Ahoj, mám dotaz....doktorka mi už asi před dvěma měsíci vrtala zub s tím, že by mi ho případně pak vytrhla, protože neví, jesli se ho podaří zachránit. Mně poslední týden pobolíval, ted od pátku mě bolí dost a nonstop, takže si myslím, že bude určtitě nutný ho vytrhnout, kaz se rozšířil. Jenže v týdnu se mi to vůbec nehodí k ní zajít, a dýl zas čekat nechci, tak mě napadlo, že bych si sjela na pohotovost, jestli by mi ho vytrhli tam. Ale nevím, jestli tam nepostupují tak, že dají jen injekci proti bolesti a zbytek ať si každý vyřídí u svého doktora. Přijde mi to docela logický....vyřeší jen to nejnutnější. Kvůli tomu bych tam zase nejela, to bych si to nějak musela zařídit v práci, ale bylo by to hodně problémový. Tak co myslíte?Vrtat si ho rozhodně nechci nechat, už minule to bylo hodně nepříjemné a kaz byl docela velký, takže jak se rozšířil, už je to na vytrhnutí, to by asi bylo víc plomby než zubu, navíc je uplně vzadu, takže by to nebylo vidět, kdyby tam nebyl.

arrow
profile_image
tlapka6
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fergiee
Já bych na tu pohotovost klidně šla. Určitě zub ošetří, nebo vytrhnou. Jěště nikdy jsem neviděla ani neslyšela, že by dali jen injekci.
Určitě je nezajímá, jestli má- nebo nemá čas jít v týdnu, to bych jim nevykládala, když to bolí tak to bolí.... Od toho tam jsou.

arrow
profile_image
elliss
od 22. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já teda nemám se zubní pohotovostí zkušenost osobně,ale kolegyně nedávno měla problém s bolavým zubem a oni opravdu udělají jenom nejnutnější ošetření-konkrétně jí ten zub vyvrtali,dali nějakou vložku s tím,že v pondělí(bylo to o víkendu)má naběhnout ke své zubařce..Takže bych nespoléhala na to,že mi to kompletně ošetří,to podle mě neudělají,od toho je to pohotovost-myslím,že je nezajímá,že nemáš čas jít ke svému zubaři-to už je tvůj problém..

arrow
profile_image
tlapka6
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

elliss

A už tě někdy bolel zub tak , že by sis ho nejradši sama vyrvala??

To jak postupovali u tvé kolegyně je normální standartní postup. Zub se otevře vyčistí a podle stavu se nechá buď otevřený, nebo se tam dá vložka, která působí proti bolesti a proti zánětu.
To se může dělat dokola několikrát, dokud se zub nepřeléčí.
Takže z toho vyplývá, že kdyby šla ke své lékařce v týdnu, udělá úplně to samé.
Na pohotovosti udělali maximum.
Kdyby jí do toho zubu dala zrovna výplň, tak by jí absolutně nepomohla..asi tak

arrow
profile_image
rice
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no jasně. jenomže nenutnější ošetření vypadá u každýho jinak. jestli má fergiee zub vyvrtanej už tak moc, že jí ho chtěla její zubařka sama případně vytrhnout (a ona je s touto situací určitě obeznámí), nejde očekávat, že jí ho na pohotovosti zachráněj. naopak, když jim řekne, že jí nebude vadit extrakce, ulehčí jim tím rozhodování

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené