arrow
profile_image
AmyLee
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
potřebovala bych nějakou radu, protože jsem už opravdu zoufalá. Ani už nevím, kdy to začalo, myslím, že někdy s příchodem puberty kolem 14ti let, kdy mi začaly růst chloupky v nadměrném množství.

Mám chlupatá stehna a nohy doslova jako chlap, dále mi rostou chloupky na břiše, na zádech těsně nad zadečkem, mám chlupatý i zadek, což nejde nijak oholit. Zkoušela jsem všechno možné, voskové pásky - ty levnější z drogerie, ale i ty dražší od Veet. Vůbec mi to nepomohlo, skoro mi to ty chloupky nestrhávalo, musela jsem to dělat na několikrát, vždy nahřívat fénem, ale spotřebovala jsem celé balení a vystačilo mi to sotva na jednu nohu pod koleno. Navíc byly chloupky za pár dní zpátky, a to jsem si myslela, že to vydrží několik týdnů.
Koupila jsem si epilátor, ale hrozně mě to bolí a nevydržím to. Ty nohy se ještě nějak řešit dají, normálně to holit žiletkou, ale chloupky mi rostou šíleně rychle a musela bych se dá se říct obden holit, což je časově náročné. Také mi šíleně rychle roste obočí, co týden si ho můžu vytrhávat.
Nejhorší je to na intimních místech, ten zadeček se prostě holit nedá, a i "tam" mi roste šílené množství chlupů. Vím, že bych s tím měla na gynekologii, aby mi doktor udělal nějaké testy a něco mi třeba předepsal, ale nemůžu tam, jak šíleně se za to stydím, že to uvidí. Napadá mě zajít si na nějakou tu brazilskou epilaci, ale to už je potom finančně náročné, a jako studentka si to dovolit nemůžu.

Vážně nevím, co s tím, a potřebuji se toho nějak zbavit. Necítím se tak dobře, a je to tak špatné, že si ani nemohu najít partnera, mám z toho nějaký psychický blok.

Takže pokud máte někdo podobný problém a nějaké zkušenosti, budu moc ráda za každou odpověď.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na AmyLee: Nechápu na co se ptáš, když nic NEMŮŽEŠ.....
Můžeš si například koupit nebo uvařit cukrovou pastu a udělat si s ní epilaci, dá se použít na celé tělo a to i zadek.

Jinak pominu další a napíšu Ti jen, že na gyndu bys měla chodit a to kvůli sobě a mmch, tak jak doktor není osobně zvědavý na Tvojí pipinu, není zvědavý ani na Tvoje chlupy.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na gynekologii, endokrinologii jsi měla být už dávno. Je to hormonální porucha pravděpodobně, která se dá léčit a vyléčit a mimochodem, může to být příčina neplodnosti!

A teda, jestli si myslíš, že doktor/ka nic takového nikdy v životě neviděl/a a bude se tomu smát a bude se tě štítit, tak si uvědom, že viděli v životě v práci daleko divnější věci, než hormonální poruchu. Třeba takové ty lidi, co ve sprše upadnou na tubu sprchového gelu, že...

arrow
profile_image
darig
od 1. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj! Chápu tvoje trápení, sama jsem na tom obdobně.. A vím, že v tom nejsme samy, takže klid Tak první věc - časově to náročné bude vždy, s tím se smiř.

Trhání obočí jednou týdně mi vážně nepřijde jako nějaká tragédie, tipla bych si, že to dělá snad každá holka a ve stejné frekvenci. Třeba já si obočí trhám i 3x do týdne, ale vždy jen pár chloupků, večer, nebo když se líčím (nebo kdykoliv jsem doma a jdu kolem zrcadla a něco zahlédnu.. )

Holení - je to náročné, ale dá se to naučit a zvyknout si. Protože s tím nic jiného nemůžeš dělat Nevím, jak moc chlupatá jsi, ale mně se nejvíc osvědčilo holení žiletkou, nejlépe pánským strojkem s minimálně 3 břity. Když bych chtěla být joo hladká, holím se ob dva dny. Ale z praktického hlediska stačí i 2x do týdne. A to chodím i do bazénu a sauny, fitka.. Ani tam nikdo tvoje chloupky neřeší Holení hůř přístupných míst se taky dá naučit, zkus to třeba se zrcátkem, pokud neumíš postupovat po citu a hmatu.

Takže shrnuto - není to neřešitelný problém, zkus se s tím vyrovnat a nebuď líná A klukům ani ty 3 dny vyrostlé chloupky nevadí, neboj Jinak s gynekologií a i tou cukrovou souhlasím s Veselkou.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Radím našetřit si na IPL, je to celkem novinka, zničí to chloupky, rostou čím dál méně, po čase žádné... Brala bych s tím hlavně nohy, ruce, břicho... Zkus si o tom pohledat víc na netu, většinou jsou velmi pozitivní ohlasy Ber ale radši silnější, ať to déle vydrží, u těch levnějších je menší výdrž. Výborně vypadá Philips a Remington.

Jinak lze upravit růst požíváním hormonů, ale já nejsem zastáncem braní hormonálních přípravků, zatěžuje to organismus.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amour: nejsem zastáncem braní hormonálních přípravků, zatěžuje to organismus.

inzulín tělu vlastně ubližuje, hormony na léčení neplodnosti jsou špatné, hormony na léčení poruch růstu jsou jedovaté, hormony na léčení hypofunkce štítné žlázy život nezachraňují, ale vlastně zabíjí

máš hloupý a životu nebezpečný názor

hormonální poruchy jsou nemoci, jako každé jiné, které potřebují léčbu, na hormonální poruchu, pravděpodobně pohlavních hormonů, IPL odstranění ochlupení nepomůže, nadměrné ochlupení, tedy pravděpodobně příliš vysoká aktivita mužských pohlavních hormonů má i jiné, než ty kosmetické následky a to poměrně závažné

arrow
profile_image
laurynka1
od 2. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A kolik vážíš/meříš? Netrpíš nadváhou nebo obezitou? Silnější ženský mívají také vyšší hladinu androgenů v krvi (mužských hormonů), které můžou nadměrný růst chloupků způsobovat. Zrovna tak polycystické vaječníky způsobují podobné problémy. Bez pořádného vyšetření na gyndě se určitě neobejdeš.. Nějaké vosky a depilace ti na hormonální problém určitě nepomůžou.

arrow
profile_image
AmyLee
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na laurynka1: No, ano, nadváhu mám, celkem vyšší...jelikož jsem asi v posledních dvou letech přibrala kolem 20 kilo, ale tyhle problémy s ochlupením se u mě začaly projevovat už kolem 14ti let, kdy jsem měla váhu v normálu.
Ale také už mě napadlo, že by to s nadváhou mohlo souviset, že by se to mohlo zmírnit, kdybych zhubla.
Jinak vím, že mi může hrozit neplodnost, ale o jiných následcích nevím. Jen se to ještě projevuje na tom, že mám celkem řidší vlasy.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AmyLee: Jen se to ještě projevuje na tom, že mám celkem řidší vlasy.

mazej na gynekologii, to je dost zřejmý příznak nadměrné aktivity mužských pohlavních hormonů, nezdravý stav, nutný léčit

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kikulina: poruchy jsou nemoci, jako každé jiné, které potřebují léčbu, na hormonální poruchu, pravděpodobně pohlavních hormonů, IPL odstranění ochlupení nepomůže, nadměrné ochlupení, tedy pravděpodobně příliš vysoká aktivita mužských pohlavních hormonů má i jiné, než ty kosmetické následky

Mám s nimi velmi špatnou zkušenost, v rodině kvůli jejich užívání i vážné nemoci, ano nejsem jejich zastáncem a nemyslím si, že můj názor je hloupý.

IPL pomůže právě v estetické rovině problému, to je jasné.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amour: IPL pomůže právě v estetické rovině problému, to je jasné.

pokud je příčinou hormonální porucha, tak nepomůže, nebo jen velmi krátkodobě, nadměrná aktivita mužských pohlavních hormonů je závažná porucha, kterou je třeba léčit

a tvůj názor je založený na špatné zkušenosti, ale hormony lidský organismus k fungování potřebuje a neumí-li si je vyrobit sám, nebo je vyrábí ve špatném poměru, je třeba to napravovat vnější substitucí, odsuzovat všechny hormonální terapie, což připomínám, je i podávání inzulínu, je hloupý a nebezpečný názor

arrow
profile_image
Elinka145
od 5. 6. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

S nadměrným ochlupení bojuju asi deset let, mám ochlupení mužského typu horní ret,břicho,hrudník, záda, zadek, celé nohy.hodně se mi mastí vlasy a vypadávají naštěstí mám vlasy husté jinak bych už byla plešatá,všechno začalo pubertou a čím jsem byla starší tím se ochlupení zhoršovalo byla jsem zoufalá měla jsem neskutečné deprese nic mě nebavilo pořád dokola jsem si říkala proč zrovna já a záviděla ostatním holkám že takový problémi nemají,taky sem se bála jít s tím k doktorovy ale není se čeho bát nejsi jediná kdo tímhle trpí a není to jen kosmetická vada může jít o závažný onemocnění vaječníku, štítné žlázy, nadledvin. Ale na vině může být i genetika, obezita,stres, uživání některých léků. Příčn může být mnoho.Já kdybych mohla vrátit čas tak jdu k doktorovy dřív byla jsem na gyndě vaječníky mám vpořádku i menzes mám pravidelný byla jsem i na endokrinologii tak mi vzali krev na stanovení pohlavních hormonů a mám zvíšený testosteron, kortizol, byla jsem i na sonu kvůli nadledvinám ty mám taky vpořádku genetikou to mít nemůžu nemám pokom nikdo z rodiny ti netrpí. tak mě doktorka poslala zas na gyndu pro antikoncepci s antiandrogením účinkem změny jsou prý až po 6 měsících a když ani to nezabere tak mi endokrinoložka nasadí přímo antiandrogeny (léky) holky jeslí máte s nadměrným ochlupením problém nebojte se otom mluvit a zajděte si k doktorovi ať už k obvoďákovi nebo ke gynekologovi čím dřív to začnete léčit tím máte větší šance na uzdravení

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené