kdy asi budou známí postupující uchazeči. Nikdy se neptej sama na plat, maximálně na benefity, tohle téma začíná vždy personalista. Taky měj připraveny odpovědi na otázky na silné a slabé stránky s nějakým komentářem a taky odpově´d na otázku proč zrovna Tebe by měli na to místo vzít. Základ je mít dobře zpracovaný životopis, profesionální vystupování, umět se "prodat" a prezentovat. Držím palce!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené