arrow
profile_image
Ares
od 16. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jestli ti můžu poradit, tak na obchodní akademii v žádném případě nechoď. Mám jí vystudovanou, protože sem v devítce také netušila, co chci vlastně dělat a OA mi přišla jako takové univerzální vzdělání. Prostě sem si myslela, že až odmaturuju budu "něco umět" a případně nebudu muset jít na vysokou, kdybych nechtěla. Byla to pěkná blbost.....s OA už v dnešní době stejně bez té vysoké žádné uplatnění není a navíc při studiu nezískáš žádný rozhled a nezjistíš, co tě vlastně baví. Pak s velkou pravděpodobností skončíš někde na ekonomce a bavit tě to nebude...

Reaguji na Ares:
Já bych to takhle nepaušalizovala. Ono je to škola od školy. U nás ve městě byla možnost jít na dvě OA, z toho jedna byla na opravdu dobré úrovni, na druhou chodili ti, co neměli na jinou a na učňák nechtěli.

arrow
profile_image
antony
od 24. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nato abys byla bohatá,tak ti stačí i Zš.Musíš mít dobrý nápad,chtíč,být opravdu dobrá v tom v čem chcceš podnikat a hlavně štěstí.
Pokud nechceš ,nemáš ani jedno.Vdej se za pracháče a nebo a to nemyslím ve zlém ani tě nebudu nabádat....holky si hodně vydělají jako společnice v zahraničí...no a ty jsou hodně bohatý,hlavně ve sbírce pánského ústrojí

arrow
profile_image
Ares
od 16. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To Erinka:
Tak jsem to zrovna nemyslela. Moje škola také nebyla nějak extra hrozná, co se týče kvality výuky. Řekla bych takový průměr - něco skvělé, něco horší - prostě podle toho, kdo to zrovna učil. Šlo mi spíš o to, že když slečna pořádně neví, co by jí vlastně bavilo, tak zrovna OA jí nedá všeobecný přehled. Nevyzkouší si zdaleka všechny předměty (např. k chemii, fyzice, bilogoii, psychologii atd.) se vůbec nedostane a tak vlastně ani nezjistí, jestli by jí zrovna tohle v budoucnu nejvíc nenaplňovalo a po maturitě nebude mít moc možností.

arrow
profile_image
Ilsa
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Slečna dotaz možná neformulovala nejšťastněji, ale mimo mi nepřijde.Uvažovat o budoucnosti a studiu s ohledem na budoucí výdělky je hodně rozumné a kde jinde se poptat, než tady, kde je tolik schopných žen. Vždyť příjem zásadně ovlivňuje kvalitu života (neříkám, že je to na prvním místě).
Ti nejlepší samozřejmě dokážou vyniknout v každém oboru, ale nějaká obecná pravidla se dají vysledovat. Já mám např. vystudovanou filozofickou fakultu a pracuju mimo obor, v něm se uchytilo tak 5% mých spolužáků, ostatní většinou učí (a tím si opravdu moc nevyděláš) nebo marně shánějí práci.
Kdybych byla znovu v maturitním ročníku, šla bych na techniku. Tobě bych možná doporučila farmacii, absolventi mají dobré uplatnění a můžeš se třeba uchytit v kosmetickém průmyslu. A do toho studuj jazyky, těmi si vždycky zvýšíš šanci na dobrý plat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hele zkus to takhle.. máš ráda kosmetiku,vlasy. Tak zkus něco v tomhle oboru. jestli máš ráda třeba děti, můžeš pracovat ve školce, nebo pro děti který nemají kam jít atd..
Musíš si uvědomit co tě baví, v oboru budeš dobrá když tě to bude bavit. A potom přijde zaručeně odměna..
PS. Nemusíte se hned do ní navážet Ale na omlazení je to už běžný

Cituji aneta1: ale já po tom toužím od svých 9LET.

Aaaaa to mě zabilo

Cituji Monus: Být úspěšná a bohatá totiž nezáleží na tom CO děláš, ale na tom JAK to děláš

Jo, bohatá můžeš být i jako kosmetička. Nej je, když máš svůj buissnes, na to ale potřebuješ mít nápad, seběvědomí a peníze.

Cituji aneta1: Možná bych chtěla být modelkou. Ale teď jak jsou ty krize tak,už jen kvůli tomu nevím pro co se rozhodnout.

Si děláš pr....

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Mallory Knox: Na studium se vykašli, diplom si koupíš. A pak už musíš jen hodně krást. Ne statisíce, to by tě zašili, ale rovnou miliony - pár si jich odkloníš, a když ti na to přijdou, musíš to nějak kulantně vysvětlit a bude to ok.

Něco na tom pravdy je, ale to bysme museli být Kožený, Krejčíř nebo Pitr, ti mají mozky....
Závidím....Ti už jsou za vodou a do lochu nikdy nepůjdou.

Jinak já chodila na střední na Obchodku- Ekonomické lyceum, těď jsem na VŠ- obor Sociální práce a vím, že tímto nezbohatnu....

arrow
profile_image
talinka mojeid
od 8. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, mně je 16 a šestým rokem jsem na osmiletém gymnáziu. Už se mi blíží maturita a všichni do mě hučí, že bych si už konečně měla něco vybrat.. Když já taky fakt nevím co.. Jsem nejlepší z Aj, v Anglii jsem i byla a hrozně mě to celé táhne do zahraničí a za jazyky (studuju i rj, baví mě i čj).. Absolutně mi nejde matika zemák a nic moc fyzika.. Jinak mě hrozně baví geologie, biologie, ekologie, základy společenských věd.. A také mě hrozně baví vlasy, kosmetika a móda.. Je toho prostě moc a nevím jak si vybrat.. Možná bych zkusila tu farmacii nebo novinařinu..

Cituji Bailley: Reaguji na aneta1: Nejde o pravopis, jde o obsah tvého příspěvku - o to, co jsi napsala

Souhlasím, takovou ho...dinu bych ze sebe vydala možná tak v těch devíti letech

Cituji Mallory Knox: Na studium se vykašli, diplom si koupíš. A pak už musíš jen hodně krást. Ne statisíce, to by tě zašili, ale rovnou miliony - pár si jich odkloníš, a když ti na to přijdou, musíš to nějak kulantně vysvětlit a bude to ok.

Lol

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji aneta1: Nojo,ale když půjdu na kadeřnici neuživím se

Proč proboha?? Mám kamarádku kadeřnici. Umí perfektně stříhat jezdí za ní zákaznice ze všech okolních měst. Má svůj salon a protože je dobrá a má zakaznice,tak nasadila vysokou cenu ale zakaznicim to nevadí,protože chteji o sve vlasy dobre pečovat. Kamarádka staví barak,obleka se podle posledni mody..a je spokojená. Dělej proboha to,co tě baví a budeš možná i bohatá...

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nezáleží na oboru, ale na tvé pracovitosti Právo, ekonomika, medicína, plastická chirurgie, celebrita

Hlavně musíš makat, makat, makat a vypracovat si dobrý plán a za ním jít. A taky reálně zhodnotit své možnosti, být skvělou a úspěšnou právničkou je fajn, ale potřebuješ na to určité předpoklady a stejně tak pro ostatní. Takže se zamyslet, případně i s nějakým poradcem....

No a poslední věc, myslím, že abys byla úspěšná, musí tě práce taky bavit a naplnovat.

Mimochodem, hodně lidí chce vydělávat hodně peněz, nevidím na tom nic špatného

arrow
profile_image
Mallory Knox
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Klariska1241: ti mají mozky....

Přesně tak. Třeba Koženýmu docela fandím, protože na to, co udělal, musí být opravdu chytrý, a pokud ty díry v českých zákonech jsou a on je umí najít..

Bohužel, někteří politici jsou vyloženě tupci a na neskutečné peníze si přijdou taky, to už je pak spíš k pláči..

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Blacky: Všichni mi říkají, že jsem na tom inteligencí, názory a vyspělostí někde jinde, než vrstevníci. A začínám tomu věřit

To nám tu píše každá druhá slečna vašeho věku a pak se to tu hemží takovými pitominami..... tak se na to zas tolik neupínej

K tématu: Dělej hlavně to, co tě baví, protože u toho je nejreálnější šance, že v tom budeš makat jak kůň a s tím přijde i zasloužená odměna.

Zbohatnout se dá jakoukoliv prací. Někdy stačí pracovat v kantýně a potkat křišťálově čistého Standu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené